Komunia w restauracji 2021: ile kosztuje? Jakie obostrzenia będą obowiązywać?

Ile kosztuje komunia w restauracji w 2021 roku? Zastanawiasz się, czy organizacja przyjęcia w tym roku będzie możliwa i ile zapłacisz za przysłowiowy "talerzyk"?

Komunia 2021: czy się odbędzie? Harmonogram luzowania obostrzeń 

Maj dla katolików jest miesiącem komunijnym, w uroczystości kościelnej oraz przyjęciu okolicznościowym uczestniczy przeważnie cała rodzina. Czy komunia 2021 się odbędzie? To pytanie od dłuższego czasu zadają sobie zarówno dzieci, jak i rodzice. Sytuacja epidemiologiczna zmienia się dynamicznie, poniżej przypominamy harmonogram luzowania obostrzeń.

Pierwsza Komunia święta indywidualnie. W jakich okolicznościach można przystąpić do sakramentu? Zdjęcie ilustracyjnePierwsza Komunia święta indywidualnie. W jakich okolicznościach można przystąpić do sakramentu?

Komunia 2021: obostrzenia- limity osób i reżim sanitarny 

Od 15 maja otwarte zostaną ogródki restauracyjne pod warunkiem zachowania dystansu między stolikami oraz limitu osób. Co oznacza, że od połowy miesiąca istnieje możliwość organizacji mini spotkania na dworze przy limicie do 25 osób.

Od 29 maja będzie można organizować imprezy okolicznościowe także wewnątrz w salach, w limicie do 50 osób i w ścisłym reżimie sanitarnym. Pomieszczenie zamknięte oznacza konieczność noszenia maseczki, dotyczy to zarówno osób zgromadzonych w kościele, jak i w restauracji.  

Obostrzenia obowiązujące w czasie trwania komunii 2021 mogą jeszcze ulec zmianie, zależy to od dziennej ilości nowych przypadków oraz liczby zajętych łóżek w szpitalach. 

Zobacz wideo Komunie w większym gronie i na świeżym powietrzu? Minister zdrowia odpowiada

Komunie 2021 a koronawirus- wątpliwości rodziców 

Na forach internetowych pod artykułami o tematyce ''komunie 2021 a koronawirus'' toczą się gorące dyskusje. 

Rodzice m.in. chcą wiedzieć co zrobić z przyjęciem na dworze podczas brzydkiej pogody. Dobrym rozwiązaniem może być namiot okolicznościowy oraz ogrzewacze. Do łask wrócą też pewnie tradycyjne altany i tarasy. Zgromadzonym gościom warto zaoferować koce i gorące napoje. 

Kolejny temat to obostrzenia wewnątrz lokalu (jeśli pod koniec miesiąca będzie możliwa organizacja spotkania do 50 osób wewnątrz restauracji). Tutaj należy pamiętać, że maseczka może zostać zdjęta, gdy dana osoba usiądzie przy stoliku. Dla bezpieczeństwa gości można posadzić w oddzielnych sekcjach, tak aby przy jednym stole spotkały się osoby, które zamieszkują to samo gospodarstwo domowe. Z pewnością sami restauratorzy podpowiedzą najlepsze rozwiązanie dostosowane do warunków, które panują w ich lokalu.  

Pierwsza komunia dla dorosłych. Czym się charakteryzuje i jak się przygotować?Pierwsza komunia dla dorosłych. Czym się charakteryzuje?

Przykładowe menu na komunię w restauracji plus cena za talerzyk 

Co podać gościom? Poniżej prezentujemy przykładowe menu na komunię w restauracji w klimacie tradycyjnym: 

  • I danie zupa: rosół lub krem z borowików 
  • II danie główne: zapiekane ziemniaki, kotlet schabowy lub pierś z kurczaka w towarzystwie surówki
  • Deser: tort lub ciasto drożdżowe z owocami 

Ile kosztuje komunia w restauracji? Wszystko zależy od miejscowości, w mniejszych miastach będzie to około 100 zł od osoby, w większych już około 200 zł od osoby. Za dzieci z reguły trzeba zapłacić połowę kwoty. 

Zobacz też: Życzenia komunijne dla chłopca i dziewczynki. Najpiękniejsze cytaty i dedykacje od chrzestnych, rodziców i dziadków

Więcej o: