Zajączki wielkanocne - ozdoby. Czapka, maska, a może prosta pacynka? Zobacz, jak zrobić ozdoby z papieru

Zajączki wielkanocne jako ozdoby DIY to zaproszenie do wspólnej zabawy. Zastanawiasz się, jak włączyć maluchy do świątecznych przygotowań? Sprawdź poniższe patenty w stylu DIY, które zapewnią rozrywkę i udekorują każde wnętrze.

Święta wielkanocne to czas na przestrzeń dla rodzinnych aktywności. Dzieci chcą uczestniczyć w każdym etapie przygotowań, od zakupów, po wypieki oraz w najprzyjemniejszej części, czyli świątecznych dekoracjach. W dalszej części artykułu prezentujemy najlepsze patenty na zrobienie zajączka wielkanocnego DIY z Instagrama. 

Zajączki wielkanocne z papieru - świąteczna symbolika 

Wielkanocny zając jest symbolem o bardzo pozytywnym znaczeniu, ponieważ zwiastuje wiosnę. A dzięki puchatej aparycji to postać uwielbiana przez dzieci. Jak powszechnie wiadomo, optymizm jest zaraźliwy, dlatego warto się nim dzielić z najbliższymi. Zajączki wielkanocne z papieru koniecznie trzeba wykonać w dużych ilościach po to, aby później rozdać je gościom. Kilka ciekawych pomysłów na zrobienie zajączków wielkanocnych z papieru prezentujemy poniżej. 

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Jak zrobić zajączki wielkanocne z papieru? Na bazie rączki 

Dzieci lubią proste rozwiązania, odrysowany kształt dziecięcej dłoni można wykorzystać na milion różnych sposobów, także do zrobienia zajączka. Jak zatem zrobić zajączki wielkanocne z papieru na bazie rączki? Na początku należy odrysować dłoń dziecka na kolorowej kartce papieru. Potem wycinamy bazę, odcinamy środkowy odrysowany palec i dodajemy szczegóły w postaci oczek i pyszczka. Na koniec zaginamy dwa zewnętrzne palce, tworząc łapki zajączka. 

 

Zajączki wielkanocne ręcznie robione - układanka z papieru 

Zajączki wielkanocne ręcznie robione można stworzyć w bardzo prosty sposób. Świąteczny zwierzak może powstać z kilku podstawowych kształtów połączonych ze sobą przy pomocy kleju. Wystarczy wyciąć głowę, uszy, tułów i łapki zajączka. Na każdym z elementów malujemy najpierw pastelowe tło i następnie dodajemy szczegóły. Na koniec pisakiem należy dorysować pyszczek zajączka. 

 

Zajączki wielkanocne - ozdoby. Jak zrobić maskę zajączka? 

Potrzebny będzie większy kawałek tektury i dodatki w ulubionych kolorach. Kredkami kolorujemy wycięte wcześniej kształty, następnie przy pomocy kleju lub zszywacza łączymy elementy maski i dodajemy szczegóły. Na koniec z tyłu mocujemy gumkę od kapelusza. Kilka dodatkowych masek warto przygotować dla małych gości. 

 

Zajączki wielkanocne. Zając jak malowany 

Zajączek wielkanocny jest też wdzięcznym motywem do obrazu malowanego farbami. Wystarczy namalować przybliżone kształty, a szczegóły poprawić czarnym markerem. 

 

Wielkanocne ozdoby. Kapelusik dla małego zajączka 

Sprawdzi się idealnie podczas rodzinnej sesji zdjęciowej lub poszukiwania słodkich jajek w ogrodzie. Jak zrobić nakrycie głowy dla małego zajączka? Z cienkie brystolu wycinamy kształt czapki, którą następnie spinamy zszywaczem. Na koniec po bokach przypinamy uszy z papieru z wnętrzem z pastelowego koloru. Wystarczy po prostu wyciąć mniejszą łezkę i nakleić na duże ucho.  

 

Zajączki wielkanocne z papieru to projekt do którego wystarczą podstawowe materiały, trochę czasu i chęci. Jest to jednak zawsze bardzo kreatywny sposób na spędzenie wolnego popołudnia z dziećmi.

 Zobacz też: Koszyczek wielkanocny - lista świątecznych pokarmów i dekoracje. Co będzie modne w tym sezonie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA