Zabawy dla dzieci - bajki, kolorowanki, wierszyki

 • Jak zrobić wiatromierz? Kilka sposobów na wykonanie prostego urządzenia do pomiaru kierunku i siły wiatru
 • Broda Mikołaja: jak zaopatrzyć się w białą, gęstą brodę, której pozazdrości nam każdy święty Mikołaj?

  Broda Mikołaja: jak zaopatrzyć się w białą, gęstą brodę, której pozazdrości nam każdy święty Mikołaj?

  Broda Mikołaja to bodaj jeden z najbardziej pożądanych atrybutów w grudniu. Dorośli wcielający się w rolę świętego, przynoszącego grzecznym dzieciom prezenty, bez długiej, białej brody nie będą wyglądać wiarygodnie. Oczywiście, można kupić sztuczną brodę w sklepie, jednak warto pomyśleć o samodzielnym jej wykonaniu. Sprawdzamy, jak i z czego zrobić brodę Mikołaja.

  KatK
 • Czapka Mikołaja: czy koniecznie musimy zadowolić się czapką kupioną w sklepie?

  Czapka Mikołaja: czy koniecznie musimy zadowolić się czapką kupioną w sklepie?

  Czapka Mikołaja to świąteczny atrybut, który każdy chciałby mieć. Oczywiście, można kupić gotowe nakrycie głowy w sklepie, ale zdecydowanie bardziej cieszyć nas będzie czapka zrobiona własnoręcznie. Zwłaszcza że do jej wykonania nie są potrzebne nadzwyczajne zdolności. Sprawdzamy, jak i z czego najlepiej zrobić czapkę Mikołaja.

  KatK
 • Harcerstwo: co to jest i jak się zapisać? Wady i zalety harcerstwa

  Harcerstwo: co to jest i jak się zapisać? Wady i zalety harcerstwa

  Harcerstwo uczy i w krótkim czasie zapewnia dużą ilość nowych przyjaciół. Z drugiej strony są też prawa oraz obowiązki, które należy sumiennie wypełniać. Jak zapisać dziecko na harcerstwo i co dzieje się na zbiórkach? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zapisem.

  Karolina Klimek
 • Dlaczego liście zmieniają kolor na jesień? Sprawdź, co odpowiada za ich wyjątkowe barwy
 • Makijaż na Halloween dla chłopaka - Joker, Chucky, a może zombie?

  Makijaż na Halloween dla chłopaka - Joker, Chucky, a może zombie?

  Makijaż na Halloween dla chłopaka można wykonać w kilku prostych krokach przy pomocy dedykowanych farbek lub własnych kosmetyków. Szukasz pomysłu na przebranie dla dziecka? Zamiast wydawać pieniądze na wymyślne stroje postaw na łatwy makijaż.

  Karolina Klimek
 • Makijaż na Halloween dla dziewczyny - kotek, odwrócony cmentarz, a może cukrowa panienka?
 • Jak zrobić sztuczną krew? Garść porad przed Halloween

  Jak zrobić sztuczną krew? Garść porad przed Halloween

  Nie tylko charakteryzatorzy głowią się nad tym, jak zrobić sztuczną krew, by wyglądała realistycznie i spełniała swoje zadanie. Gdy przygotowujemy przebranie na halloweenowy wieczór, sztuczna krew może okazać się niezbędnym atrybutem. Sprawdzamy zatem, skąd wziąć sztuczną krew.

  KatK
 • Dynia na Halloween: jak przygotować oryginalną ozdobę na Halloween?

  Dynia na Halloween: jak przygotować oryginalną ozdobę na Halloween?

  Dynia na Halloween to ozdoba równie obowiązkowa, co choinka na Boże Narodzenie. Dynia sama w sobie jest na tyle dekoracyjna, że może służyć za ozdobę zarówno okna, jak i ganku czy ogrodu bez dodatkowego jej zdobienia. Jednak na Halloween najczęściej wykonuje się z niej specyficzne lampiony. Sprawdzamy, jak je przygotować.

  KatK
 • Ozdoby halloweenowe: jak udekorować mieszkanie na Halloween?

  Ozdoby halloweenowe: jak udekorować mieszkanie na Halloween?

  Ozdoby halloweenowe, choć niegdyś kojarzone wyłącznie z krajami anglojęzycznymi, obecnie zdobywają coraz większą popularność i w Polsce. Charakterystyczne dekoracje pojawiają się w październiku w wielu sklepach, coraz częściej obecne są też w naszych domach. Podpowiadamy, jak udekorować mieszkanie lub dom z okazji Halloween.

  KatK
 • Strój na Halloween 2021 dla chłopca - pomysły na przebrania, które wykonasz samodzielnie
 • Strój na Halloween 2021 dla dziewczyny - kilka pomysłów na to, jak zrobić wyjątkowe przebranie
 • Zabawy na Halloween 2021 - pomysły na spędzanie czasu, które spodobają się każdemu dziecku
 • Urodziny dla dzieci w plenerze. Poznaj przepis na udane przyjęcie
 • Książki dla 9-latka: po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 9-latka: po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Jakie książki dla 9-latka zasługują na zainteresowanie? Literatura dla dzieci i młodzieży jest niezwykle bogata, można w niej wskazać wiele ciekawych i wartościowych pozycji, które młody człowiek powinien przeczytać. Dobrze, gdy książka dostarcza rozrywki, a jednocześnie uczy: mówi o emocjach, dorastaniu i innych problemach, z którymi dziecku przyjdzie się zetknąć. Sprawdzamy, jakie książki spełniają te warunki.

  KatK
 • Książki dla 3-latki - czym zainteresować młodą czytelniczkę?

  Książki dla 3-latki - czym zainteresować młodą czytelniczkę?

  Wybierając książki dla 3-latki nie musimy sięgać po historie o księżniczkach. Młoda czytelniczka zdecydowanie chętniej utożsami się z bohaterką - równolatką, pozna perypetie bohaterów w swoim wieku, wkroczy do świata zwierząt czy np. zgłębi tajniki pojazdów. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, ale - niezależnie od płci - cechuje je ciekawość świata. Polecamy interesujące pozycje książkowe dla trzylatków.

  KatK
 • Książeczki dla 3-latka - jak wybrać ciekawą pozycję dla malucha?

  Książeczki dla 3-latka - jak wybrać ciekawą pozycję dla malucha?

  Chcąc znaleźć ciekawe książeczki dla 3-latka warto kierować się jego indywidualnymi preferencjami - jedne maluchy chętniej sięgają po książki obrazkowe lub interaktywne, inne lubią słuchać historii czytanych przez rodzica. Rynek czytelniczy pełen jest interesujących propozycji, co chwilę pojawiają się nowości, czasem jednak dobrze jest sięgnąć po sprawdzone tytuły. Podpowiadamy, jak wybrać książeczki dla 3-latka.

  KatK
 • Książki dla 2-latków - po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 2-latków - po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 2-latków zapewniają im rozrywkę, a przy tym spełniają walory edukacyjne. Pamiętać należy, że nie każde dziecko rozwija się w tym samym tempie, więc niektóre dzieci po dane pozycje sięgną wcześniej, inne później. I tak, jak dzieci różnią się od siebie, tak różnią się ich gusta i upodobania. Sprawdźmy, wśród jakich pozycji warto szukać czegoś ciekawego dla dwulatka.

  KatK
 • Książki dla 8-latka i 8-latki do samodzielnego czytania. Sprawdź najlepsze propozycje
 • Cytaty o książkach, które przeniosą dzieci w świat wyobraźni

  Cytaty o książkach, które przeniosą dzieci w świat wyobraźni

  Cytaty o książkach to dobry punkt wyjścia do nauki czytania. Obietnica przygody lub podróżowania na niby pomogą rodzicom odpowiedzieć na pytanie o roli książki we współczesnym świecie. Sprawdź, jak wypromować książkę tak, aby wygrała z tabletem.

  Karolina Klimek
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.