Dziecko nie chce brać leków? Tata stosuje sprytny trik "na soczek". Internauci: Genialne!

Kiedy dziecko jest chore i trzeba mu podać leki, często zaczyna się prawdziwy dramat. Maluszek nie chce przyjąć medykamentów, rodzic prosi, przekonuje, błaga - wszystko na nic. Warto sobie wtedy przypomnieć o sposobie "na soczek".

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Choroba dziecka to dla rodziców zawsze duże zmartwienie. Przede wszystkim martwi ich złe samopoczucie pociechy i chcą, żeby jak najszybciej doszedł do siebie, Poza tym, gdy dziecko jest chore i musi zostać w domu, dla rodziców oznacza to zorganizowanie dla niego opieki, co często wiążę się z koniecznością wzięcia wolnego z pracy. Zwykle dziecko w domu na "przymusowych wagarach" szybko zaczyna się nudzić i chce wrócić do szkoły lub przedszkola. Trzeba więc szybko pomóc mu stanąć na nogi.

Gwiazdy karmią piersią swoje dzieci. Suknie balowe im nie przeszkadzają. 'Tak to wygląda'Gwiazdy pokazał, jak publicznie karmią piersią swoje dzieci. "Tak to wygląda"

Dzieci nie lubią zażywać leków

O ile cztero-, czy pięcioletniemu dziecku można już wyjaśnić, że musi zażywać leki, bo one pomogą mu wrócić do zdrowia i zwalczą uciążliwe objawy choroby, o tyle z młodszymi dziećmi bywa większy kłopot. Leki zwykle są niesmaczne, dzieciom często nie smakują nawet te, które mają słodkie, owocowe smaki. Zaczynają się negocjacje, które nie zawsze kończą się powodzeniem. Rodzice wspinają się na wyżyny kreatywności, żeby namówić swojego maluszka do połknięcia syropu. Tata z poniższego nagrania trafił w sieci na ciekawy sposób podawania dziecku medykamentów, który zaczął wykorzystywać za każdym razem, gdy jego dziecko jest chore.

Zobacz wideo Sen noworodka, czyli w jakiej pozycji ułożyć dziecko i dlaczego ascetyczne łóżeczko jest najbezpieczniejsze?

Tata pokazał ciekawy sposób podawania dziecku leków

Russell Wilde, mężczyzna, który na TikToku prowadzi konto slackerketo, podzielił się z internautami nagraniem, na którym pokazuje, jak skutecznie podaje dziecku lekarstwa. Przyznał, że to nie jest jego sposób, przypadkiem trafił na niego na koncie innej użytkowniczki TikToka, jednak wszystkim gorąco go poleca. W opisie do nagrania stwierdził: 

Ten lifehack uratował mi życie. Jeśli twoje chore dziecko nie chce przyjmować leków, spróbuj tego sposobu.

Na krótkim filmiku widać, jak podaje maluszkowi lekarstwo, który ten ze smakiem wypija przez słomkę. Tak oszukał dziecko, które tak naprawdę piło medykament z kubeczka trzymanego za soczkiem w woreczku. Internautom bardzo się spodobał ten sposób. "Wybaczyli" tacie nawet drobne oszustwo:

On dosłownie czeka na lekarstwo
Genialne! Żałuję, że tego nie znałam, gdy moje dzieci były małe
Sprytne!
Muszę tego spróbować

- pisali. 

Anna Lewandowska iAnna Lewandowska ze szczerym wyznaniem o dzieciach. "Mam wyrzuty sumienia"

Więcej o: