Poród - najnowsze artykuły

 • Kiedy jechać do szpitala? Poród zaczyna się od dwóch sygnałów

  Kiedy jechać do szpitala? Poród zaczyna się od dwóch sygnałów

  Poród to jedno z najpiękniejszych, lecz także najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdej kobiety. W dziewiątym miesiącu może się w zasadzie rozpocząć w każdej chwili. Wiele kobiet boi się, że nie zdąży dojechać na porodówkę. Kiedy jechać do szpitala? Poród rozpoznasz po dwóch sygnałach.

  redakcja
 • Czop śluzowy a poród. Jak wygląda czop śluzowy i kiedy odchodzi?

  Czop śluzowy a poród. Jak wygląda czop śluzowy i kiedy odchodzi?

  Czop śluzowy to nieodłączony element ciąży i porodu, o którym rzadko się mówi. A jest on postrzegany jako pierwszy z symptomów porodu. Wiele kobiet jednak nie wiele, jak wygląda czop śluzowy, więc obawiają się, że nie zauważą, gdy ten wypadnie. Jak wygląda czop śluzowy?

  redakcja
 • Co przyspiesza poród? Niewiele kobiet rodzi w terminie

  Co przyspiesza poród? Niewiele kobiet rodzi w terminie

  Data porodu już minęła? Spokojnie, naprawdę niewiele kobiet rodzi w wyznaczonym terminie. Statystycznie tylko cztery-sześć na sto kobiet rodzi w dniu wyliczonym przez lekarzy ginekologów. Nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak zastanawiasz się, co przyspiesza poród, mamy kilka wskazówek.

  redakcja
 • Ile kosztuje poród w Medicover? To prywatna klinika, którą często wybierają gwiazdy
 • Poród naturalny po cc. Nie każda kobieta ma na to szansę

  Poród naturalny po cc. Nie każda kobieta ma na to szansę

  Poród naturalny po cesarskim cięciu jest określany skrótem VBAC. Można rozszyfrować to jako angielską nazwę porodu naturalnego po cesarskim cięciu - "Vaginal Birth After Caesarean Section". Po cc można urodzić dziecko naturalnie. Jednak nie każda mama może liczyć na taką szansę.

  redakcja
 • Co zabrać ze sobą do szpitala na poród? Lista niezbędnych rzeczy

  Co zabrać ze sobą do szpitala na poród? Lista niezbędnych rzeczy

  Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Ważne, aby w pierwszych dniach po narodzinach twojego dziecka, ani jemu, ani tobie niczego nie brakowało. Jak przygotować się do pobytu w szpitalu? Co spakować do torby? Przedstawiamy listę najbardziej potrzebnych rzeczy.

  redakcja
 • W czepku urodzony - co to znaczy i czego dotyczy?

  W czepku urodzony - co to znaczy i czego dotyczy?

  W czepku urodzony to nie tylko sformułowanie, którego dawniej często używano w znaczeniu przenośnym. Z punktu widzenia medycyny ma ono swoje uzasadnienie i dotyczy niegroźnej, a zarazem rzadkiej sytuacji, która może nastąpić przy porodzie.

  EK
 • Resort zdrowia chce obowiązkowego szczepienia dzieci przeciwko rotawirusom

  Resort zdrowia chce obowiązkowego szczepienia dzieci przeciwko rotawirusom

  Pod koniec sierpnia resort zdrowia poinformował, że chce zmienić rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć obowiązkowe szczepienia dzieci przeciwko rotawirusom. Bezpłatna szczepionka miałaby trafić do noworodków urodzonych po 31 sierpnia 2020 roku.

  redakcja
 • Nie wszystkie kobiety potrzebują znieczulenia podczas porodu. Jedna na 100 kobiet jest nosicielką rzadkiego genu
 • Krępujące rzeczy przed porodem. O tym często nie mówią w szkole rodzenia, a przyszła mama powinna być na to przygotowana