Ile dni do Halloween 2023? Czas zacząć szykować przebranie? Sprawdzamy!

Ile dni do Halloween 2023? Już najwyższy czas, by zacząć myśleć o stylizacji na ten wyjątkowy wieczór. Z pomocą przychodzą sklepy, w których pojawiają się już pierwsze rekwizyty i dodatki.

Odliczanie dni do Halloween, czyli za ile dni święto Halloween?

Odliczanie do Halloween czas zacząć. Zmiana pory roku na jesień sprawia, że każdy z nas przez chwilę czuje spadek formy i tęsknotę za piękną pogodą i przyjemnym ciepłem. Kiedy jednak minie początkowa chandra, wtedy zaczynamy dostrzegać plusy jesiennej aury, a także przypominamy sobie o zbliżającym się Halloween. Za ile dni będzie Halloween? Niewiele, dlatego czas najwyższy przystroić swój dom jesiennie, poustawiać w strategicznych miejscach dynie, a także zacząć przygotowywać kostium na Halloween. Z pomocą w tej kwestii przychodzą sklepy z odzieżą i nie tylko, gdzie coraz częściej można dostrzec na półkach akcesoria i gotowe stroje na ten wyjątkowy wieczór. Warto też zawczasu zacząć robić zapasy słodyczy, pamiętając, by po drodze ich nie "uszczuplić". 

Ile zostało dni do Halloween? Odliczanie rozpoczęte!

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Jeśli zastanawiasz się, ile zostało dni do Halloween, to nasz kalkulator odlicza dni do Halloween. Czas więc najwyższy rozpocząć przygotowania do tego humorystycznego święta, szczególnie cenionego przez najmłodszych, którzy uwielbiają przebieranki, a także zbieranie słodyczy. 

Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Kiedy jest Halloween 2023?

Halloween jest tradycją, która przywędrowała do nas z zachodu. W naszym kręgu kulturowym zwykło się obchodzić dziady, o których wspominał w swoim wielkim dziele o tym samym tytule Adam Mickiewicz. Jednak w miarę ekspansji chrześcijaństwa, zwyczaj ten został wyparty całkowicie przez Święto Wszystkich Świętych i następujący po nim Dzień Zaduszny. Od kilku lat jednak z powodzeniem rozwija się moda na obchodzenie Halloween. Kiedy jest Halloween? Tradycyjnie poprzedza ono Dzień Wszystkich Świętych i wypada 31 października. 

Skąd się wziął ten zwyczaj? Najczęściej wskazuje się, że wywodzi się on z celtyckiego obrządku powitania zimy, który łączył się ze świętem zmarłych - wierzono, że w tym dniu granica między "ich" światem a światem żywych jest wyjątkowo cienka. Współcześnie Halloween ma przede wszystkim komercyjny charakter - kiczowate stroje, słodycze i akcesoria można kupić niemalże w każdym sklepie. Początek takiej "formy" tego święta miał miejsce w XIX-wiecznej Ameryce, skąd trafił do Europy. Mimo to wciąż najhuczniej obchodzi się Halloween w USA, ale także Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak przygotować się do Halloween 2023?

Jeśli planujesz przygotowanie przyjęcia dla dzieci i dorosłych z tej okazji, już warto zacząć szykować dekoracje, ale także specjalne menu. I choć jest wiele osób, które w Halloween dopatrują się szatańskiego obrzędu, to wydaje się, że jest to podejście nieco przesadzone. W czasach, w jakich przyszło nam żyć ostatnio, każdy sposób na odstresowanie, dobrą zabawę i spotkanie z przyjaciółmi jest wart rozważenia, nawet jeśli ma to być przy okazji Halloween

Zobacz też: Kiedy jest Halloween? Jakie są symbole Halloween?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.