Wycinanie dyni na Halloween- proste pomysły na naturalny lampion

Wycinanie dyni na Halloween to świetna zabawa dla całej rodziny. Nic tak nie tworzy klimatu Halloween, jak wesoły lampion z dynii. To miła tradycja i ciekawy pomysł na wspólnie spędzony czas. Sprawdź, jak zrobić lampion i wybierz najstraszniejszy motyw.

Dynia na Halloween- naturalna ozdoba

Halloween to święto, które na dobre rozgościło się w polskich domach. Organizujemy wesołe wyprawy po cukierki i z dużym wyprzedzeniem planujemy stroje dla całej rodziny. Ważnym elementem tego dnia są też dekoracje, których nie trzeba kupować, można je wykonać w domu z tego co mamy pod ręką. Najlepszym przykładem jest dynia na Halloween- z miąższu warto ugotować dyniową zupę lub upiec ciasto, pestki podsuszyć w piekarniku, a pomarańczowa skorupa to idealna baza do naturalnej lampy dekoracyjne. Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać dyniowy lampion. Jest to zajęcie na dłuższą chwilę, dlatego na początku warto zarezerwować sobie trochę czasu. 

Dynia na Halloween. Zdjęcie ilustracyjneDynia na Halloween. Zdjęcie ilustracyjne nelik/shutterstock.com

Tworzenie strojów na Halloween dla dzieci to świetna zabawa. Zdjęcie ilustracyjneStroje na Halloween dla dzieci- kultowe kostiumy i propozycje na ostatnią chwilę

Jak zrobić dynię na Halloween? Instrukcja krok po kroku 

Jak zrobić niepowtarzalną dynię na Halloween? Przedstawiamy opis całego procesu. Do przygotowania dyni potrzebny będzie ostry nóż oraz przeczytane gazety lub papier. 

  1. Dynię po przyniesieniu ze sklepu dokładnie myjemy i wycieramy papierowym ręcznikiem. 
  2. Następnie przy pomocy markera rysujemy wzór. 
  3. Odrysowujemy też wieko i wycinamy otwór. 
  4. Po oczyszczeniu dyni, pestki układamy na gazecie lub papierze (później można je podpiec w piekarniku). 
  5. Na koniec wycinamy wzory, manewrując dynią na różne strony. 
 

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą podczas wycinania dyni na Halloween w fantastyczne wzory. 

Zabawy na Halloween to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany moment tego świątecznego dnia. Zdjęcie ilustracyjneZabawy na Halloween- sprawdzone pomysły na atrakcje dla dzieci

Wycinanie dyni: wzory. Wybierz najlepszy motyw 

Wycinanie dyni w przeróżne wzory zajmuje trochę czasu, ale efekt końcowy jest tego wart. Oto kilka naszych propozycji:

  • Opcja podstawowa to oczywiście zębaty uśmiech dyniowej głowy. Im mniej zębów tym lepiej. 
 
  • Łatwy wzór do wycięcia to także nietoperz lub kotek.
 
  • Gdy przećwiczymy już proste motywy, czas na bardziej skomplikowane rysunki. Czarownica na miotle, gruby kocur, napis Halloween- wszystkie symbole Halloween mogą znaleźć się na naszej dyni.
 

Po skończonej pracy dynię warto ustawić przed domem lub postawić na balkonie. Pięknie będzie się też prezentować w kuchni. To bardzo wesoły motyw, który tworzy niezapomnianą atmosferę. Dynie szczególnie dobrze prezentują się w grupie, dlatego do produkcji lampionów na bazie dyni musi być zaangażowana cała rodzina.

 
 

Wieczorem po skończonej pracy organizujemy rodzinny seans filmowy, a zamiast chipsów podajemy pieczone pestki dyni. To prawdziwy jesienny przysmak, od lat serwowany w polskich domach. Ziarenka dyni są nie tylko smaczne, ale są także bogatym źródłem cynku, zawierają kwasy omega 3 i pomagają skutecznie pozbyć się pasożytów z organizmu. 

Zobacz też: W tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Zobacz wideo Dynia nie tylko na Halloween! Ma mało kalorii i jest zdrowa
 
Więcej o: