Córki Katarzyny Figury dorosły. Jak dziś wyglądają Koko i Kaszmir? Odziedziczyły urodę po mamie

Katarzyna Figura ma dwie córki - Koko i Kaszmir. Nastolatki wraz z mamą mieszkają w Gdyni, gdzie powoli wkraczają w dorosłość. Urodę z pewnością odziedziczyły po mamie.

Katarzyna Figura to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Jest niekwestionowaną gwiazdą polskiego filmu. Urodziła się i wychowywała w Warszawie. W 1985 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, a tuż po dyplomie zdobyła doświadczenie w Conservatoire d'Art Dramatique w Paryżu. Niedługo po tym wyjechała do USA. Na dużym ekranach debiutowała już w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Aktorka swoją karierę  zaczynała od epizodów w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. W połowie lat 80. zasłynęła z ról w "Pociągu do Hollywood" i "Kingsajzie". Publiczność z pewnością kojarzy ją z popularnych polskich komedii "Killer" i "Killer-ów 2-óch". Dziś uznawana jest za jedną z najseksowniejszych aktorek lat dziewięćdziesiątych. 

Zobacz wideo Ćwiczenia dla dzieci na koordynację #zostańwdomu

Dzieci Katarzyny Figury: Koko, Kaszmir i Aleksander

Katarzyna Figura ma dwie córki, których imiona brzmią dość nietuzinkowo i egzotycznie - Koko i Kaszmir. Dziewczynki pojawiły się na świecie, kiedy aktorka była już dojrzałą kobietą. Figura zaszła w ciążę z córkami podczas drugiego małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem. Pierwszą córkę urodziła w wieku 40 lat, zaś drugą już trzy lata później. Z kolei najstarszy syn Figury, Aleksander ma już 33 lata. Jego ojcem jest Jan Chmielewski, który był pierwszym mężem celebrytki.

 

Figura nie dostała rozwodu

Jakiś czas temu Figura zażądała rozwodu od ówczesnego męża, który wytoczył jej pozew o naruszenie dóbr osobistych. Gwiazda wyznała publicznie, że jej były partner znęcał się nad nią psychicznie, a niekiedy dochodziło nawet do rękoczynów. Figura otwarcie wyznawała publicznie, że jest ofiarą przemocy domowej. Od tamtej pory para toczy walkę w sądzie m.in. o prawo do opieki nad dwiema córkami: Koko i Kaszmir. Ojciec dziewczynek długo nie dawał za wygraną, a swego czasu wnioskował nawet o badania psychiatryczne aktorki i zmianę sędziego w sprawie. Niestety aktorka nie dostała rozwodu ze względu na trwającą pandemie koronawirusa. 

Wobec obecnej sytuacji pandemii rozprawa rozwodowa Katarzyny Figury nie odbyła się

- powiedziała na łamach tygodnika "Świat & Ludzie" Joanna Adamowicz, asystentka rzecznika prasowego z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. 

Na razie nie podano nowej daty spotkania małżonków w sądzie.

Córki Katarzyny Figury mieszkają w Gdyni

Po traumatycznych przeżyciach Figura ułożyła swoje życie na nowo i zmieniła miejsce zamieszkania. Przeprowadziła się nad Bałtyk, gdzie aktualnie mieszka wraz z córkami. 

Moja teściowa powiedziała: >>to najlepsze, co mogłaś w życiu zrobić<<. Jest naprawdę zachwycona sposobem, w jaki pokierowałam losami mej najbliższej rodziny - mówię o swej mamie i córkach. Tylko syn pozostał w Warszawie, ale często do nas przyjeżdża 

– powiedziała w jednym z wywiadów Figura.

Córki Figury mają nietypowe imiona

Starsza córka Katarzyny Figury, Koko Claire Figura-Schoenhals ma już 18 lat, zaś młodsza Kaszmir Amber Figura-Schoenhals - w lutym skończy 15. Obie dziewczyny mają charakterystyczne, oryginalne imiona. Możliwe, że nawiązuje do imienia ich ojca - Kaiego, który ma indiańskie korzenie. Dziewczynki są bardzo podobne do swojej mamy. Figura tłumaczyła jakiś czas temu w rozmowie z "Rewią" mówi, że Koko jest bardzo samodzielna, a Kaszmir świetnie się uczy, lubi czytać i pięknie recytuje wiersze. Jak przystało na młode dziewczyny, chętnie prowadzą swoje profile w mediach społecznościowych. Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwo do znanej aktorki. 

 
 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Kreatywna zabawa z Lego [materiał promocyjny]
Więcej o:
Copyright © Agora SA