Podróże - najnowsze artykuły

 • Jeśli twoje dziecko kocha pociągi, zabierz je w podróż koleją wąskotorową w okolicach Warszawy
 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę - potrzebne dokumenty

  Zgoda na wyjazd dziecka za granicę - potrzebne dokumenty

  Zgoda na wyjazd dziecka za granicę jest niezbędna, aby dziecko mogło wyjechać z kraju bez rodziców lub jedynie z jednym z nich. Czy na wyjazd dziecka potrzebna jest zgoda obojga rodziców? Sprawdź jakich dokumentów potrzebujesz, aby umożliwić dziecku wyjazd za granicę. Przeczytaj podstawowe informacje i poznaj wzór zgody na wyjazd.

  krauka
 • 'Lech robi robotę', a 'Bazyliszka się nie bałam, bo jest taki słodziutki' - rodzinna wyprawa do Legendii
 • Nie powinniśmy bać się podróżowania z dziećmi: Dziecko potrafi dostosować się do warunków podróży znacznie lepiej niż my [ROZMOWA]
 • Dokąd na wycieczkę?

  Dokąd na wycieczkę?

  Dłuższe, cieplejsze dni zachęcają do weekendowych wyjazdów. Gdzie na pewno przedszkolaki nie będą się nudzić?

  Katarzyna Gliwińska
 • Niemowlę w samolocie

  Lot z niemowlakiem jednych rodziców przeraża, dla drugich jest tak naturalny jak podróż samochodem. Z jakich udogodnień na lotnisku i na pokładzie samolotu mogą skorzystać rodzice niemowląt? Jak przygotować się do podróży?

  Katarzyna Gliwińska
 • Gdzie na wakacje z dzieckiem w Polsce? Podpowiadamy

  Gdzie na wakacje z dzieckiem w Polsce? Podpowiadamy

  Każdy z nas słyszał powtarzaną jak mantrę radę, aby z małymi dziećmi podróżować poza sezonem. Jednak łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Lato się zbliża, a my szukamy idealnego miejsca na wypoczynek. Gdzie na wakacje z dzieckiem? Pomagamy odpowiedzieć na to pytanie.

  nn-k
 • Jak przewozić dziecko w samochodzie?

  Jak przewozić dziecko w samochodzie?

  Dziecko w samochodzie? Polskie prawo i zdrowy rozsądek nakazują przewozić wszystkie dzieci do osiągnięcia 150 cm wzrostu w fotelikach samochodowych. Ta kwestia nie budzi wątpliwości. Ale już wybór i montaż odpowiedniego modelu to większy problem. Na początek konieczna jest garść konkretów.

  Joanna Szulc
 • Na narty z dzieckiem

  Narty to jedna z największych atrakcji, która czeka nas zimą. O przygotowaniach do sezonu opowiada trener z klubu narciarskiego ?Śnieżne Potwory? i rodzina zapalonych narciarzy.

  Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Co to jest babymoon i jak spędzają go pary na świecie? [ZDJĘCIA]

  Babymoon to romantyczna podróż przed porodem, taki kolejny miesiąc miodowy, tyle że nie zaraz po ślubie ale zaraz przed pojawieniem się dziecka. W Polsce nie jest jeszcze tak popularny, ale na świecie, zwłaszcza w Stanach, pary coraz częściej decydują się na wakacje tylko we dwoje zanim pojawi się pierwsze dziecko. Przeglądamy zdjęcia z babymoon na Instagramie.

  red.
 • Wakacje pod namiotem

  Wakacje pod namiotem

  Jeszcze niedawno spędzaliście romantyczne wakacje pod namiotem tylko we dwoje. Teraz możecie zaplanować rodzinną wyprawę na kemping. Co się może przydać?

  Tekst Magda Rodak
 • Wyjechana rodzina: prehistoria, iluzja i zabawki

  Wyjechana rodzina: prehistoria, iluzja i zabawki

  W trakcie przedłużonego weekendu odwiedziliśmy miejski park i wzgórze zamkowe, zobaczyliśmy kolekcję zabawek z różnych stron świata, zahaczyliśmy o prehistorię, mieliśmy kontakt z wielkogabarytową fauną, jechaliśmy amerykańskim autobusem szkolnym, daliśmy się porwać do świata iluzji, a ja przeżyłam noc rodem z horroru. Wszystko to w ramach projektu "Wyjechani na weekend". Było warto!

