Zabawy na Halloween- sprawdzone pomysły na atrakcje dla dzieci

Zabawy na Halloween to najciekawsza część wieczoru. Planujesz kameralną imprezę w gronie najbliższych? Sprawdź nasze pomysły na gry, bajki i zabawy, które sprawią wyjątkową radość najmłodszym. W Halloween musi być śmiesznie i strasznie.

Zabawy na Halloween- klasyka gatunku

Nie masz pomysłu na ciekawe zabawy na Halloween dla dzieci? Przedstawiamy kilka sprawdzonych atrakcji, które zajmą maluchy na dłuższy czas, skutecznie oderwą dzieci od ekranu telewizora i pozwolą rodzicom na chwilkę odpoczynku. 

To super zabawa na Halloween, która jednak musi odbywać się pod nadzorem dorosłych. Dzieci można poprosić o namalowanie wzoru na dyni, który następnie zostanie wycięty przez mamę lub tatę.

  • Opcja dla początkujących to tradycyjny dyniowy uśmiech lub nietoperz. 
  • Wprawieni wycinacze dyni mogą zdecydować się na bardziej skomplikowany wzór jak kot, czarownica lub napis Halloween

Własnoręcznie wykonane lampiony warto ustawić przed domem, co będzie zaproszeniem dla wesołych gromadek dzieci uczestniczących w zabawie Trick or treat. Zabawy na Halloween bez wyprawy po słodkości to jak gwizdka bez prezentów pod choinką. Poniżej podpowiadamy jak zorganizować zabawę w stylu Cukierek albo psikus. 

Zabawy na Halloween - wycinanie dyni. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween - wycinanie dyni. Zdjęcie ilustracyjne Joshua Resnick/shutterstock.com

  • Cukierek albo psikus 

Jak zaplanować wyprawę po cukierki? Warto wcześniej porozumieć się z sąsiadami i ustalić, które domy planują wspólną zabawę. Nie ważne, czy mieszkamy w domu czy w bloku, zbieranie cukierków można zorganizować także w gronie przyjaciół i znajomych.

Zabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween - Cukierek albo psikus. Zdjęcie ilustracyjne FamVeld/shutterstock.com

Kiedy jest Halloween? Święto przypada 31 października. Zdjęcie ilustracyjne Kiedy jest Halloween? Jakie są symbole Halloween?

Bajki na Halloween- chwila wytchnienia dla rodziców 

Bajki na Halloween to zawsze mile widziany element tego święta. Przedstawiamy kilka pomysłów na historie z dreszczykiem dla każdej grupy wiekowej. Znajdziesz tu ponadczasowe klasyki oraz nowości: 

  • Bajki na Halloween dla najmłodszych 

Maluchy uwielbiają historię z dreszczykiem, taki seans filmowy to super pomysł po zakończonej sukcesem wyprawie po cukierki. Rodzice zyskają chwilę spokoju, a maluchy z radością obejrzą razem ciekawa bajkę. Dla najmłodszych fajnym tytułem na Halloween jest oczywiście ''Wampirina'' lub ''Scooby Doo''. ''Wampirina'' opowiada o przygodach wampirzej rodziny. Jest to nie tylko fantastyczna historia, lecz także - zgodnie z zamysłem autorów - lekcja tolerancji oraz szacunku dla odmienności. ''Scooby Doo'' to bajka znana nam wszystkim, którą żyją kolejne pokolenia maluchów w rodzinie. 

  • Bajki na Halloween dla nieco starszych dzieci

Dla przedszkolaków idealny będzie ''Straszny Dom''. To historia, trójki przyjaciół, którzy jako jedyni obserwują zachowanie dziwnego budynku, który zamiast drzwi ma język, a okna to  straszne oczy. Na szczęście historia ma pozytywny koniec, także nie należy się obawiać o nocne pobudki po seansie. 

  • Bajki na Halloween dla dzieci powyżej 7 lat 

Starszaki z pewnością zainteresuje historia z dreszczykiem w postaci dwóch części ''Gęsiej Skórki''. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza druga część opowiadająca niezwykłą historię chłopca, który wraz z mamą przenosi się na amerykańskie przedmieścia. Za sprawą sąsiadki oraz jej ojca, który jest autorem poczytnych horrorów nudna okolica zmieni się nie do poznania. 

Makijaż na Halloween dla dzieci to obowiązkowy element tego święta. Zdjęcie ilustracyjne Makijaż na Halloween dla dzieci- jak się przygotować do zabawy w stylu Trick or treat?

Halloweenowe gry- sprawdź prawdziwe hity 

Po seansie warto zagrać w ciekawą grę na Halloween. Poniżej kilka propozycji ze sklepów z zabawkami: 

  • ''Polowanie na duchy''- to propozycja dla dzieciaków, które lubią gry zręcznościowe, gdzie liczy się refleks. Czy uda się pozbyć wszystkich cieni przed upływem czasu? 
  • ''Mroczny kosiarz'' to klimatyczna gra, w której uczestnicy mają jedno zadanie: nie obudzić mrocznego kosiarza. 
  • ''Planszówka Scooby Doo'', w przeciwieństwie do poprzednich propozycji to najtańsza opcja, którą można dostać wraz z tematyczną gazetką w niemal każdym sklepie spożywczym. Planszę można też wydrukować z Internetu. Dzieciaki kochają historie paczki przyjaciół, która podąża tropem potworów. 

Zobacz też: W tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Zobacz wideo A może wspólne pieczenie halloweenowych babeczek?
Więcej o: