Pierwsza kolonia twojego dziecka: jak spakować dziecko na kolonię

Pierwsza kolonia dziecka to duże wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i pociechy. Dobrze spakowany bagaż oszczędzi wam stresu.

W co spakować dziecko?

Plecak czy walizka - to zależy przede wszystkim od tego, gdzie dziecko wybiera się na kolonię. Walizka będzie przydatniejsza na wyjazdy do kurortów, jednak na wakacyjne wędrówki plecak sprawdzi się o wiele lepiej. Walizka na kółkach nie obciąży dziecka tak bardzo i będzie łatwo ją schować w pokoju np. pod łóżkiem. Jeśli jednak teren, który będzie trzeba przejść od pociągu czy busu będzie bardziej kłopotliwy, to plecak będzie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. 

W co spakować dziecko?W co spakować dziecko? W co spakować dziecko? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonię?

Pakując ubranka dla dziecka na kolonię, warto wydzielić ich taką liczbę, by codziennie dziecko mogło zmienić T-shirt czy bieliznę bez konieczności jej prania. Dodaj do bagażu dodatkowe 3 sztuki każdej z tych rzeczy, gdyby dziecko musiało się przebrać w ciągu dnia. Na wyjazd do 10 dni wystarczą maluchowi 2 pary spodni długich i 2 pary szortów. W bagażu nie może zabraknąć też czapki przeciwsłonecznej, ciepłej bluzy, kurtki przeciwdeszczowej i obuwia na różne warunki atmosferyczne. Przydadzą się klapki pod prysznic, dwa stroje kąpielowe i kapcie. 

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonię?Jakie ubrania spakować dziecku na kolonię? Jakie ubrania spakować dziecku na kolonię? (kolaż redakcja /materiały partnerów)

Co jeszcze powinno znaleźć się w bagażu

Spakuj dziecku kosmetyczkę, w której poza podstawowymi środkami higienicznymi powinien się znaleźć też krem z filtrem i środek przeciw komarom i kleszczom. Warto spakować dziecku duży ręcznik na plażę i dwa kąpielowe. W bagażu nie powinno zabraknąć też długopisu, notesu, małego plecaka na wycieczki i książki czy gry. Obowiązkowo dziecko powinno wziąć na kolonię jakiś swój dokument - na wakacje w kraju może to być legitymacja szkolna.

Co jeszcze powinno znaleźć się w bagażuCo jeszcze powinno znaleźć się w bagażu Co jeszcze powinno znaleźć się w bagażu (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Nie dawaj dziecku leków do bagażu. Jeśli maluch przyjmuje jakieś leki na stałe, przekaż je opiekunowi. Również on będzie wyposażony w podstawową apteczkę, w razie podania jakiegoś leku dziecku. Jeżeli na coś maluch jest uczulony, koniecznie zgłoś to opiekunom.

Kieszonkowe

Kieszonkowe to często problematyczny temat, jednak warto pamiętać, że dziecko na wyjeździe będzie miało zapewnione wszystko, co niezbędne. Kieszonkowe zostaną wydane na napoje, słodycze czy pamiątki. Warto zapytać opiekunów o sugerowaną kwotę, jednak pamiętać, że zawsze możesz dosłać dziecku pieniądze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.