  Karolina Stępniewska
 • Rodzinne podróże: tropem Piastów

  Rodzinne podróże: tropem Piastów

  Egipcjanie mają piramidy, Włosi mają Rzym i Pompeje, a my mamy... Szlak Piastowski w Wielkopolsce i na Kujawach, na którym aż roi się od śladów naszej historii. Myślicie, że to zbyt trudne i nie ma sensu wybierać się tam z dziećmi? To przeczytajcie!

  Karolina Oponowicz-Żylik
 • 10 najpopularniejszych parków rozrywki w Europie

  10 najpopularniejszych parków rozrywki w Europie

  Gdybyście mieli ochotę odwiedzić latem któryś z dużych zagranicznych parków rozrywki, sprawdźcie, które z nich cieszą się największą popularnością. Oto 10 najliczniej odwiedzanych tego typu miejsc w Europie.

  Karolina Stępniewska
 • Rodzina w drodze, czyli wyruszamy na weekend pełen atrakcji!

  Rodzina w drodze, czyli wyruszamy na weekend pełen atrakcji!

  Plan jest ambitny: jeden samochód, trzy dni, 471 km, trzy atrakcyjne miejsca do odwiedzenia, dwójka dzieci poniżej 7 roku życia, jeden kierowca (i kierowniczka wyjazdu w jednym). Rodzinny przedłużony weekend w ramach akcji "Wyjechani na weekend" zbliża się w zawrotnym tempie, redakcja eDziecka w pocie czoła dopina wszystko na ostatni guzik. Czy to może się udać?

  Karolina Stępniewska
 • Najciekawsze place zabaw z całego świata

  Zobaczcie, w jakich wspaniałych miejscach mogą bawić się dzieci! Przedstawiamy kilka bardzo interesujących propozycji z całego świata.

  Karolina Stępniewska
 • Białystok i okolice - zwiedzanie z dziećmi

  Miłośnicy przyrody znajdą tu wspaniałe lasy, łąki i rzeki. Szukający wrażeń duchowych - bogactwo kultur pogranicza. Łasuchy - pyszną kuchnię.

  Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Jak dzieci w Europie obchodzą Wielkanoc?

  Papierowe gniazdka na prezenty, wielki wyścig w poszukiwaniu czekoladowych jajek, przebieranki i wielkanocne piosenki. Sprawdź, czym różnią się świąteczne zwyczaje.

  gli
 • Wyprawa z dziećmi na Węgry

  Wyprawa z dziećmi na Węgry

  Węgry to kraj pełen wodnych atrakcji. Nie wszystkie przeznaczone są dla dzieci. Ale przyjemności dorosłych i maluchów łatwo można pogodzić.

  Tekst Mirosław Wlekły, miesięcznik Dziecko
 • Pierniki, gwiazdy i... dinozaury

  Pierniki, gwiazdy i... dinozaury

  Wyjazd z dzieckiem na Kujawy? Świetny pomysł! W Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie czy Solcu Kujawskim o każdej porze roku można znaleźć atrakcje dla małych turystów.

  Tekst Karolina Oponowicz-Żylik, miesięcznik Dziecko
 • Podróże z dzieckiem - Beskidy

  Podróże z dzieckiem - Beskidy

  Łagodne, malownicze, a co najważniejsze przyjazne najmłodszym turystom. Beskidy to idealne góry na rodzinne wędrówki.

  Katarzyna Kopeć, miesięcznik Dziecko
 • Trójmiasto przyjazne dzieciom

  Trójmiasto przyjazne dzieciom

  Latem Trójmiasto tętni życiem. To świetny moment na rodzinną wycieczkę w te strony, nie tylko ze względu na bliskość morza i plaży. Zobaczcie, jakie miejskie atrakcje czekają na dzieci i rodziców w Gdyni, w Gdańsku i w Sopocie.

  Teks Katarzyna Gliwińska, miesięcznik Dziecko
 • Poznań przyjazny dzieciom

  Poznań przyjazny dzieciom

  Wojskowe machiny na Cytadeli, słonie i warany w dwóch ogrodach zoologicznych i oczywiście trykające się łbami koziołki na ratuszu - w Poznaniu nie brakuje atrakcji na weekendowy wypad z dziećmi.

  Michał Gradowski, miesięcznik ?Dziecko?
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.