Szkoła - najnowsze artykuły

 • Kiedy są wyniki egzaminu ósmoklasisty? Przy sprawdzaniu mogą paść serwery. Co zrobić?
 • Ksiądz pokazał swoje świadectwo szkolne. 'Nie było nic, tylko wstyd'

  Ksiądz pokazał swoje świadectwo szkolne. "Nie było nic, tylko wstyd"

  W dzień zakończenia roku szkolnego jezuita Grzegorz Kramer opublikował zdjęcie swojego świadectwa ze szkoły podstawowej. "Przez wszystkie lata mojej edukacji, świadectwa starałem się ukryć. Nie było na nich biało-czerwonych pasków, nie było średnich, którymi ktokolwiek chciałby się pochwalić, ani książki od wychowawcy" - zdradził.

  MK
 • Katarzyna Cichopek pokazała świadectwo córki. Fanka: Bez paska?

  Katarzyna Cichopek pokazała świadectwo córki. Fanka: Bez paska?

  Katarzyna Cichopek zamieściła na Instagramie zdjęcie z córką tuż po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego. Helenka trzyma w ręce wymarzone świadectwo szkolne. W komentarzach internauci pytają, dlaczego dziewczynka nie ma czerwonego paska. Już śpieszymy z odpowiedzią.

  MG
 • Prezenty dla nauczycieli mogą zostać uznane za łapówkę. Jak tego uniknąć?
 • Polska szkoła stoi korepetycjami. 'Rodzice umywają ręce i walą drzwiami i oknami'

  Polska szkoła stoi korepetycjami. "Rodzice umywają ręce i walą drzwiami i oknami"

  Co czwarty uczeń zapracował na oceny na świadectwie, m.in. pobierając korepetycje - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Choć ceny korepetycji szybują w górę, rodzice zapłacą każdą kwotę, aby dobrze przygotować dzieci do egzaminów. - W domu nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dzieciom trudnych matematycznych zadań - twierdzi korepetytorka w rozmowie z eDziecko.pl.

  Magdalena Gryc
 • Brak krzeseł z PRL-u, klimatyzacja w salach i nauczyciele z pasją. O jakiej szkole marzą uczniowie w 2022 roku?
 • Trudno uwierzyć w treść tych uwag dla uczniów. 'Kopanie ściany' to dopiero początek

  Trudno uwierzyć w treść tych uwag dla uczniów. "Kopanie ściany" to dopiero początek

  Szkoła to jeden z takich okresów w naszym życiu, który mieni się milionami odcieni. Dla jednych to czas beztroski, dla innych brzemię. Większość z nas ma doświadczenia, na których wspomnienie rumieni się lub uśmiecha. Ci uczniowie mają je z całą pewnością. Zebraliśmy w jednym miejscu najbardziej komiczne uwagi, jakie otrzymali.

  Magdalena Woźniak
 • Marzenie nauczycieli: Żeby rodzice nie widzieli w nas darmozjadów i pretensjonalnych leni

  Marzenie nauczycieli: Żeby rodzice nie widzieli w nas darmozjadów i pretensjonalnych leni

  To był ciężki rok dla nauczycieli, którzy borykają się z brakiem szacunku i wsparcia. Chcą odchodzić z pracy przez niegodne pieniądze, wewnątrzszkolne konflikty oraz wypalenie zawodowe. Co musiałoby się stać, żeby nauczyciele wrócili 1 września do szkół z uśmiechem? - Chyba cud - twierdzi jeden z pedagogów w rozmowie z eDziecko.pl.

  Magdalena Gryc
 • Wiceminister Rzymkowski o zarobkach nauczycieli: Widzieli, co brali

  Wiceminister Rzymkowski o zarobkach nauczycieli: Widzieli, co brali

  Tomasz Rzymkowski był gościem Beaty Lubeckiej w audycji Radia Zet. Zapytany o powody braków kadrowych wśród nauczycieli odpowiedział, że wynikają one ze zbyt niskiej liczby godzin zajęć dydaktycznych. W kontrze do pytania dziennikarki, o wysokość jego pensji, odpowiedział: Przy pracy siedem dni w tygodniu. Nauczyciele też widzieli, co brali.

  Magdalena Woźniak
 • Nauczyciele będą musieli zdać egzamin, aby dostać awans. PiS ułatwi go wybranym
 • Kryzys w oświacie. 'Nauczyciele powinni natychmiast dostać 100 proc. podwyżki'

  Kryzys w oświacie. "Nauczyciele powinni natychmiast dostać 100 proc. podwyżki"

  Polska edukacja budzi sporo kontrowersji. Jakby tego było mało, nauczyciele chcą odchodzić z zawodu. Niedługo stanie się tak, że nie będzie komu nauczać. Pod ostatnim listem do redakcji nauczycielki z 40-letnim stażem pracy w szkole, pojawiło się sporo opinii internautów. Niektórzy wspomnieli o wynagrodzeniach pedagogów. - Płaca adekwatna do wysiłku, stanowiska i zapewni minimum szacunku społecznego - apeluje jeden z czytelników.

  Magdalena Gryc
 • WP: Horror u zakonnic pod Krakowem. Zamykały dzieci w klatce i biły mopem

  WP: Horror u zakonnic pod Krakowem. Zamykały dzieci w klatce i biły mopem

  Wstrząsające ustalenia dziennikarzy Wirtualnej Polski. Siostry prezentki prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem miały znęcać się nad niepełnosprawnymi dziećmi, które były pod ich opieką. "Wiązanie do łóżek, zamykanie w klatce, bicie mopem - to tylko niektóre kary" - czytamy w materiale Szymona Jadczaka i Dariusza Farona.

  EW
 • Szkoła przygotowała spektakl o zbrodni katyńskiej i obsadziła w nim ukraińskich uczniów. Kurator nie widzi problemu
 • Nauczycielka z 40-letnim stażem oburzona polską oświatą. 'Zaczynałam jako ktoś, a kończę jako nikt'

  Nauczycielka z 40-letnim stażem oburzona polską oświatą. "Zaczynałam jako ktoś, a kończę jako nikt"

  Nauczyciele coraz częściej zapewniają o chęci odejścia z pracy w państwowych szkołach. Mają ku temu konkretne powody. Nie ukrywają, że mają żal do rządu za brak wsparcia. Choć kochają swój zawód, nie mogą godzić się na poniżanie i nagonkę ze strony społeczeństwa. - Nasza praca jest poświęceniem dla drugiego człowieka - podkreśla nauczycielka z 40-letnim stażem pracy w publicznej szkole.

  Magdalena Gryc
 • Została wezwana do szkoły. Poszło o spodenki córki. 'Nie jest ubrana zgodnie ze statutem'

  Została wezwana do szkoły. Poszło o spodenki córki. "Nie jest ubrana zgodnie ze statutem"

  Strój szkolny to temat, który wzbudza spore emocje. To przez to, że wielu uczniów i rodziców uważa, że w tej kwestii powinna być pełna swoboda, a w praktyce szkoła ma prawo ustalić własne zasady. Jedna z mam dostała uwagę od placówki i prośbę o dostarczenie innego ubioru, ponieważ jej córka przyszła w "zbyt krótkich spodenkach".

  Aleksandra Szarpak 
 • Nowy rok szkolny pełen zmian. Będzie więcej praktycznych zajęć

  Nowy rok szkolny pełen zmian. Będzie więcej praktycznych zajęć

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek jest w trakcie przygotowania pakietu zmian w szkołach. Zgodnie z nim, w przyszłym roku szkolnym 2022/2023 ma ulec rozszerzeniu podstawa programowa przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. 22 maja bieżącego roku MEiN zaprezentowało projekt rozporządzenia.

  Małgorzata Kulczyk
 • Szkoły mają problem z wystawianiem ocen. Nauczyciele i dyrektorzy nie dostali jasnych wytycznych

  Szkoły mają problem z wystawianiem ocen. Nauczyciele i dyrektorzy nie dostali jasnych wytycznych

  Od początku wojny w Ukrainie do polskich szkół trafiło około 160 tysięcy ukraińskich uczniów. Część z nich wciąż jest na etapie przełamywania bariery językowej. Przyswajanie w obcym języku materiału dedykowanego poszczególnym etapom nauczania, jest dla nich po prostu zbyt trudne. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego nauczyciele mają poważny problem. Nie wiedzą, na jakiej podstawie mają ocenić ukraińskich uczniów.

  Klaudia Kolasa
 • Uczniowie za karę będą myć szkolne korytarze. Rodzice: Czasy komuny minęły, za pracę się płaci

  Uczniowie za karę będą myć szkolne korytarze. Rodzice: Czasy komuny minęły, za pracę się płaci

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Zakłada on m.in., że jeśli nieletni uczeń będzie "wykazywać przejawy demoralizacji", dyrektor szkoły będzie mógł kazać mu za karę umyć szkolny korytarz. Zdania rodziców na temat tego pomysłu są podzielone. "Czasy komuny minęły, za pracę się płaci" - piszą.

  Klaudia Kolasa
 • Za ile dni wakacje? Będą dłuższe niż w ubiegłym roku

  Za ile dni wakacje? Będą dłuższe niż w ubiegłym roku

  Za ile dni wakacje? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy już odliczają dni do ostatniego szkolnego dzwonka. Dla wszystkich zniecierpliwionych mamy dobrą wiadomość: w tym roku wakacje będą nieco dłuższe!

  agagp
 • Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Uczniowie nie mogą zapomnieć o jednym