Zabawy dla dzieci - bajki, kolorowanki, wierszyki

 • Dynia na Halloween: jak przygotować oryginalną ozdobę na Halloween?

  Dynia na Halloween: jak przygotować oryginalną ozdobę na Halloween?

  Dynia na Halloween to ozdoba równie obowiązkowa, co choinka na Boże Narodzenie. Dynia sama w sobie jest na tyle dekoracyjna, że może służyć za ozdobę zarówno okna, jak i ganku czy ogrodu bez dodatkowego jej zdobienia. Jednak na Halloween najczęściej wykonuje się z niej specyficzne lampiony. Sprawdzamy, jak je przygotować.

  KatK
 • Ozdoby halloweenowe: jak udekorować mieszkanie na Halloween?

  Ozdoby halloweenowe: jak udekorować mieszkanie na Halloween?

  Ozdoby halloweenowe, choć niegdyś kojarzone wyłącznie z krajami anglojęzycznymi, obecnie zdobywają coraz większą popularność i w Polsce. Charakterystyczne dekoracje pojawiają się w październiku w wielu sklepach, coraz częściej obecne są też w naszych domach. Podpowiadamy, jak udekorować mieszkanie lub dom z okazji Halloween.

  KatK
 • Strój na Halloween 2021 dla chłopca - pomysły na przebrania, które wykonasz samodzielnie
 • Strój na Halloween 2021 dla dziewczyny - kilka pomysłów na to, jak zrobić wyjątkowe przebranie
 • Zabawy na Halloween 2021 - pomysły na spędzanie czasu, które spodobają się każdemu dziecku
 • Urodziny dla dzieci w plenerze. Poznaj przepis na udane przyjęcie
 • Książki dla 9-latka: po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 9-latka: po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Jakie książki dla 9-latka zasługują na zainteresowanie? Literatura dla dzieci i młodzieży jest niezwykle bogata, można w niej wskazać wiele ciekawych i wartościowych pozycji, które młody człowiek powinien przeczytać. Dobrze, gdy książka dostarcza rozrywki, a jednocześnie uczy: mówi o emocjach, dorastaniu i innych problemach, z którymi dziecku przyjdzie się zetknąć. Sprawdzamy, jakie książki spełniają te warunki.

  KatK
 • Książki dla 3-latki - czym zainteresować młodą czytelniczkę?

  Książki dla 3-latki - czym zainteresować młodą czytelniczkę?

  Wybierając książki dla 3-latki nie musimy sięgać po historie o księżniczkach. Młoda czytelniczka zdecydowanie chętniej utożsami się z bohaterką - równolatką, pozna perypetie bohaterów w swoim wieku, wkroczy do świata zwierząt czy np. zgłębi tajniki pojazdów. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, ale - niezależnie od płci - cechuje je ciekawość świata. Polecamy interesujące pozycje książkowe dla trzylatków.

  KatK
 • Książeczki dla 3-latka - jak wybrać ciekawą pozycję dla malucha?

  Książeczki dla 3-latka - jak wybrać ciekawą pozycję dla malucha?

  Chcąc znaleźć ciekawe książeczki dla 3-latka warto kierować się jego indywidualnymi preferencjami - jedne maluchy chętniej sięgają po książki obrazkowe lub interaktywne, inne lubią słuchać historii czytanych przez rodzica. Rynek czytelniczy pełen jest interesujących propozycji, co chwilę pojawiają się nowości, czasem jednak dobrze jest sięgnąć po sprawdzone tytuły. Podpowiadamy, jak wybrać książeczki dla 3-latka.

  KatK
 • Książki dla 2-latków - po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 2-latków - po jakie pozycje warto sięgnąć?

  Książki dla 2-latków zapewniają im rozrywkę, a przy tym spełniają walory edukacyjne. Pamiętać należy, że nie każde dziecko rozwija się w tym samym tempie, więc niektóre dzieci po dane pozycje sięgną wcześniej, inne później. I tak, jak dzieci różnią się od siebie, tak różnią się ich gusta i upodobania. Sprawdźmy, wśród jakich pozycji warto szukać czegoś ciekawego dla dwulatka.

  KatK