Laurka na Dzień Ojca. Jak zrobić laurkę dla taty?

Laurka na Dzień Ojca to jedna z form podziękowań, jakie dziecko w każdym wieku może stworzyć i podarować tacie, sprawić miłą niespodziankę. Jak wykonać ją samodzielnie lub z pomocą mamy? Podpowiadamy!

Laurka dla taty: dlaczego jest tak cenna?

Laurka jest to jedno z pierwszych zadań plastycznych, przed którym stają najmłodsze dzieci. Można ją zrobić na wiele sposobów i na różne okazje. Jednak najcenniejsze są te wykonane dla mamy i taty. Dlaczego laurka dla taty jest tak ważna? To, co wielu z nas uzna za zwykłe bazgroły, dla dziecka jest efektem wysiłku i wytężonej pracy. Dlatego laurka dla taty zawsze powinna być doceniona, nawet ta najprostsza, składająca się z kilku kresek i kółek, które nie przedstawiają nic konkretnego. Warto zachować ją na pamiątkę. Dziecko po latach na pewno chętnie obejrzy efekty swojej radosnej twórczości. 

Jak zrobić laurkę z wykorzystaniem różnych technik plastycznych

Laurka na Dzień Ojca może być wykonana na różne sposoby. Wystarczy dla przykładu tradycyjna kartka formatu A4 zgięta na pół, tak aby w środku znalazło się miejsce na życzenia lub wierszyk okolicznościowy. W takim przypadku rysunek powinien znaleźć się na zewnętrznej stronie, choć i wnętrze laurki warto ozdobić drobnymi szkicami, które będą okalały tekst. Laurkę można także wykonać w sposób bardziej zaawansowany, tworząc obrazek na niestandardowym materiale, jak oszlifowany kawałek drewna czy płótno malarskie. Jak zrobić taką laurkę? Stworzyć ją można z pomocą pasteli, farb lub zwykłych kredek. Wszystko zależy od wieku dziecka, umiejętności plastycznych oraz dostępnych materiałów. 

Zobacz wideo Podziarany Tata i pytania o dzieci [Baby Shower]

Kolorowanka na Dzień Taty, czyli laurka od najmłodszych

Kolorowanka na Dzień Taty może być dobrym rozwiązaniem w przypadku młodszych dzieci, które jeszcze nie opanowały sztuki rysowania własnych obrazów. Gotowe szablony możemy znaleźć w internecie - wtedy wystarczy tylko pobrać je na swój komputer i wydrukować. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wówczas warto zainwestować w jedną z dostępnych na rynku książeczek z kolorowankami. Takie wydawnictwa znajdziemy zarówno w księgarniach, jak i zwykłych salonach prasowych. Kolorowanki w formie książeczek, w przeciwieństwie do tych samodzielnie wydrukowanych, mają tę przewagę, że występują w różnych formatach, a także w ciekawych kształtach. Są też zazwyczaj oznaczone - dla dzieci w jakim wieku zostały przygotowane. To w znaczący sposób ułatwia dobranie odpowiedniego zeszyciku dla naszej pociechy. 

Jak zrobić laurkę dla taty? Przedstawiamy kilka technik wykonania

Jak zrobić laurkę dla taty? Wykonanie wcale nie musi się ograniczać do narysowania jej kredkami ołówkowymi. Jest to oczywiście najprostszy sposób, odpowiedni dla dzieciaków, które dopiero opanowują sztukę posługiwania się kredkami i tworzenia własnych rysunków. Dzieci starsze, bardziej wprawione w "plastyczne boje" mogą stworzyć nieco bardziej oryginalne dzieła:

  • obrazek malowany farbami - przedszkolaki uwielbiają malować farbami; laurka wykonana tą techniką na pewno będzie oryginalna i ciekawa; nie szkodzi, że przy okazji będziemy mieć sporo sprzątania - dla prawdziwej sztuki warto się poświęcić;
  • wyklejanka - to zadanie dla starszych dzieci, które potrafią posługiwać się klejem i nożyczkami. Aby dobrze ją wykonać warto najpierw stworzyć na kartce szkic obrazka, a na niego nanosić kawałki kolorowego papieru lub innych materiałów;
  • z wykorzystaniem domowych materiałów - pomysły na oryginalne laurki można znaleźć w domu; wystarczy wykorzystać np. makaron kokardki, który pomalujemy farbami i umieścimy na kartce przy pomocy mocnego kleju.

Co narysować na laurce dla taty? Nasze podpowiedzi

Kiedy maluch jest już gotowy do stworzenia własnej laurki, wtedy najczęściej pada pytanie: co narysować na laurce dla taty? Otóż najprościej będzie wskazać dziecku, aby postarało się przedstawić to, co kojarzy mu się z tatą. O ile będzie to jakiś przedmiot to nie powinno być większego problemu - gorzej, jeśli maluch zechce zobrazować jakieś abstrakcyjne pojęcie. Najłatwiej dziecku będzie np. narysować czerwone serce, które jest symbolem miłości. Jako, że święto taty przypada na początku lata, na laurce mogą pojawić się też atrybuty tej pory roku takie jak słońce czy kolorowe kwiaty. Obrazek może także przedstawiać rodzinę, bo święto taty jest niewątpliwie dniem rodzinnym, poświęconym na wspólne aktywności. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.