Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej - popularne propozycje

Twój chrześniak przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej i zastanawiasz się, co mu podarować? Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej nie musi różnić się od tych wybieranych przez innych członków rodziny. Popularne prezenty komunijne to coś, co sprawdzi się niezależnie od tego, kim jesteś dla dziecka

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej

Jesteś matką chrzestną i zastanawiasz się, co podarować swojemu chrześniakowi na komunię? Nie musisz wydawać więcej niż pozostali członkowie rodziny. Chociaż najczęściej rodzice chrzestni wręczają większe prezenty, nie jest to obowiązkiem - to raczej coś, co sami sobie narzucamy.

Wiadomo, chcemy kupić coś wyjątkowego, ale nie musimy z tej okazji brać kredytu. Poszukajmy czegoś na nasze możliwości finansowe. Owszem, o komunii wiemy z wyprzedzeniem i możemy odłożyć pieniądze, ale róbmy wszystko z głową, nie w myśl zasady "zastaw się, a postaw się".

Popularne prezenty komunijne

Chociaż pojawiają się nowe trendy (jak np. kupno quadu czy zagranicznej wycieczki), najczęściej sięgamy po sprawdzone prezenty. Oczywiście zmieniają się one, tak, jak i zmienia się technologia - dawniej idealny prezent na komunię dla chłopca to składak lub BMX, dziś wybierzemy nowszy model roweru (niektórzy jednak szukają starszych egzemplarzy i doprowadzają je do stanu "spod igły). Podobnie z zegarkami z kalkulatorem i mnóstwem melodyjek czy z walkmanem (do którego nie ma kaset...). Popularne prezenty komunijne dla chłopca to np.:

 • sprzęt sportowy - nie tylko wspomniany wcześniej rower, ale i hulajnoga, deskorolka, rolki
 • laptop
 • tablet
 • czytnik e-booków
 • konsola do gier
 • telefon komórkowy
 • gry planszowe
 • książki
 • rzecz związana z jego zainteresowaniami np. gitara, strój sportowy

Oczywiście wśród prezentów komunijnych znajdziemy także Biblię, medaliki czy pamiątkowe albumy.

Chrzestni kupują jeden prezent

Na naszej liście znalazły się droższe prezenty, jak np. laptop, ale to nie znaczy, że musisz kupować go sama - możesz złożyć się na niego z ojcem chrzestnym lub z innymi gośćmi.

Dobrze także nasze pomysły skonsultować z rodzicami dziecka, może się okazać, że nie chcą, aby ich syn miał w tym wieku komputer czy konsolę do gier.

Prezent na komunię, dzięki któremu... kupimy wymarzony prezent

To - oczywiście - pieniądze. Często już podczas wręczania zaproszenia na komunię, dziecko i jego rodzice informują nas, że wolą dostać pieniądze. Ile włożyć do koperty? Nie powinniśmy przesadzać, widełki to około 100-500 zł, ale wszystko zależy od naszych możliwości finansowych.

Jaki prezent na komunię wybrać?

Dobrze jest porozmawiać z dzieckiem, poznać jego zainteresowania, marzenia. Nam może wydawać się, że najlepszy prezent na komunię dla chłopca to coś dużego i kosztownego, a nasz chrześniak marzy np. o koszulce termicznej, za którą nie zapłacimy dużo.

Liczy się nasza obecność podczas Pierwszej Komunii Świętej, a nie wartość prezentu, jaki wręczymy (chociaż, niestety, wciąż są tacy, którzy ocenią nas na tej podstawie). Jeśli twój chrześniak chciałby dostać rzecz, która nie kosztuje dużo, możesz dołożyć do prezentu kopertę z pieniędzmi lub wpłacić pieniądze na lokatę.

Oryginalny prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej

A może podarować dziecku... czas? Niematerialne prezenty niestety nie cieszą się dużą popularnością, ale może to jest właśnie to coś, czego tobie i dziecku potrzeba? Wybierzcie się wspólnie na wystawę, na rowerową wycieczkę, do kina. A może urządzicie sobie wieczór filmowy, w "bazie" w twoim mieszkaniu? Jeśli dziecko nie nocuje często poza domem, może to być dla niego fajna atrakcja.

Twój chrześniak ma swoją ulubioną drużynę piłkarską? Może... zabierzesz go na mecz? Możesz też kupić po niedostępne dla niego pamiątki, np. pochodzące z oficjalnego sklepu, których sam sobie nie kupi.

Nic popularnego, nic oryginalnego. Zatem co?

 • Aparat fotograficzny. Najlepiej w zestawie z albumem, aby zdjęcia były nie tylko w formie cyfrowej
 • Zestawy klocków - niektóre zestawy zachwycą dorosłych, a co dopiero dziecko
 • Kursy, dopasowane do zainteresowań dziecka
 • Coś związanego z jego ulubionymi bohaterami - czy to z osobami z prawdziwego życia, czy postaciami z filmów

Wybierając prezent myśl przede wszystkim o dziecku - pieniądze nie są najważniejsze, często to te tańsze rzeczy sprawiają więcej radości. A o to w tym wszystkim chodzi. Chociaż medalik czy bransoletka z wygrawerowaną datą komunii są doskonałą pamiątką, prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej zapamiętany przez lata może być zupełnie innej - niepamiątkowej - kategorii.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.