Książki o ptakach. Publikacje, które zdobędą serca miłośników świata przyrody

Książki o ptakach to doskonałe pozycje dla małych ornitologów i miłośników przyrody. Pięknie ilustrowane albumy, przedstawiające rozmaite gatunki ptaków z różnych stron świata, pomogą zaszczepić w dziecku miłość do natury.

Książki o ptakach - poznaj sekrety ptasiego życia

Ptaki towarzyszą nam wszędzie - można je spotkać w lasach, nad wodą, w miejskiej dżungli, a nawet w najzimniejszych miejscach na Ziemi. Skrzydlaci przyjaciele zaskakują różnorodnością gatunków. Niektórzy z nich są maleńcy, inni imponują rozmiarami i budzą prawdziwy podziw. Zwyczaje ptaków potrafią rozbudzać ciekawość, zwłaszcza u najmłodszych. Aby poznać wiele sekretów z ptasiego świata, wystarczy sięgnąć po odpowiednie książki, które zaspokoją dziecięcą ciekawość. Edukacyjne albumy i książki o ptakach to rozmaite pozycje, czarujące pięknymi zdjęciami i ilustracjami. Które z nich warto przedstawiać małym ornitologom?

Zobacz też: Książki fantasy - doskonała lektura dla nastolatków

Książka o ptakach. Edukacyjne pozycje dla młodych miłośników przyrody

Książki o ptakach, które zachwycą młodych obserwatorów świata natury, zawierają w sobie liczne ciekawostki, a także wspaniałe zdjęcia, prezentujące rozmaite gatunki ptaków. Wśród edukacyjnych książek o ptakach, można odnaleźć liczne albumy, stworzone przez prawdziwych miłośników fascynujących, skrzydlatych zwierząt.

  • ''O ptakach'', Andrzej Kruszewicz

Książka ''O ptakach'', to pozycja pełna fascynujących opowieści, którą pokochają nie tylko najmłodsi. Ornitolog i założyciel Azylu dla Ptaków przedstawi zwyczaje i codzienne życie ptaków, a odbiór lektury umilają zamieszczone w niej zdjęcia autorstwa wybitnych fotografów przyrody. Piękny album zawiera opisy licznych gatunków ptaków, występujących w Polsce.

  • ''Młody ornitolog'', Andrzej Kruszewicz

Kolejna fascynująca pozycja autorstwa polskiego ornitologa i miłośnika ptaków. Bogato ilustrowana publikacja doskonale nadaje się dla pociech, chcących odkrywać kolejne sekrety życia skrzydlatych przyjaciół.

  • ''Ptaki Polski'', Dominik Marchowski

Wyjątkowy album, przedstawiający 451 gatunków ptaków, jakie występują na terenie Polski, to propozycja w sam raz dla starszych dzieci. Edukacyjna książka zawiera wiele szczegółowych informacji o zwyczajach gatunków i miejscu ich występowania. Zaletą publikacji są wspaniałe zdjęcia, umożliwiające rozpoznanie każdego z ptaków.

Zobacz też: Książki o koniach. Najbardziej wzruszające i najciekawsze historie

Książki o ptakach dla dzieci. Pięknie ilustrowane przewodniki po ptasim świecie

Książki o ptakach dla dzieci to przede wszystkim wyjątkowo ilustrowane publikacje, które zachwycają stroną wizualną i zaspokajają ciekawość krótkimi informacjami z ptasiego świata. Pełne wspaniałych kolorów książki, wzbogacane niedługimi tekstami, a nawet wierszykami z całą pewnością przypadną do gustu małym miłośnikom przyrody.

  • ''Nasze ptaki'', Wanda Chotomska

Sympatyczny, rymowany przewodnik po nazwach gatunków ptaków. Pięknie ilustrowana publikacja zawiera w sobie zbiór wierszyków, humorystycznie opisujących różne ptaki. Dodatkową atrakcją książeczki jest dołączona do niej płyta CD, na której znajdują się nagrane odgłosy ptaków.

  • ''Mały atlas ptaków'', Ewy i Pawła Pawlaków

Przepięknie ilustrowana książka, która podbije serca najmłodszych. Publikacja stworzona została przez znanych ilustratorów. Czytelnicy odnajdą w niej zachwycające obrazki, wykonane przy pomocy różnych technik plastycznych - akwareli, wycinanki z papieru czy kolaży z kolorowych materiałów. Książka przedstawia polskie ptaki: sroki, mazurki, szczygły, kowaliki, szpaki, dzięcioły czy sójki.

  • ''Ilustrowany inwentarz ptaków'', Virginie Aladjidi

Kolejna zachwycająca pozycja, urzekająca pięknie wykonanymi ilustracjami, przedstawiającymi gatunki ptaków z różnych zakątków świata. Ręcznie stworzone rysunki ptaków autorstwa Emmanuelle Tchoukriel, a także załączone do nich krótkie informacje na temat danego gatunku, stanowią wspaniałe wprowadzenie do fascynującego świata ptaków.

  • ''Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata'', Asia Gwis

Książka olśniewa żywą kolorystyką szczegółowo wykonanych ilustracji. Dzięki niej, mali miłośnicy ptaków mogą zobaczyć te, które zamieszkują różne kontynenty i miejsca na świecie. Autorka publikacji przedstawia gatunki żyjące w upalnych lasach tropikalnych czy na mroźnej Antarktydzie. Wspaniałym ilustracjom towarzyszą krótkie teksty, zawierające wiele ciekawostek z ptasiego królestwa.

  • ''52 tygodnie'', Anne Crausaz

Bogato ilustrowana książka, przedstawiająca zmiany, zachodzące w przyrodzie w ciągu roku, przy pomocy 52 gatunków ptaków, siadających na tej samej gałęzi jabłoni. Publikacja pozwala w ciekawy sposób zaprezentować najmłodszym cykliczność przyrody i poszczególne pory roku.  

  • ''Co za ptak robi tak? Ptaki z ptasiego radia'', Maria Szajer

Wspaniała książka o ptakach, zawierająca w sobie krótkie wierszyki Marii Szajer i obrazowe ilustracje autorstwa Katarzyny Minasowicz. Bohaterami publikacji są ptaszki, takie jak: dzięcioł, kogut, kukułka, szczygieł, sikorka, kaczka, dudek, gęś, sowa, bocian czy kruk. Dodatkowo, załączona do publikacji płyta pozwala również zapoznać się z wyjątkowymi nagraniami śpiewu 26 ptaków.

Zobacz wideo Co dzieci sądzą o kasetach VHS?
Więcej o: