Niepłodność i leczenie niepłodności - najnowsze artykuły

 • Inseminacja (IUI). Kiedy jest sens, a kiedy należy odpuścić?

  Inseminacja (IUI). Kiedy jest sens, a kiedy należy odpuścić?

  Inseminacja domaciczna jest bezbolesna, to jedna z najprostszych metod leczenia niepłodności, to też ostatni przystanek przed in vitro. Statystyki skuteczności inseminacji wahają się od 5 do 25 proc. na cykl. Z myślą o parach rozpoczynających leczenie, a także o tych które już są po kilku próbach inseminacji domacicznej rozmawiamy z ginekologiem-położnikiem, dr Grzegorzem Południewskim, który na co dzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością.

  Joanna Biszewska
 • Coraz słabsze i wolniejsze plemniki Polaków

  Coraz słabsze i wolniejsze plemniki Polaków

  Ciasne bokserki, dwa piwa dziennie, mało seksu i są efekty. Co piąty potencjalny tata może mieć problemy ze spłodzeniem potomka. Bo plemniki są ospałe, wolne i niemrawe.

  opr. Joanna Biszewska
 • 10 lat zmagała się z niepłodnością: "Codziennie doszukujesz się objawów ciąży, potrafi nawet zemdlić"
 • In vitro. Szanse w procentach

  In vitro. Szanse w procentach

  Dla par przygotowujących się do procedury in vitro internet jest ważnym źródłem informacji. Na portalach, stronach klinik zajmujących się leczeniem niepłodności przeczytamy nie tylko o tym, jak przygotować się do zabiegu in vitro, ale również o statystykach. Kto ma największe szanse, komu się najczęściej udaje zajść w ciążę drogą zapłodnienia pozaustrojowego, po ilu próbach. Czy warto sugerować się liczbami?

  Joanna Biszewska
 • Sukces przyczyną niepłodności?

  Sukces przyczyną niepłodności?

  Pięcie się po szczeblach kariery, nadgodziny, ciągły pośpiech, forsowne treningi na siłowni, dużo imprez, mało snu. Na ile styl życia odpowiada za płodność? Na co zapracowana potencjalna mama powinna zwrócić uwagę zanim umówi się na wizytę w klinice leczenia niepłodności?

  Joanna Biszewska
 • Wiek partnera przyczyną niepłodności?

  Wiek partnera przyczyną niepłodności?

  Wiek kobiety ma wpływ na płodność i zdrowie dziecka. Nie ma natomiast zbyt wielu przykładów na to, że podobna zależność występuje w przypadku płci męskiej. Czy i jak długo można odkładać ojcostwo na później?

  Joanna Biszewska
 • Gdybym przestała się stresować, na pewno zaszłabym w ciążę. Mity i półprawdy wokół niepłodności

  Gdybym przestała się stresować, na pewno zaszłabym w ciążę. Mity i półprawdy wokół niepłodności

  Nie możesz zajść w ciążę, bo brałaś tabletki antykoncepcyjne, bo masz blokadę w głowie, bo to kara za grzechy. Niepłodność, jak każda choroba, otoczona jest pajęczyną mitów i półprawd. Jaka jest prawda? Publikujemy fragment książki "Jak tu począć". Poradnik odczarowuje metody wspomaganego rozrodu i pokazuje, że niepłodność to nie wyrok.

  Opr. Joanna Biszewska
 • In vitro. Ile kosztuje szansa na dziecko?

  In vitro. Ile kosztuje szansa na dziecko?

  Pary, które nie "załapały się" na refundację, zabieg in vitro finansują z własnej kieszeni. Ile trzeba dzisiaj zapłacić za nadzieję na dziecko?

  Tekst: Joanna Biszewska
 • "Bo wiecie, ja to jestem z in vitro" [WYWIAD]

  "Bo wiecie, ja to jestem z in vitro" [WYWIAD]

  Kiedy mama poszła ze mną do kościoła, bo chciała mnie ochrzcić i powiedziała o tym po prostu księdzu, on na to odpowiedział: "Ale wie pani, nie ma takiej możliwości, to jest dziecko bez duszy, ono nie ma prawa istnienia" - mówi 22-letnia Karolina Wolf. Jedna z najstarszych Polek urodzonych dzięki tej metodzie rozmawia z Karoliną Stępniewską, redaktorką serwisu eDziecko.pl

  Karolina Stępniewska
 • Leki ułatwiające zajście w ciążę

  Leki ułatwiające zajście w ciążę

  Czy pigułka lub zastrzyk wystarczy, aby pokonać niepłodność? Czasami tak. Podczas starań o dziecko nie zawsze trzeba poddawać się skomplikowanym procedurom wspomaganego rozrodu. Kiedy leczenie farmakologiczne przyniesie oczekiwany efekt w postaci upragnionej ciąży?

  Joanna Biszewska