Poród - najnowsze artykuły
-
Ginekolog: Byłem zaszokowany jak złe doświadczenia z porodem mają kobiety
Lekarz ginekolog opublikował na Instagramie post, w którym wyraził swoje zdziwienie dotyczące reakcji Polek na poród naturalny i przykrych doświadczeń związanych z narodzinami dziecka.
-
26-latka z pękniętą aortą urodziła dziecko przez cesarskie cięcie. "Cud narodzin i ratunku"
U 26-latki w zaawansowanej ciąży zdiagnozowano ostre rozwarstwienie aorty. Lekarze ze Śląska przeprowadzili operację oraz cesarskie cięcie. "Udało się dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu obu zespołów" - napisali przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.
-
Najlepsze zdjęcia porodowe. Przerażają i jednocześnie zachwycają
Poród to ekstremalne i nieprzewidywalne wydarzenie. Nie zawsze wygląda i przebiega tak, jak to sobie wyobrażałyśmy. Coraz popularniejsze są sesje porodowe, dzięki czemu mamy w profesjonalny sposób mogą uwiecznić ten wyjątkowy moment w swoim życiu.
-
Poród w czasie pandemii. "Brak odwiedzin obnażył niskie standardy opieki okołoporodowej"
Poród to jedno z najtrudniejszych, choć zarazem najpiękniejszych, doświadczeń w życiu kobiety. Przyszłe mamy zawsze odczuwały lęk przed zbliżającym się porodem. W czasie pandemii koronawirusa jest on jeszcze większy. Paulina Rutkowska z Polsat News zebrała historie kobiet, które rodziły w czasie pandemii.
-
Mama oburzona obostrzeniami w szpitalu. Oddzielono ją od niemowlaka. "Bardzo płakałam"
Trafiła do szpitala kilka tygodni po urodzeniu dziecka. Personel medyczny nie chciał jej pozwolić na karmienie dziecka piersią. Odciągała mleko, pielęgniarka wynosiła je ojcu maleństwa.
-
Poród w czasie pandemii. "Jeśli dwa dni nie wezmę prysznica, to się nic takiego nie stanie"
Pani Monika opowiada o swoim porodzie. Nie mógł jej towarzyszyć mąż, świeżo upieczony tata nie mógł też się spotkać z synem. Nie tak wyobrażała sobie powitanie dziecka na świecie.
-
Absolwentka szkoły prawniczej zaczęła rodzić podczas egzaminu. Po porodzie ukończyła test w szpitalu
Brianna Hill była w zaawansowanej ciąży, gdy przystąpiła do egzaminu adwokackiego. Rozwiązywała test, gdy raptem odeszły jej wody. Mimo to nie chciała się poddać i dokończyła egzamin po urodzeniu dziecka.
-
Poród trumienny, inaczej poród pośmiertny. Co to za zjawisko? Kiedy może mieć miejsce?
Poród trumienny to - zgodnie z naukową definicją - wydalenie martwego płodu w następstwie śmierci ciężarnej matki, gdy jej zwłoki są w trakcie rozkładu. Poród pośmiertny następuje zazwyczaj od 48 do 72 godzin po zgonie kobiety.
-
Poród francuski. Mamy mogą wyjść ze szpitala 12 godzin po porodzie
Poród francuski to nowa metoda w Polsce. Poród francuski jest też nazywany porodem brzusznym lub porodem FAUCS. Pierwszy raz został przeprowadzony w Polsce w Olsztynie - 7 marca 2020 roku. Ale pierwsze porodu francuskie odbywały się już w latach 90. Ubiegłego wieku. Wymyślili go francuscy specjaliści. Czym jest poród francuski? Jak przebiega poród francuski?
-
Fazy porodu. Przygotuj się odpowiednio wcześnie do porodu
Poród zbliża się wielkimi krokami. Brzuch staje się coraz większy, masz wrażenie, że rośnie z godziny na godzinę. Pozostaje przygotować się do porodu. Torbę do szpitala pewnie już spakowałaś dawno, ale czy na pewno wiesz, co cię czeka? I jakie fazy porodu dzielą cię od przyjścia na świat wyczekiwanego dziecka?
-
Powrót do szkół w lutym? Przemysław Czarnek: Absolutnie zaprzeczam tej informacji
-
Wiozła dzieci w wózku sklepowym. Nieznajoma zwróciła jej uwagę. "To nielegalne"
-
Kiedy powrót do szkół klas 4-8? Wirusolog: Raczej spodziewamy się, że wzrośnie liczba ognisk domowych
-
Emerytury stażowe 2021 na nowych warunkach. Wiek emerytalny ulegnie zmianie?
