Ile się daje na komunię? Chrzestny 1 tysiąc zł. Nie trzeba wkładać do koperty połowy pensji

Ile się daje na pierwszą komunię świętą? To pytanie nurtuje nie tylko rodziców chrzestnych, ale też pozostałych gości. Sprawdź jaka kwota będzie odpowiednia i dlaczego czasami lepszym rozwiązaniem jest prezent.

Pierwsza komunia: ile do koperty? Co na ten temat mówi Internet?

Ile pieniędzy włożyć do koperty na pierwszą komunię? W okolicach maja fora internetowe rozgrzewa temat komunijnych prezentów. W dyskusji biorą udział zarówno rodzice jak i chrzestni. Część osób pisze wprost o zbyt wygórowanych oczekiwaniach, jeszcze inni podają konkretne kwoty lub sugerują kupno prezentu.

Pierwsza komunia (zdjęcie ilustracyjne).Pierwsza komunia w innych krajach. Jak wygląda w Wielkiej Brytanii?

Pierwsza komunia - ile dać od rodziców chrzestnych? 

Ile powinno się dać na pierwszą komunię jako rodzic chrzestny? Prezent od chrzestnych powinien być wyjątkowy, dotyczy to także pieniędzy, które ofiarujemy chrześniakom. Najczęstszą wymienianą kwotą jest 1000 zł, padają też propozycje połowy tej sumy. Odpowiedź na pytanie, ile dać od rodziców chrzestnych, powinna być uzależniona od naszego prywatnego budżetu. Z jednej strony ''sky is the limit'', ale może być też skromnie. Rodzice chrzestni, którzy aktywnie uczestniczą w życiu dziecka i pamiętają o wszystkich urodzinach, dniach dziecka oraz świętach nie muszą wkładać do koperty połowy pensji. Z drugiej strony, jeśli z różnych względów kontakt jest, delikatnie mówiąc: sporadyczny, dla własnego spokoju można dać więcej.  

Zobacz też: Podziękowania dla gości komunijnych i rodziców chrzestnych. Przykładowe teksty i pomysły na oryginalne upominki z okazji pierwszej komunii świętej

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Pierwsza komunia święta: koperta od pozostałych gości 

Koperta na pierwszą komunię świętą od pozostałych gości? Tutaj stosuje się tę samą zasadę co na weselach, koperta od gościa powinna zrównoważyć wartość ''talerzyka''. Przeważnie jest to kwota w okolicach od 300 do 500 złotych, wszystko zależy też od poziomu pokrewieństwa i czy gość posiada stałych dochód. Od studenta lub członka rodziny, który właśnie stracił pracę, nikt nie będzie wymagał zawrotnej kwoty.  

Życzenia komunijne dla chłopca i dziewczynki. Najpiękniejsze cytaty i dedykacje od chrzestnych, rodziców i dziadków. Zdjęcie ilustracyjneŻyczenia komunijne dla chłopca i dziewczynki. Najpiękniejsze cytaty i dedykacje od chrzestnych, rodziców i dziadków

Zobacz też: Fryzury komunijne z wiankiem. Poznaj te najpiękniejsze i wybierz odpowiednią [ZDJĘCIA]

Ile się daje na pierwszą komunię świętą- dlaczego czasami lepszym rozwiązaniem będzie prezent? 

Nie wszyscy oczekują, że po komunii dziecko będzie mogło kupić sobie laptopa lub quada. Część osób zwraca dużą uwagę na wartość sentymentalną, zamiast okrągłej sumki może ucieszyć też pamiątkowa bransoletka, zegarek czy wymarzona zabawka. Dobrym pomysłem jest też rodzinna zrzutka, która pozwoli na przykład na remont pokoju po okiem projektanta lub zakup sprzętu pod konkretne hobby, np.: 

  • profesjonalny rower, 
  • kamera, 
  • wyposażenie mini studia do nagrywania filmików,
  • sesja z prawdziwego zdarzenia dla małego modela lub modelki, 
  • zabawki kolekcjonerskie 

Na koniec dnia dla dzieci liczy się obecność bliskich, którzy na ten wyjątkowy dzień zrezygnowali ze swoich planów po to, aby poświęcić ten czas dla dziecka, które na własnej komunii powinno poczuć się wyjątkowo. 

Zobacz też: Pierwsza Komunia święta w innej parafii: jak ją zorganizować?

Więcej o: