Połóg - najnowsze artykuły
-
SOS dla słabych, cienkich i wypadających włosów po porodzie. Jak może je wzmocnić młoda mama?
Zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Niestety większość świeżo upieczonych mam zmaga się z nadmiernym wypadaniem i osłabieniem włosów. Radzimy, jak je wzmocnić.
-
Karmienie piersią prawdy i mity: Czy można brać aspirynę? Czy od kapusty dziecko będzie miało wzdęcia?
Mleko mamy jest dla niemowlaka źródłem nie tylko energii, lecz także jego przyszłej odporności. Zmniejsza ryzyko wystąpienia astmy czy otyłości. Niesie za sobą też wiele korzyści dla mamy np. zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi. Są to udowodnione naukowo fakty, ale czy wszystkie powielane informacje na temat karmienia piersią są także zgodne z prawdą?
-
Mama po urodzeniu bliźniąt schudła 20 kg w siedem miesięcy. Ma jedną, zaskakującą radę
Jak schudnąć po ciąży? Jordan Jones, mama trójki dzieci, w tym bliźniąt, pokazuje swoje sposoby na Instagramie. Ma jedną ważną, podstawową zasadę. Sprawdź, jak ona brzmi.
-
Mama o swoim ciele: dwie ciąże z piekła rodem. Dwoje pięknych dzieci. Siedem operacji. Jeden organ mniej
Macierzyństwo ma swoją drugą stronę, której nie widać na co dzień. Szczególnie dotkliwie odczuła Brittany Noonan, mama dwójki dzieci z Australii. Opisała swoją historię na Instagramie.
-
Baby blues - czym jest, jakie są podstawowe objawy i jak sobie z nim radzić?
Baby blues, czy jest on łagodną odmianą depresji poporodowej, czy też nie należy łączyć tych dwóch stanów? Czy może ewoluować w coś znacznie poważniejszego? Jak sobie z nim skutecznie radzić?
-
Zablokowano reklamę, która miała zostać wyświetlona podczas transmisji Oscarów. Bo jest zbyt dosłowna
Połóg nie jest czymś, o czym chętnie się mówi. Zamiast dyskutować o odchodach połogowych, o tym, że boli i ciągnie, wolimy zachwycać się słodkimi bobaskami. W dobie bycia "ciałopozytywnym", połóg wciąż jest tematem tabu. Czymś niesmacznym. Świadczy o tym m.in. fakt, że podczas oscarowej gali nie wyświetlono reklamy, która jego dotyczy.
-
Położna środowiskowa - kim jest, czym się zajmuje i w czym może pomóc?
Położna środowiskowa ma pomóc kobiecie w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. Dowiedz się, kiedy położna powinna przyjść po raz pierwszy i ile takich wizyty przysługuje po porodzie?
-
Endometrioza po cesarce : przyczyny, objawy, leczenie
Endometrioza po cesarce pojawia się z różnych powodów, może też dawać wiele mało charakterystycznych objawów. Zdecydowanie warto być czujną i wiedzieć, jak manifestuje się ta podstępna choroba. Dzięki temu można nie tylko łagodzić towarzyszące jej dolegliwości, ale i zapobiegać wielu groźnym powikłaniom. Co należy wiedzieć o endometriozie?
-
Pielęgnacja krocza po porodzie: o czym warto pamiętać?
Pielęgnacja krocza po porodzie jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia gojenie się ran, pęknięć i otarć, a i zapobiega komplikacjom oraz groźnym powikłaniom.
-
Ciąża nie przeszkodziła jej w metamorfozie. Te zdjęcia dzieli 20 kilogramów
Odchudzanie po ciąży to temat, który bardzo interesuje młode mamy. Trenerka, Natalia Kruczyńska miała rozsądne podejście do ćwiczeń w ciąży i odchudzania po ciąży. Dlatego teraz może pochwalić się świetną sylwetką.
-
Uczniowie wrócili do szkół. "Otworzyłam szampana o ósmej, a syn zapytał, czy może nocować w szkole"
-
Dni wolne od szkoły i wakacje 2021. Sprawdź, jak będzie wyglądał kalendarz szkolny
-
Powrót do szkoły klasy 4-8. "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"
-
Tłusty czwartek 2021. Kiedy obchodzimy "święto pączka"?
-
Zmiany w 500 plus. Co zrobić, aby nie stracić świadczenia?
- Lara Gessler pokazała brzuch po ciąży. Tak zmieniło się jej ciało po urodzeniu dziecka
- Konferencja prasowa Morawieckiego. Nowe obostrzenia od 17 stycznia? "Możliwe otwarcie niektórych branż"
- Powrót do szkół. Przemysław Czarnek: Dyrektor szkoły w każdej chwili może przejść na tryb zdalny
- Mama o zakończeniu karmienia piersią: Czuję ból w sercu i żołądku i nie mogę tego zrobić
- Anna Wendzikowska pozuje w bikini. Fanka: Taka figura po urodzeniu dwójki dzieci?
-
Higiena po cesarskim cięciu. Jak dbać o ranę po cesarce?
Higiena po cesarskim cięciu jest bardzo ważna, ponieważ zapobiega infekcjom i powikłaniom po operacji, która zakończyła ciążę. Jak dbać o ranę po cesarce?
-
Rozejście mięśnia prostego brzucha. Często same sobie szkodzimy - złymi nawykami
Rozejście mięśnia prostego brzucha to problem, który często pojawia się po porodzie. Jednak myślimy o nim dopiero, gdy pojawiają się inne komplikacje. A warto zrobić to wcześniej. O czym pamiętać? Podpowiadamy.
-
Ćwiczenia po cesarce - kiedy można zacząć? Jak ćwiczyć?
Ćwiczenia po cesarce są ważne i konieczne, ponieważ nie tylko pomagają wrócić do formy, ale i normalnie funkcjonować po operacji. Należy je jednak wykonywać z głową i umiarem. Kiedy można zacząć? Na jaką aktywność postawić?
-
Podkłady poporodowe - dlaczego i kiedy je stosować?
Podkłady poporodowe to niezbędny element kobiecej wyprawki do szpitala - powinny znaleźć w każdej torbie do porodu. Przydają się również kobietom po wszelkich zabiegach ginekologicznych. Czym różnią się od zwykłych podpasek? Dlaczego przez pierwsze doby połogu zaleca się używanie właśnie podkładów poporodowych? O czym należy pamiętać podczas ich stosowania?
-
Wypadanie włosów po ciąży - czy to normalne? Jak sobie pomóc?
Wypadanie włosów po ciąży jest procesem naturalnym. By uniknąć stresu, powinna o tym wiedzieć każda świeżo upieczona mama. Łysienie poporodowe nie jest najczęściej powodem do zmartwień, choć obawy z nim związane są zrozumiałe. Niepokojące wrażenie może potęgować fakt, że w ciąży włosy są zwykle gęste, lśniące i w zaskakująco dobrej kondycji. Po porodzie to się zmienia. Dlaczego tak się dzieje?
-
Rozejście mięśni brzucha po porodzie to problem kosmetyczny? Ginekolog: grozi nietrzymaniem moczu, kału, wypadaniem macicy
Osłabienie mięśni brzucha po ciąży jest naturalne i nie ma się czym martwić? A nietrzymanie moczu? Kału? Właśnie tym grozi rozejście mięśnia prostego. Wstydliwym dolegliwościom można zapobiegać.
-
Odchody połogowe - co warto o nich wiedzieć? Jak dbać o higienę w połogu?
Odchody połogowe, czyli wydzielina wydobywająca się z pochwy po porodzie, towarzyszą każdej kobiecie, która urodziła dziecko zarówno siłami natury, jak i przez cesarskie cięcie. Ich wygląd i charakter zmieniają się wraz z postępującym procesem gojenia się rany macicy. Z czego składają się odchody połogowe i jak wyglądają? Jak dbać o higienę po porodzie? Kiedy odchody połogowe powinny zaniepokoić?
-
Wypadanie macicy, czyli obniżenie narządów rodnych: objawy, przyczyny, leczenie
Wypadanie macicy to niejednokrotnie problem młodych kobiet. Jest skutkiem osłabienia mięśni dna miednicy. Może do niego doprowadzić choćby wyjątkowo ciężki poród, urodzenie dużego dziecka lub kilka porodów. Czasem pomocna okazuje się jedynie operacja.
-
Majtki poporodowe - niezbędna rzecz dla każdej mamy
Majtki poporodowe to jedna z tych rzeczy, które warto spakować do torby z wyprawką. Przygotowując się do porodu przyszłe mamy pamiętają o ubrankach i akcesoriach dla dziecka. Drugą, równie ważną, jest wyprawka dla mamy. Co jeszcze powinno się w niej znaleźć?
-
Nietrzymanie moczu - jak sobie radzić z poporodowym nietrzymaniem moczu?
Nietrzymanie moczu nie jest przypadłością wyłącznie starszych osób. To częsta dolegliwość, która pojawia się po ciąży i porodzie. Postępowanie zależy w dużej mierze od przyczyny, która odpowiedzialna jest za nietrzymanie moczu
-
Pielęgnacja w połogu i podczas karmienia piersią. Co można robić, a z czego zrezygnować?
Wiemy, że w ciąży powinnyśmy zrezygnować z niektórych kosmetyków i zabiegów. Czy w czasie połogu i karmienia piersią również nie powinnyśmy korzystać ze wszystkiego? O czym pamiętać?
-
Połóg - ile trwa, typowe dolegliwości, kiedy do lekarza
Połóg, czyli sześć tygodni po porodzie, to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Bolączki ciąży i porodu zostały wprawdzie wynagrodzone narodzinami malucha, niestety nie zawsze jest tak pięknie, jak można byłoby się spodziewać. Dzieje się tak, ponieważ połóg wiąże się z wieloma krępującymi zjawiskami fizjologicznymi i uciążliwymi dolegliwościami. Zobacz, na czym polega połóg i czego możesz się w tym okresie spodziewać.
-
Pas poporodowy: kiedy, jaki, działanie, opinie
Pas poporodowy to kawałek elastycznego materiału, który ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni go polecają i nie wyobrażają sobie bez niego czasu po porodzie, inni - uważają, że to największe zło. Kto ma rację? Pas poporodowy jest czymś w co warto się zawczasu wyposażyć, czy kupić dopiero, gdy zleci nam to lekarz?
-
Najlepsze ćwiczenia po porodzie - przywrócą sprawność i radość życia
Proste i nic nie kosztujące ćwiczenia mogą przywrócić wam radość życia i znacznie poprawić wasze życie seksualne, nawet w porównaniu z tym, jak było przed ciążą.
-
Powrót ciała do formy po porodzie drogami natury to fascynujący proces. Co się wówczas z nami dzieje?
O samym porodzie wiesz już niemal wszystko, ale co dzieje się dalej? Przeczytaj, jak kobiece ciało stopniowo wraca do formy po porodzie drogami natury.
-
Jak schudnąć po porodzie? Dieta bez efektu jo-jo!
Chcę znów mieć płaski brzuch i być szczupła - im dalej od porodu, tym to pragnienie staje się mocniejsze, szczególnie jeśli waga stanęła w miejscu i ani drgnie. Pora na porządki, zacznijmy nietypowo... od siebie.
-
Cesarka i co dalej?
To, ile dni spędzisz w szpitalu po cesarskim cięciu, zależy od tego, jak szybko wracasz do zdrowia, a także od zwyczajów przyjętych w twoim szpitalu. Zwykle pobyt na oddziale położniczym trwa około 3-4 dni. Zanim jednak całkiem odzyskasz siły, upłynie około miesiąca-dwóch. Jak wygląda połóg po cesarce?
-
Dieta po porodzie
Przytyłaś w ciąży? Męczą cię dodatkowe centymetry w brzuchu i biodrach? Mamy dla ciebie propozycję diety po porodzie, którą możesz stosować, nawet karmiąc piersią.
-
Co to jest baby blues i jak sobie z nim radzić?
Baby blues to naprawdę powszechne zjawisko, którego nie należy mylić z depresją poporodową. Nowa mama może odczuwać przecież cały wachlarz emocji, kiedy na świecie pojawia się noworodek. To w końcu ogromna zmiana w jej życiu, a hormony szaleją...
-
Rehabilitacja po porodzie. Fizjoterapeutka: "Kegel się chyba w grobie przewraca, nigdzie ani słowem nie wspomniał o zaciskaniu zwieraczy." [WYWIAD]
Praca nad mięśniami dna miednicy pozwala nie tylko uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem, ale także... zmienić życie.
-
Pilates po porodzie. Propozycje ćwiczeń [ZDJĘCIA]
Wzmacnia głębokie mięśnie brzucha, dna miednicy i mięśnie otaczające kręgosłup, a więc wszystkie te, nad którymi trzeba popracować po ciąży i porodzie.
-
Niespodziewana miłość. Pamiętnik nagrodzony w konkursie
Macierzyństwo było moim marzeniem od zawsze. Już kiedy byłam nastolatką, motywowałam się do nauki myślą o dziecku: ?Jak zdasz maturę, to zajdziesz w ciążę i urodzisz?.
-
Ginekologia estetyczna po porodzie
Nietrzymanie moczu i dyskomfort przy współżyciu to problemy, które mogą pojawić się po porodzie drogami natury. Można im jednak zaradzić.
-
Uch! Co za brzuch!
Mięśnie brzucha osłabione w czasie ciąży, trzeba po porodzie wzmocnić, bo są ważne dla całej sylwetki: stabilizują postawę i chronią narządy wewnętrzne.
-
Sposoby na ból pleców
Najpierw dziecko nosimy w brzuchu, potem na rękach, a czasem i na barana. A od tego często boli kręgosłup. Dlatego musimy wzmocnić mięśnie pleców i tułowia, które stworzą skuteczny gorset mięśniowy.
-
Slow jogging
Wolno, wolniutko, niemal w miejscu. A jednak! Uprawiając slow jogging, nie tylko poprawimy kondycję, ale również spalimy całkiem sporo kalorii.
-
Depresja poporodowa - cała prawda
Nie każda łza młodej matki, psychiczny dołek czy niepokój to objaw depresji poporodowej. Jeśli jednak kobieta faktycznie cierpi z jej powodu, konieczna jest pomoc specjalisty.
-
Spacer w wersji fit
Codzienny spacer jest ważny nie tylko dla niemowlęcia. Tobie również pomoże wrócić do sylwetki sprzed ciąży i nabrać więcej wigoru.
-
Zjadanie łożyska - moda celebrytek czy medycyna naturalna?
Po urodzeniu młodego, samica ssaków rodzi łożysko, a następnie je zjada. Ta obserwacja natchnęła pomysłodawców nowej mody. Coraz więcej kobiet decyduje się na spożywanie własnego łożyska, wierząc w jego niezwykłe właściwości.
-
Seks po porodzie - o tym nie mówią w szkole rodzenia!
Co z tym seksem po urodzeniu dziecka? Czy coś się zmieni? Owszem.