Starania o dziecko - najnowsze artykuły

 • Owulacja - co warto wiedzieć o jajeczkowaniu

  Owulacja - co warto wiedzieć o jajeczkowaniu

  Owulacja, inaczej jajeczkowanie, wyznacza szczyt płodności w cyklu menstruacyjnym. To dlatego każda kobieta powinna wiedzieć, kiedy pojawia się jajeczkowanie, zarówno jeśli stara się o dziecko, jak i gdy stosuje naturalne metody antykoncepcji

  mzb
 • Chiński kalendarz płci: czy się sprawdza?

  Chiński kalendarz płci: czy się sprawdza?

  Chiński kalendarz płci opiera się jedynie na wieku matki i miesiącu, w którym doszło do zapłodnienia. Czy się sprawdza? Czy rzeczywiście chiński kalendarz płci działa i wskaże, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka?

  rad
 • Kalendarzyk dni płodnych i niepłodnych: jak wyliczyć dni płodne?
 • Poronienie. Dlaczego?

  Medycyna jest wobec poronienia bezradna. Lekarze nie są w stanie ani przewidzieć, ani zatrzymać poronienia, kiedy już się rozpocznie. Czy badanie genetyczne materiału z poronienia jest odpowiedzią na to, dlaczego ciąża nie utrzymała się? Kto powinien je zrobić?

  Tekst: Joanna Biszewska, konsultacja dr n. med. Grzegorz Mrugacz
 • Testy owulacyjne - cena, opinie i skuteczność

  Testy owulacyjne - cena, opinie i skuteczność

  Staracie się o dziecko? Testy owulacyjne pomogą obserwować cykl owulacyjny. Czy są skuteczne? Jaka jest cena testów owulacyjnych i jakie są na ich temat opinie? Odpowiadamy.

  nn-k
 • To pomoże zajść w ciążę? Obalamy mity dotyczące płodności

  To pomoże zajść w ciążę? Obalamy mity dotyczące płodności

  Czy popularne sposoby, które mają ułatwić zajście w ciążę, rzeczywiście działają? Pytamy ginekologa-położnika, dr Grzegorza Południewskiego m.in. o skuteczność zalecanych pozycji i częstotliwość współżycia.

  Karolina Stępniewska
 • Kobiecy plan: najpierw imprezy, awans i podróże, potem dziecko
 • Kalendarz dni płodnych a metody obserwacji cyklu

  Kalendarz dni płodnych a metody obserwacji cyklu

  Kalkulator dni płodnych to tylko jeden ze sposobów wyznaczania dni "ekologicznych", na podstawie których można w stworzyć prywatny kalendarz dni płodnych należą: metoda termiczna, metoda Billingsów, metoda objawowo-termiczna. Trzeba jednak pamiętać, że są to metody pomocnicze, przez wielu lekarzy nie uznawane nawet za metody antykoncepcyjne. Znajomość tych metod może być za to przydatna, gdy chcemy lepiej poznać swoje ciało i zachodzące w nim zmiany.

  agkow
 • Owulacja: osobisty kalendarzyk

  Owulacja: osobisty kalendarzyk

  Dni płodne i niepłodne występują u kobiety w mniej lub bardziej regularnych cyklach. Ich zrozumienie pomoże sprawnie korzystać z kalkulatora dni płodnych, lepiej poznać swoje ciało i stworzyć własny kalendarz owulacji.

  agkow
 • Czego nie wolno mówić bezdzietnym?

  Twoi przyjaciele nie mają dzieci, ale nie zawsze znasz prawdziwą przyczynę takiego stanu rzeczy. To, że są bezdzietni nie oznacza, że są pozbawieni uczuć. Brak taktu i nieopatrzne słowa znajomych rodziców mogą bardzo zranić.

  Joanna Rokicka
 • Starania o dziecko: pytania i odpowiedzi

  Starania o dziecko: pytania i odpowiedzi

  Kiedy dwoje ludzi zaczyna planować powiększenie rodziny, pojawia się wiele pytań. Jeszcze więcej, gdy test pokazuje, że wkraczamy w zupełnie nowy etap życia. Codziennie zadajecie pytania naszym ekspertom. Wybraliśmy dla Was najciekawsze zadane dotąd pytania i odpowiedzi lekarzy

Copyright © Agora SA