Filmy na Halloween dla dzieci. Najlepsze propozycje Netflixa na rodzinny seans z dreszczykiem

Halloween już 31 października. Straszne filmy tego dnia to już niemal tradycja. Na Netflixie nie brakuje propozycji z dreszczykiem dla dzieci i nastolatków.

Koniec października i początek listopada to czas, gdy zwykle pogoda pozostawia wiele do życzenia. Tak jest i w tym roku. Dodatkowo panująca epidemia koronawirusa znacznie ogranicza możliwości organizowania dzieciom czasu poza domem. Na szczęście niebawem Halloween. Dzieciaki kochają Halloween i wszystko, co z nim związane: zabawy, przygotowywanie dekoracji z dyni, mrożące krew w żyłach przebrania, makijaże, zajadanie się słodyczami z motywami czarownic, duchów etc. Do pełni szczęścia brakuje tylko seansu filmu grozy. Jeśli więc spędzasz Halloween 2020 z dziećmi, koniecznie zobacz ile na Netflixie znajdziesz filmów i seriali z dreszczykiem...

Dziady obchodzone były dwa razy w ciągu rokuDziady - polskie Halloween. Co to za zwyczaj?

Filmy na Halloween dla całej rodziny 

Jeśli w tym roku 31 października nie planujecie halloweenowej zabawy w "Cukierek albo psikus", ten czas możecie spędzić na wspólnym, rodzinnym seansie filmu z dreszczykiem. Straszne filmy dla dzieci z pewnością przypadną do gustu także rodzicom lub nastoletniemu rodzeństwu. Odwrotnie niekoniecznie, więc zanim wybierzecie film lub serial do wspólnego oglądania, warto sprawdzić kategorię wiekową. Na Netflixie nie brakuje strasznych filmów i seriali dla widzów w każdym wieku. 

Na Netflixie można znaleźć filmy na Halloween dla całej rodziny.Na Netflixie można znaleźć filmy na Halloween dla całej rodziny. Shutterstock/Alliance Images

Straszne filmy i seriale na Halloween dla całej rodziny

Dzieciaki straszaki (b.o.) Bohaterowie tego serialu mają super moce, które pomagają im wyjść cało z rozmaitych przygód.

Poradnik łowczyni potworów (7+) Kelly Ferguson opiekuje się małym chłopcem. Pewnego dnia dziecko zostaje porwane przez potwory. Aby go ratować, Kelly dołącza do tajnej organizacji...

Hotel Transylwania, Hotel Transylwania 2, Hotel Transylwania 3 (7+) Przygody hrabiego Drakuli, jego 118-letniej córki i reszty rodziny oraz przedziwnych przyjaciół są zarazem zabawne, jak i nieco przerażające. W tym hotelu nie sposób się nudzić.

Seria niefortunnych zdarzeń (7+) Serial doczekał się już trzech sezonów. Trójka osieroconego rodzeństwa trafia pod skrzydła tajemniczego aktora, hrabiego Olafa. Opiekun ma wielką ochotę przejąć odziedziczony przez dzieci majątek. Aby osiągnąć cel, nie cofnie się przed niczym. 

Straszny dom (7+) Troje przyjaciół podejrzewa, że z jednym domem w ich sąsiedztwie coś jest nie tak. Mają rację. Budynek pożera ludzi. Rodzice i policja nie wierzą dzieciom, ale te nie dają za wygraną.

Straszne filmy i seriale na Halloween dla nastolatków

Hubie ratuje Halloween (13+) Hubie z Salem (w tej roli Adam Sandler) nie cieszy się sympatią mieszkańców swojego miasteczka. Mimo to postanawia uratować ich przed nadciągającym na Halloween złem.

Pogromcy duchów (13+) Klasyk wśród filmów o duchach, ale nic nie stracił na aktualności. Trzech doktorów parapsychologii trudni się walką z duchami. Nie zawsze jednak wszystko idzie po ich myśli... 

Opiekunka: Demoniczna królowa (16+) Cole zaczyna naukę w liceum. Jeszcze nie zapomniał, jak dwa lata wcześniej musiał zmierzyć się z opiekunką-satanistką, a znów czeka go walka z siłami ciemności.

Mroczne cienie (16+) Film w reżyserii Tima Burtona. Barnabas (w tej roli znakomity Johnny Depp) wstaje z grobu po tym, jak spędził w nim za karę 200 lat. Bohater trafia w szalone lata 70. Zupełnie nie potrafi się w nich odnaleźć.

Chilling adventures of Sabrina (16+) W sam raz dla fanów "Sabriny, nastoletniej czarownicy". W żyłach nastoletniej bohaterki płynie krew wiedźm i ludzi. Dziewczyna próbuje połączyć normalne życie z przynależnością do Kościoła Nocy. 

Stroje na HalloweenHalloween 2020. Stroje na Halloween dla dzieci. W co się przebrać na Halloween?

Zobacz wideo Jak zrobić domową piankolinę [Pracownia Bronka]
Więcej o: