Halloween 2020. Kiedy jest Halloween w 2020 roku?

Halloween 2020 obchodzimy co roku tuż przed samym świętem zmarłym. W przede dniu Wszystkich Świętych przebieramy się za straszne potwory i dekorujemy domy oraz mieszkania. Nic więc dziwnego, że Halloween 2020 jest dniem szczególnie lubianym przez najmłodszych. Kiedy jest Halloween w 2020 roku?

Co to jest Halloween?

Halloween 2020 to szczególny dzień w roku. Jest to słynne święto, które obchodzi wiele krajów na świecie. Szczególnie popularne jest w Stanach Zjednoczonych. Z pewnością widzieliście wiele filmów czy seriali, w których z okazji Halloween bohaterowie dekorują całe domy, a na dodatek przebierają się za mumie, czarownice czy zombie. Jedni uważają, że Halloween to święto pogańskie, inni, że to świetna okazja do zabawy.

31 października Halloween – historia święta

Pierwsze obchody Halloween miały miejsce w 1920 roku! Dokładnie 31 października w Stanach Zjednoczonych. Nazwa Halloween 2020 wywodzi się od skróconej nazwy "All Hallows’ E’en", które z kolei jest skróconym "All Hallows Eve". Co oznacza ten zwrot? To oczywiście wigilia Wszystkich Świętych.

Zobacz wideo Makijaż na Halloween w 30 sekund. To bardzo proste!

Halloween jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko! Źródła podają, że już pod koniec XX wieku obchody Halloween pojawiały się w zachodniej, wschodniej oraz środkowej Europie. W Polsce Halloween pojawiło się jednak dopiero w latach 90., wraz z popularyzacją amerykańskiej kultury.

Kiedy jest Halloween 2020?

Odpowiedź na pytanie, kiedy jest Halloween w 2020 roku jest prosta, gdy już wiemy, że Halloween 2020 przypada w przed dzień Wszystkich Świętych. Skoro święto zmarłych przypada 1 listopada, to Halloween 31 października. Jest to święto stałe. Co roku obchodzimy je właśnie w ostatni dzień października - 31 października Halloween.

Najhuczniejsze zabawy odbywają się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ale z roku na rok halloweenowych zabaw przybywa także w innych krajach – między innymi w Polsce.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE: Stroje na Halloween. Jak się przebrać? Skąd wziąć strój?

Więcej o: