Starania o dziecko - najnowsze artykuły
-
Kiedy zrobić test ciążowy, aby wynik był wiarygodny?
Kiedy zrobić test ciążowy, aby jego wynik nie został zafałszowany? Warto przestrzegać kilku zasad. Sprawdź, kiedy jest najdogodniejszy termin na wykonanie testu ciążowego i co może oznaczać wynik fałszywie pozytywny.
-
Beta HCG - badanie, dzięki któremu dowiesz się czy jesteś w ciąży. Na czym polega i jakie są normy?
Beta HCG pozwala określić już na wczesnym etapie, czy doszło do zapłodnienia. Dzięki prostemu badaniu krwi zyskasz pewność, czy zostaniesz mamą. Kiedy przeprowadzany jest ten test i jakie są normy wyników?
-
Test owulacyjny: jak i kiedy go wykonać?
Test owulacyjny jest wykorzystywany w celu ustalenia dokładnego momentu owulacji, co jest niezmiernie istotne w przypadku starań o dziecko. Kiedy najlepiej go wykonać?
-
Iza Miko zamroziła jajeczka, aby kiedyś zostać mamą. "Czeka mnie wczesna menopauza"
- W zeszłym roku zamroziłam swoje jajeczka, ponieważ dowiedziałam się, że mam bardzo nisko poziom AMH i wystraszyłam się - wyznała Iza Miko w rozmowie z "Vivą". Opowiedziała o swoich obawach i planach dotyczących macierzyństwa.
-
Jak zajść w ciążę - owulacja, dni płodne, stres. Co ma wpływ na zapłodnienie?
Jak zajść w ciążę? Wiele kobiet zastanawia się, jakie kroki należy podjąć, by starania o dziecko nie okazały się bezowocne. Aby wszystko się udało, w pierwszej kolejności warto dobrze poznać cykl miesiączkowy, który u każdej z kobiet wygląda nieco inaczej.
-
Małgorzata Rozenek o płodności: "Długo staraliśmy się z mężem o dziecko, (...) nasze organizmy potrzebowały energii i sił na wysiłek fizyczny i psychiczny"
Małgorzata Rozenek-Majdan w książce "Świadoma mama" wraz ze znanymi specjalistami obala mity dotyczące ciąży, które przynoszą kobietom tylko dezinformację i niepotrzebnie je straszą. Czternaście rozmów z bardzo różnych dziedzin odpowiada na trudne pytania i pomaga parom zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu.
-
Podwójna owulacja a ciąża - co warto wiedzieć?
Podwójna owulacja a ciąża to złożona kwestia. Zdarza się, że nie tylko może dojść do podwójnego jajeczkowania w jednym cyklu miesiączkowym, ale i do ciąży bliźniaczej. Dzieje się tak, gdy zapłodnione zostaną dwa pęcherzyki, które dojrzeją jednocześnie. Jakie są przyczyny i objawy podwójnego jajeczkowania?
-
Dieta przed ciążą i suplementacja. Co trzeba wiedzieć?
Dieta przed ciążą powinna być dobrze przemyślana i różnorodna. Jej zadaniem jest zaopatrzenie organizmu kobiety planującej dziecko w niezbędne składniki budulcowe, energetyczne, jak również witaminy i mikroelementy. Dlaczego to takie ważne?
-
Termometr owulacyjny - jak się nim posługiwać? Do czego służy?
Termometr owulacyjny jest niezbędny przy określaniu dni płodnych i niepłodnych. Pozwala na wyznaczanie momentu owulacji na podstawie analizy temperatury ciała. Stosuje się go w naturalnych metodach kontroli płodności, czyli naturalnego planowania rodziny.
-
Komórka jajowa, czyli gigant, od którego zaczyna się życie
Komórka jajowa (oocyt) w porównaniu z ruchliwymi plemnikami zdaje się być nudna i bierna. Czasem jednak to ona rozdaje karty i niejednym może cię zaskoczyć żeńska komórka rozrodcza.
-
Podeszła do dzieci podczas leżakowania. Była w szoku, gdy podniosła kołdrę. "To taka zabawa"
-
Była szczęśliwa, że urodziła i najgorsze już za nią. Dwa miesiące później wszystko zaczęło się od nowa
-
Wyglądają niepozornie. Tymczasem szklane ampułki są wyjątkoweMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
"Moi rodzice mnie kochają, po prostu mieli za dużo dzieci". Nastolatka nie była ulubionym dzieckiem rodziców
-
Uczennica zaskoczona przebiegiem rekolekcji. Nie spodziewała się po księdzu takich słów
- Pokazała paragon za wyjściem z dziećmi do ZOO. Trzycyfrowa kwota ją przeraża. "Jak to możliwe?"
- Uczeń zobaczył księdza robiącego pompki w szkole. Zaskakująca reakcja
- Czy trzeba się spowiadać ze słabych ocen w szkole? Ksiądz rozwiewa wątpliwości
- Ojciec dziecka z in vitro pozywa Czarnka. Pomoże też parom starającym się o dziecko
- Pokazała zadanie z biologii swojej córki. Jest przerażona. "Nie ogarniam"
-
Owulacja - co warto wiedzieć o jajeczkowaniu
Owulacja, inaczej jajeczkowanie, wyznacza szczyt płodności w cyklu menstruacyjnym. To dlatego każda kobieta powinna wiedzieć, kiedy pojawia się jajeczkowanie, zarówno jeśli stara się o dziecko, jak i gdy stosuje naturalne metody antykoncepcji
-
Chiński kalendarz płci: czy się sprawdza?
Chiński kalendarz płci opiera się jedynie na wieku matki i miesiącu, w którym doszło do zapłodnienia. Czy się sprawdza? Czy rzeczywiście chiński kalendarz płci działa i wskaże, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka?
-
Kalendarzyk dni płodnych i niepłodnych: jak wyliczyć dni płodne?
Kiedy są dni płodne? Kalendarzyk pomoże trzymać rękę na pulsie. Kalendarzyk dni płodnych to coś, z czego często korzystają kobiety chcące zajść w ciążę, śledzące swój cykl. Termin owulacji jest niezwykle ważną informacją.
-
Poronienie. Dlaczego?
Medycyna jest wobec poronienia bezradna. Lekarze nie są w stanie ani przewidzieć, ani zatrzymać poronienia, kiedy już się rozpocznie. Czy badanie genetyczne materiału z poronienia jest odpowiedzią na to, dlaczego ciąża nie utrzymała się? Kto powinien je zrobić?
-
Testy owulacyjne - cena, opinie i skuteczność
Staracie się o dziecko? Testy owulacyjne pomogą obserwować cykl owulacyjny. Czy są skuteczne? Jaka jest cena testów owulacyjnych i jakie są na ich temat opinie? Odpowiadamy.
-
To pomoże zajść w ciążę? Obalamy mity dotyczące płodności
Czy popularne sposoby, które mają ułatwić zajście w ciążę, rzeczywiście działają? Pytamy ginekologa-położnika, dr Grzegorza Południewskiego m.in. o skuteczność zalecanych pozycji i częstotliwość współżycia.
-
Kobiecy plan: najpierw imprezy, awans i podróże, potem dziecko
Nic dziwnego, że coraz później decydujemy się na dzieci - według badań zanim zostaniemy matkami chcemy wiele osiągnąć. Co znalazło się na liście punktów do odhaczenia przed ciążą?
-
Kalendarz dni płodnych a metody obserwacji cyklu
Kalkulator dni płodnych to tylko jeden ze sposobów wyznaczania dni "ekologicznych", na podstawie których można w stworzyć prywatny kalendarz dni płodnych należą: metoda termiczna, metoda Billingsów, metoda objawowo-termiczna. Trzeba jednak pamiętać, że są to metody pomocnicze, przez wielu lekarzy nie uznawane nawet za metody antykoncepcyjne. Znajomość tych metod może być za to przydatna, gdy chcemy lepiej poznać swoje ciało i zachodzące w nim zmiany.
-
Owulacja: osobisty kalendarzyk
Dni płodne i niepłodne występują u kobiety w mniej lub bardziej regularnych cyklach. Ich zrozumienie pomoże sprawnie korzystać z kalkulatora dni płodnych, lepiej poznać swoje ciało i stworzyć własny kalendarz owulacji.
-
"Najszybciej zachodzą w ciążę kobiety, których waga mieści się między 20 a 24 BMI". Dieta na płodność - nowa moda?
Niedożywienie i nadmierna szczupłość często wiążą się z zaburzeniami płodności. Większym jednak problemem jest nadwaga i otyłość - mówi dietetyczka, Alicja Kalińska. W rozmowie z Joanną Biszewską podaje, jakie zmiany warto dokonać w swojej diecie, aby na świecie pojawiło się wymarzone i upragnione dziecko.
-
Czego nie wolno mówić bezdzietnym?
Twoi przyjaciele nie mają dzieci, ale nie zawsze znasz prawdziwą przyczynę takiego stanu rzeczy. To, że są bezdzietni nie oznacza, że są pozbawieni uczuć. Brak taktu i nieopatrzne słowa znajomych rodziców mogą bardzo zranić.
-
Starania o dziecko: pytania i odpowiedzi
Kiedy dwoje ludzi zaczyna planować powiększenie rodziny, pojawia się wiele pytań. Jeszcze więcej, gdy test pokazuje, że wkraczamy w zupełnie nowy etap życia. Codziennie zadajecie pytania naszym ekspertom. Wybraliśmy dla Was najciekawsze zadane dotąd pytania i odpowiedzi lekarzy
-
Jesteście gotowi na dziecko? [HIT SIECI]
Seria internetowych testów mających określić, czy jesteśmy gotowi na posiadanie potomstwa to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Sprawdźcie sami, czy dojrzeliście już do roli rodziców.