-
Agnieszka Kaczorowska chwali się ciążowym brzuszkiem. "Zdrowo rosnę, a w zasadzie rośniemy"
- Natalia Klimas przeżywa ciężkie chwile. "Dziś czuję się jak słaba, rozhisteryzowana małolata"
- Imiona na literę K dla chłopców. Lista pięknych imion dla dzieci
- Odkryj LEGO VIDIYO - zupełnie nowy rodzaj zabawy od grupy LEGO i Universal Music Group
- Agnieszka Radwańska o macierzyństwie. "Przy małym dziecku wszystko się zmienia"
- Mama pięcioraczków została wypisana ze szpitala. "Odwiedza dzieci codziennie"
-
Modlitwa o szczęśliwy poród. Najważniejsze, aby płynęła prosto z serca
Kobiety w ciąży są narażone na wielki stres. Martwią się o zdrowie dziecka, niepokoją je każde odstępstwa od normy. U większości stres narasta w miarę zbliżającego się porodu. Zebraliśmy najpopularniejsze modlitwy o szczęśliwy poród, które pomogą uspokoić się i, oczywiście w przypadku wierzących mam, zaniosą ich prośby do Boga.
-
Cukrzyca ciążowa a poród. Są dwa powody wystąpienia cukrzycy w ciąży
Cukrzyca ciążowa pojawia się w przypadku zaburzeń gospodarki węglowodanowej wywołanych przez ciążę albo z powodu choroby, która rozwinęła się jeszcze przed zajściem w ciążę. Mogło się bowiem zdarzyć, że matka miała już cukrzycę, jednak ta nie została wcześniej rozpoznana. Jak wpływa cukrzyca ciążowa na poród?
-
Kiedy jechać do szpitala? Poród zaczyna się od dwóch sygnałów
Poród to jedno z najpiękniejszych, lecz także najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdej kobiety. W dziewiątym miesiącu może się w zasadzie rozpocząć w każdej chwili. Wiele kobiet boi się, że nie zdąży dojechać na porodówkę. Kiedy jechać do szpitala? Poród rozpoznasz po dwóch sygnałach.
-
Czop śluzowy a poród. Jak wygląda czop śluzowy i kiedy odchodzi?
Czop śluzowy to nieodłączony element ciąży i porodu, o którym rzadko się mówi. A jest on postrzegany jako pierwszy z symptomów porodu. Wiele kobiet jednak nie wiele, jak wygląda czop śluzowy, więc obawiają się, że nie zauważą, gdy ten wypadnie. Jak wygląda czop śluzowy?
-
Co przyspiesza poród? Niewiele kobiet rodzi w terminie
Data porodu już minęła? Spokojnie, naprawdę niewiele kobiet rodzi w wyznaczonym terminie. Statystycznie tylko cztery-sześć na sto kobiet rodzi w dniu wyliczonym przez lekarzy ginekologów. Nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak zastanawiasz się, co przyspiesza poród, mamy kilka wskazówek.
-
Ile kosztuje poród w Medicover? To prywatna klinika, którą często wybierają gwiazdy
Poród w prywatnej klinice to duży wydatek. Opieka jest jednak na zupełnie innym poziomie niż w państwowych placówkach. Szpital zapewnia nie tylko luksusowe pokoje, lecz także całodobowe wsparcie położnych. Szczegóły oczywiście zależą od wybranego pakietu opieki. Ile kosztuje poród w Medicover?
-
Poród naturalny po cc. Nie każda kobieta ma na to szansę
Poród naturalny po cesarskim cięciu jest określany skrótem VBAC. Można rozszyfrować to jako angielską nazwę porodu naturalnego po cesarskim cięciu - "Vaginal Birth After Caesarean Section". Po cc można urodzić dziecko naturalnie. Jednak nie każda mama może liczyć na taką szansę.
-
Co zabrać ze sobą do szpitala na poród? Lista niezbędnych rzeczy
Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Ważne, aby w pierwszych dniach po narodzinach twojego dziecka, ani jemu, ani tobie niczego nie brakowało. Jak przygotować się do pobytu w szpitalu? Co spakować do torby? Przedstawiamy listę najbardziej potrzebnych rzeczy.
-
W czepku urodzony - co to znaczy i czego dotyczy?
W czepku urodzony to nie tylko sformułowanie, którego dawniej często używano w znaczeniu przenośnym. Z punktu widzenia medycyny ma ono swoje uzasadnienie i dotyczy niegroźnej, a zarazem rzadkiej sytuacji, która może nastąpić przy porodzie.
-
Resort zdrowia chce obowiązkowego szczepienia dzieci przeciwko rotawirusom
Pod koniec sierpnia resort zdrowia poinformował, że chce zmienić rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć obowiązkowe szczepienia dzieci przeciwko rotawirusom. Bezpłatna szczepionka miałaby trafić do noworodków urodzonych po 31 sierpnia 2020 roku.
-
Nie wszystkie kobiety potrzebują znieczulenia podczas porodu. Jedna na 100 kobiet jest nosicielką rzadkiego genu
Ból porodowy to jeden z najtrudniejszych doświadczeń w życiu kobiet. Matki porównują go między innymi do łamania kości. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kobiety tak samo odczuwają ból. Niektóre ciężarne nie proszą o znieczulenie przed porodem i w ogóle nie skarżą się na bolesne przeżycia. Naukowcy sprawdzili, dlaczego tak się dzieje.
-
Krępujące rzeczy przed porodem. O tym często nie mówią w szkole rodzenia, a przyszła mama powinna być na to przygotowana
Odwiedziny studentów medycyny na porodówce to nie najmniej spodziewana rzecz, na którą powinna być przygotowana przyszła mama. Są pewne kwestie, o których nikt nie mówi. Kobiety w ciąży nie dowiedzą się tego ani w szkole rodzenia, ani od koleżanek, które są już matkami. Na co powinny być przygotowane, idąc do szpitala?
-
Mity dotyczące znieczulenia, które powtarzają nawet położne
Coraz częściej przyszłe mamy decydują się na znieczulenie zewnątrzoponowe które uchodzi za najskuteczniejszy sposób na bóle porodowe. Niestety wiele kobiet rezygnuje z niego, ponieważ wciąż pokutuje mit, że znieczulenie zewnątrzoponowe szkodzi dziecku. Obawy te są oczywiście nieuzasadnione. Jakie jeszcze mity krążą na temat znieczulenia podczas porodu? Obalamy te najpopularniejsze.
-
Urocze zdjęcia noworodka ze spiralą w rączce obiegły cały świat
W Haiphong w północnym Wietnamie urodził się noworodek. Zdjęcia dziecka są urocze. Chłopiec trzyma w rączce spiralę domaciczną.
-
Pojawiają się nudności, wynik testu jest dodatni. Ale dziecka nie ma, jest tylko smutek. Co trzeba wiedzieć o ciąży urojonej?
Ciąża urojona nie jest tak rzadkim zjawiskiem, jak się powszechnie wydaje. Według statystyk na 22 tysiące ciąż przypada od jednej nawet do sześciu urojonych. Nie wolno bagatelizować objawów ciąży urojonej. Jest to zaburzenie o podłożu psychicznym i może wymagać nawet wieloletniego leczenia.
-
Emily Skye urodziła trzy tygodnie przed terminem. "Dziki poród" odbył się na podłodze w salonie
Emily Skye, australistka guru fitnessu, jest już mamą dwójki dzieci. Jej syn, który miał przyjść na świat w lipcu 2020 roku, urodził się trzy tygodnie przed terminem. Emily Skye dzień przed zaskakującym rozwiązaniem podzieła się z fanami planem porodu.
-
Co to jest "pierścień ognia"? Przy porodzie tego zjawiska doświadcza wiele kobiet. Na czym polega
Choć każdy poród jest inny, niektóre z odczuć rodzących są wspólne dla wielu kobiet. Jednym z nich jest np. pierścień ognia. To moment, kiedy przez kanał rodny przechodzi najszersza część główki.
-
Blizna po cesarskim cięciu, rozstępy po ciąży. Jak sobie z nimi radzić?
Mamy zajęte dzieckiem często zapominają o sobie. A to może powodować negatywne skutki - i nie mówimy tu tylko o estetyce, ale także o zdrowiu. Jak pielęgnować bliznę po cesarskim cięciu? Co pomoże zlikwidować rozstępy?
-
Czy znieczulenie podczas porodu jest za darmo dla każdej rodzącej? Wyjaśniamy
Czy warto zdecydować się na znieczulenie podczas porodu? Czy szpital może odmówić podania ciężarnej znieczulenia zewnątrzoponowego?
-
Anna Lewandowska pokazuje brzuch po ciąży i opisuje porody. Przy pierwszym postąpiła wbrew decyzji lekarzy
Anna Lewandowska na blogu hpba.pl opublikowała "bardzo ważny, osobisty post" o szczegółach porodów. Drugi poród to: "zaledwie niepełne 40 minut. i to bez znieczulenia! Uwaga . jeszcze tego samego dnia mogłam opuścić szpital". Pierwszy niestety był traumatyczny. Był to poród naturalny, mimo wskazań do cesarskiego cięcia.
-
Sennik: poród dziecka, poród dziewczynki, poród chłopca. Co oznaczają sny o porodzie?
Sny o porodzie zdarzają się bardzo często. Mylnym założeniem jest, że towarzyszą tylko kobietom w ciąży! Owszem, w błogosławionym stanie mogą wystąpić częściej. Jednak sny o porodzie pojawią się także u mężczyzn czy osób, które już posiadają dzieci. Co oznaczają sny o porodzie? Sprawdziliśmy w senniku najczęstsze sny o porodzie.
-
Ból podczas porodu. Co czuje kobieta rodząca?
Co czuje kobieta rodząca? Odczuwany w trakcie porodu ból można porównać do łamania 20 kości w tym samym czasie.
-
Wynagrodzenie chorobowe po macierzyńskim. O czym mama nie może zapomnieć, by dostać pieniądze?
Kobiety, które prowadzą własną działalność gospodarczą mają prawo do zasiłku macierzyńskiego, a później do zachowania ciągłości ubezpieczenia chorobowego i zasiłku chorobowego. Jakich formalności należy dopełnić? Jak wygląda wynagrodzenie chorobowe po macierzyńskim?
-
Co to jest naturalne cesarskie cięcie? Lekarz robi tylko małe nacięcie
Naturalne cesarskie cięcie to jeden z najpopularniejszych tematów, który zajmuje przyszłe mamy. Na czym polega naturalne cesarskie cięcie? Co to jest i czy jest bezpieczne?
-
Anna Lewandowska rodziła w luksusowej klinice. Ile kosztował poród?
Anna Lewandowska i Robert Lewandowski niedawno powitali na świecie swoją drugą córkę - Laurę. Jak wyglądał poród trenerki? Ile za niego zapłaciła? Te informacje nie są już tajemnicą.
-
Jak wygląda samotny poród w czasie epidemii? Opisuje mama ośmiotygodniowego dziecka
Jak to jest rodzić podczas pandemii? Bez partnera na sali porodowej, a potem być samą z noworodkiem na oddziale? Poród naturalny opisała dla nas Agnieszka Rutkowska, mama dwóch synów, Filipa (2 l.) i Michała (2 m.), którą mąż zawiózł na porodówkę 14 marca, czyli pierwszego dnia z zakazem porodów rodzinnych.
-
Poród Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ile gwiazda będzie musiała zapłacić? Sprawdzamy
Poród Małgorzaty Rozenek zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo, że gwiazda będzie rodziła w jednym z prywatnych warszawskich szpitali. Ile kosztuje poród w placówce na najwyższym poziomie? Sprawdzamy.
-
Poród francuski (FAUCS), zwany porodem brzusznym. Na czym polega? Mamy wypisywane są ze szpitala 12 godzin po porodzie
Poród francuski to nowość w Polsce. Ta metoda, inaczej zwana porodem brzusznym i porodem FAUCS łączy w sobie cesarskie cięcie i poród naturalny. Na czym polega i dlaczego regeneracja mamy przebiega tak szybko?
-
18-latka urodziła dziecko, ale nie widziała, że jest w ciąży. "Objawy wskazywały na chorobę gastryczną"
Osiemnastoletnia Amber Smith z Australii myślała, że ma chorobę gastryczną. Okazało się, że jest w ciąży. Dziecko urodziła pod prysznicem.
-
Córka Susan Sarandon zdecydowała się na poród w domu. "Urodził się w czasach, gdy niewiele wiedzieliśmy o wirusie"
Poród w domu to wyjątkowe wydarzenie. Mama trójki dzieci, Eva Amurri, opowiedziała o tym, jak wyglądały narodziny jej najmłodszego syna.