Książka kucharska dla dzieci- co kupić w prezencie dla młodego kucharza?

Książka kucharska dla dzieci to ładnie wydane zaproszenie do magicznego świata kulinariów, który fascynuje maluchy od najmłodszych lat. Szukasz pomysłu na nową książkę dla dziecka? Sprawdź, dlaczego warto kupić książkę kucharską i którą pozycję wybrać.

Książka kucharska dla dzieci - wspólny czas z dala od ekranów 

Kuchnia to serce każdego domu, które sprzyja długim rozmowom i świetnej zabawie. Rodzice, którzy chcą skutecznie odciągnąć uwagę dzieci od wszechobecnej technologii, mogą zaprosić je do wspólnego gotowania. Ciasto jogurtowe pieczone w każdą sobotę lub uroczysty obiad w środku tygodnia, na który wszyscy będą czekać od rana- to piękna rodzinna tradycja. Sprawdź nasze propozycje z ciekawymi książkami kucharskimi dla dzieci, które sprawdzą się także jako prezent na urodziny. 

Książki dla dzieci pobudzają wyobraźnię. Zdjęcie ilustracyjneKsiążki dla dzieci - najciekawsze propozycje

Książka z przepisami dla dzieci - bezpieczeństwo i receptury 

Książka kucharska dla dzieci musi spełniać kilka wymogów:

  • Liczy się oczywiście ładne wydanie- nic tak nie zachęca do wertowania kolejnych stron, jak piękne fotografie.
  • Książka z przepisami dla dzieci powinna też pełnić rolę przewodnika po świecie kuchni, który owszem jest fascynujący, ale bywa też bardzo niebezpieczny. Po lekturze dzieciaki muszą wiedzieć, które czynności mogą wykonać samodzielne, a kiedy bezwzględnie potrzebna będzie pomoc dorosłych.
  • Przysłowiową perłą w koronie są oczywiście przepisy, które po latach dorosłe już maluchy przekażą kolejnym pokoleniom. 

Książka dla dzieci. Na jaką literaturę warto się zdecydować? Zdjęcie ilustracyjneKsiążka dla dzieci. Na jaką literaturę warto się zdecydować?

Zobacz też: Książki dla 8-letniej dziewczynki. Różnorodne propozycje ciekawej lektury

Książki kucharskie dla dzieci. Lista

Poniżej lista ciekawych książek kucharskich dedykowanych najmłodszym smakoszom: 

  • ''Małe rączki w kuchni. Książka nie tylko kucharska''- to propozycja dla najmłodszych. Wszystkie przepisy dedykowane są dla maluchów, które uwielbiają mieszać, sortować, ugniatać i nalewać. Nie ma tu propozycji dań, z którymi małe rączki sobie nie poradzą, przeciwnie dziadkowie lub rodzice będą się tylko przyglądać. 
  • ''Gotuj razem z dzieckiem'' z podziałem na role. Ten tytuł pomaga zorganizować pracę w kuchni na wzór najbardziej prestiżowych restauracji, gdzie każdy ma swoją ściśle określoną funkcję. Gotuj razem z dzieckiem pomaga oswoić kulinarny świat zarówno rodzicom jak i dzieciom. 
  • ''Dzieci gotują. Wielka księga przepisów'' to seria opowiadań, które nawiązują do konkretnego dania. Przejrzysty układ oraz podział na przepisy do samodzielnego wykonania lub z pomocą dorosłych wprowadzają porządek. Ułatwiają dzieciom poruszanie się po zakamarkach i odkrywaniu tajemnic, które kryje kuchnia. 
  • ''Obrazkowa książka kucharska'', czyli gotowanie krok po kroku. To fantastyczna pozycja oparta na czytelnych ilustracjach, które przeprowadzają za rękę przez świat gotowania. Nie ma krótszej drogi do wspólnych smakołyków.
  • ''Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu'' to podróż dookoła świata pełna ciekawych historii o jedzeniu. Dzieci uczą się, skąd pochodzą podstawowe produkty i jak przygotować proste posiłki z każdego zakątka na ziemi. W tę kulinarną podróż warto wyruszyć z całą rodziną. 
Zobacz wideo Czy można kupić pizzę za bitcoiny albo wydrukować na drukarce 3D? [PRACOWNIA BRONKA]

Zobacz też: Książki o ptakach. Publikacje, które zdobędą serca miłośników świata przyrody

Więcej o: