Niemowlę - najnowsze artykuły

 • Pleśniawki u niemowlaka. Co powoduje ich powstawanie?

  Pleśniawki u niemowlaka. Co powoduje ich powstawanie?

  Pleśniawki u niemowlaka to przypadłość, która pojawia się dość często. Początkowo rodzice, którzy zaobserwują w buzi dziecka biały nalot mylą go z pozostałościami po karmieniu mlekiem. Dość szybko jednak okazuje się, że nalot nie znika. Wówczas wiadomo już, że z dużą dozą prawdopodobieństwa mamy do czynienia z pleśniawkami. Czym są pleśniawki? Skąd się biorą? Jak je leczyć?

  Małgorzata Wołoszyn
 • Oprah Winfrey: 'Zgięła mnie wpół i sprała tak mocno, że spuchłam'

  Oprah Winfrey: "Zgięła mnie wpół i sprała tak mocno, że spuchłam"

  "Babcia kazała mi splatać ze sobą dwie lub trzy witki, by rózga była mocniejsza. Czasem czekała z laniem do niedzielnego wieczora, kiedy byłam naga i świeżo wykąpana. Później, kiedy tylko byłam w stanie wstać, kazała mi się uśmiechać" - opisuje swoje wstrząsające wspomnienia z dzieciństwa Oprah Winfrey w książce "Co ci się przydarzyło? Rozmowy o traumie, odporności psychicznej i zdrowieniu".

  Joanna Biszewska
 • Fotel do karmienia. Czym kierować się przy wyborze?

  Fotel do karmienia. Czym kierować się przy wyborze?

  Fotel do karmienia to coraz częściej jedna z obowiązkowych pozycji na liście wyprawkowej dla mamy i noworodka. Bez względu na to, czy będziemy karmić piersią czy z butelki, czynność ta zajmie nam sporo czasu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby karmienie mogło się odbywać w miejscu odpowiednio do tego przygotowanym.

  Małgorzata Wołoszyn
 • Chciał nazwać dziecko jak postać z anime. Matka była oburzona

  Chciał nazwać dziecko jak postać z anime. Matka była oburzona

  Wybór imienia dla dziecka to jedna z pierwszych poważnych decyzji, które muszą podjąć rodzice. Zazwyczaj zależy im, by ich pociecha miała oryginalne, ale też uniwersalne imię. Niektórzy natomiast najchętniej odwołaliby się w tym aspekcie do ulubionych... bajek. Taki pomysł miał m.in. partner Cathy, która opowiedziała o imieniu syna na TikToku.

  EW
 • Karmi piersią nieustannie od ośmiu lat. 'Niektórzy uważają, że to obrzydliwe'
 • Najdłuższe i najcięższe dziecko żyło tylko 11 godzin. Urodziła je gigantka

  Najdłuższe i najcięższe dziecko żyło tylko 11 godzin. Urodziła je gigantka

  Ciąża i poród są zazwyczaj dla matki zbiorem zarówno ekscytujących, jak i obfitujących w zaskoczenia doświadczeń. Przyszli rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądało ich dziecko, ale też, jak przebiegnie sam poród i ile będzie ważyła ich pociecha. Przeciętnie, waga noworodka mieści się w przedziale 2600-3200 g. Rekord jest jednak znacznie wyższy.

  Ewa Walas
 • Obcinanie włosów u niemowląt - wszystko, co warto wiedzieć przed pierwszym strzyżeniem
 • Babcia nie chce używać imienia wnuka. 'Jest okropne. Zamiast tego, nazywam go dzieckiem'
 • Chusta do noszenia dziecka - kiedy warto ją wybrać i jakie ma zalety?

  Chusta do noszenia dziecka - kiedy warto ją wybrać i jakie ma zalety?

  Chusta do noszenia dziecka to jedno z akcesoriów często wybieranych przez matki. Dlaczego tak chętnie po nią sięgamy i w którym momencie można zacząć z niej korzystać? Sprawdź, jakie zalety ma chusta do noszenia dziecka, które wpływają na jej rosnącą popularność.

  Magdalena Zielińska
 • Mamy robią koktajle ze swojego mleka, aby podać dzieciom przeciwciała na COVID