Fryzury komunijne z wiankiem. Poznaj te najpiękniejsze i wybierz odpowiednią [ZDJĘCIA]

Fryzury komunijne z wiankiem to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych każdego roku. Dobrze dobrane, mają bardzo dziewczęcy charakter i podkreślają dziecięcą niewinność.

Fryzury komunijne z wiankiem

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Dziewczynki są nim zwykle przejęte nieco bardziej niż chłopcy, dlatego chcą się pokazać na uroczystości z jak najlepszej strony. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie ułożenie włosów, które będzie stanowiło spójny element całej komunijnej stylizacji. Fryzury na tę okazję bywają bardzo różne, często jednak wykorzystują kwiaty. Właśnie dlatego tak często na głowach dziewczynek pojawiają się wianki. Za sprawą ich obecności, przygotowywane fryzury wydają się lżejsze i pozostają idealnie dopasowane do wieku dziecka.

Fryzury komunijne z wiankiem z żywych kwiatów – naturalność i piękno

Fryzury komunijne z wiankiem z żywych kwiatów wciąż są bardzo popularne. Dzieje się tak, ponieważ naturalne kwiaty wyglądają efektowniej niż te sztuczne (choć te drugie niekiedy bywają praktyczniejsze i mniej podatne na uszkodzenia). Floryści obecnie mogą tak przygotować naturalne wianki, by wytrzymały cały dzień, zachowując swój świeży wygląd. Zwykle wybiera się takie gatunki kwiatów, jak: storczyki, konwalie, goździki, gerbery, róże oraz stokrotki. Najlepiej sprawdza się klasyczna biel, ale można też pomyśleć o innych kolorach, które z pewnością ożywią stylizację komunijną.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Fryzury komunijne do wianka mogą być bardzo różne. Zwykle, ze względu na wiek dziewczynek, nie wybiera się raczej tych poważnych i wyjątkowo wytwornych, a te o niewinnym charakterze, wpasowujące się w sytuację oraz dopasowującą się do dziewczęcych stylizacji.

Fryzury komunijne z wiankiem z żywych kwiatów. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne z wiankiem z żywych kwiatów. Zdjęcie ilustracyjne weet marshmallow/shutterstock

Fryzury komunijne - rozpuszczone włosy w klasycznym wydaniu

Fryzury komunijne rozpuszczone włosy mogą wyglądać świetnie w połączeniu z odpowiednio dobranym wiankiem. Można pozostawić włosy proste lub delikatnie podkręcane na końcach (poleca się szczególnie dziewczynkom, których włosy sięgają chociażby do ramion) i równo przycięte. Doskonale będą wówczas wyglądać z wiankiem-opaską stworzoną z połączenia kilku małych, białych kwiatuszków (może to być też opaska na gumce, nawiązująca delikatnie do stylu boho). Jeśli natomiast chciałoby się wydobyć z tej fryzury cały jej dziewczęcy urok, warto pomyśleć o tradycyjnym wianku z naturalnych kwiatów. Jest też sporo modeli opasek przystrojonych kwiatami, które świetnie mogą zastąpić klasyczną formę wianka.

Nieco inną propozycją może być fryzura zakładająca rozpuszczone włosy spięte luźno z tyłu. Może to być na przykład bardzo luźny warkocz przyozdobiony delikatnymi kwiatami. Do tego ułożenia włosów także dopasuje się wianek, warto jednak, by był utworzony z jak najdrobniejszych kwiatków (białych, błękitnych lub kremowych).

Fryzury komunijne rozpuszczone włosy. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne rozpuszczone włosy. Zdjęcie ilustracyjne shutt2016/shutterstock

Fryzury komunijne – loki dodadzą uroku

Fryzury komunijne loki to jedne z popularniejszych rozwiązań, szczególnie jeśli dziewczynka na co dzień ma proste włosy. Efektowne, a zarazem bardzo delikatne fale dodadzą jej niezaprzeczalnego uroku, który świetnie wkomponuje się w komunijne stylizacje. Można pomyśleć o rozpuszczonych, mocno poskręcanych włosach, opadających spiralami na ramiona i plecy (sprawdzą się szczególnie przy długich i bardzo długich włosach – w końcu zapuszczanie włosów specjalnie na Pierwszą Komunię, to wciąż tradycja). Można też spróbować upięcia z boku, któremu loki dodadzą nieco romantycznego rysu.

Fryzury komunijne loki. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne loki. Zdjęcie ilustracyjne shutt2016/shutterstock

Można też pomyśleć o fryzurach, w których włosy są zebrane częściowo z tyłu za pomocą warkocza, a reszta w formie loków opada na plecy. Wówczas można je przyozdobić pojedynczymi kwiatami lub wiankiem. Warto pamiętać, by do kręconych włosów wybierać raczej drobne kwiaty i nieprzesadnie strojne wianki – w przeciwnym razie można wprowadzić zbyt duży chaos do przygotowywanej stylizacji.

Zobacz też: Kiedy są komunie 2021? Czy się odbędą? Terminy pierwszej komunii świętej

Fryzury komunijne – koki dla prawdziwych małych dam

Fryzury komunijne koki tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody. Takie upięcie włosów sprawia, że dziewczynka stanie się bardzo elegancka, a jednocześnie nie będzie wyglądać zbyt poważnie. Można zdecydować się na fryzurę bez wianka – luźne upięcie drobnych loczków w kok i ozdobienie ich delikatnymi spinkami w kształcie kwiatów czy małych perełek. Innym, prostym, ale bardzo efektownym ułożeniem jest klasyczny, wysoko upięty kok otoczony eleganckim wiankiem bądź elastyczną gumką o kwiatowym motywie. Przy wysokim koku można też zapleść pojedyncze kosmyki włosów w bardzo misterny sposób.

Fryzury komunijne koki. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne koki. Zdjęcie ilustracyjne AS photostudio/shutterstock

Kok można też udekorować białą, delikatną siateczką lub plecionką wykonaną z dużych pereł i sztucznych kwiatów (kolor może być dowolny, byle pastelowy – na przykład róż, fiolet, błękit czy seledyn). Można też wykonać dobierany warkocz, a potem wykonać dosyć nisko osadzony kok. Inny, dosyć luźno upięty, choć wyżej ulokowany kok, można ozdobić fantazyjnymi lokami przygotowanymi w domu, z użyciem z lokówki lub prostownicy.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Zobacz też: Pierwsza komunia u Ewangelików. Jak wygląda?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.