Laurka na Dzień Matki, czyli idealny prezent przedszkolaka i nie tylko

Laurka na Dzień Matki to prezent, na który każda mama czeka i zawsze przyjmuje go z radością i wzruszeniem. Jak samodzielnie wykonać niepowtarzalną laurkę? Przedstawiamy kilka sposobów.

Laurka dla mamy na Dzień Matki - idealny prezent od dziecka

Laurka dla mamy na Dzień Matki to szczególny podarunek. W święto mam wyrażamy w wyjątkowy sposób nasze przywiązanie i miłość. Jest to dobra okazja, aby słowem i czynem odwdzięczyć się naszym kochanym rodzicielkom za ich trud, poświęcenie i uczucia, które okazują swoim pociechom. Jest to też idealny moment na obdarowanie ich choćby najskromniejszym upominkiem, który będzie symbolem pamięci i troski. Najmłodsze dzieci przeważnie wykonują wspomnianą laurkę dla mamy. Wystarczy kartka papieru i kredki, by stworzyć piękną pamiątkę, która przetrwa zdecydowanie dłużej niż kwiaty czy czekoladki. 

Zobacz też: Prezent na Dzień Matki. Co wybrać ucieszyć nasze mamy?

Laurka dla mamy: nie ważne jaka jest, liczy się sam gest

Laurka dla mamy to najwspanialszy prezent, jaki dziecko może podarować. Ogrom pracy i wysiłku włożony w stworzenie własnego projektu powinien zawsze zostać należycie doceniony, nawet jeśli estetyka pracy niekoniecznie jest zgodna z ogólnie pojętym poczuciem piękna. Pamiętajmy, że dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, są bardzo wrażliwe i wszelka krytyka może negatywnie na nie wpłynąć. Zawsze chwalmy osiągnięcia naszych pociech, dopingujemy je do dalszego działania i doskonalenia umiejętności.

Co narysować na laurce dla mamy, czyli co dzieci umieszczają w swoich pracach najczęściej

Dzieci często długo zastanawiają się, co narysować na laurce dla mamy. Wiadomo nie od dziś, że mama ucieszy się z każdego rysunku, który maluch wykona samodzielnie. Najczęściej jednak na laurkach okolicznościowych z okazji Dnia Matki możemy zobaczyć:

  • bukiet kwiatów, czyli to co kojarzy się z wiosenną porą;
  • portret mamy - to doskonały sposób by utrwalić wyjątkową postać;
  • uśmiechnięte buzie, gdyż święto matki to jeden z najradośniejszych dni w roku;
  • serduszka, które są najlepszym symbolem miłości jaką darzymy naszych najbliższych;
  • misie, będące rozczulającym, rysunkowym upominkiem dla mamy.

Jak zrobić laurkę dla mamy? Najpopularniejsze techniki

Laurki możemy wykonać na różne sposoby. W zależności od wieku dziecka i jego zdolności manualnych warto zastosować następujące techniki:

  • laurki malowane - wystarczy wtedy kartka papieru oraz przybory do malowania. Najmłodsze dzieci zazwyczaj wybierają kredki ołówkowe, kredki woskowe, pisaki czy mazaki. Nieco starsze maluchy mogą zdecydować się na wykonanie rysunku za pomocą farb: akwarelowych lub plakatowych. Piękne laurki powstają także z użyciem pasteli;
  • laurki wyklejane, wydzierane - obrazki powstałe z fragmentów kolorowego papieru lub bibuły to bardzo piękne i czasochłonne dzieła. Zazwyczaj takie prace wykonują starsze przedszkolaki, które opanowały już podstawowe umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożyczkami i klejem;
  • laurki collage - wystarczy wykorzystać różne resztki materiałów, takich jak kolorowe gazety, skrawki tkanin, tapet i wykleić z nich pożądane wzory na kartonie. Powstanie wówczas praca niebanalna i niepowtarzalna.
Zobacz wideo Dzień Matki

Laurka dla mamy DIY, czyli oryginalne pomysły na upominek

DIY, czyli "do it yourself", staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Trend samodzielnego wykonywania prezentów czy upominków zwiększa się z roku na rok. Podobnie jest wśród dzieci. Zajęcia szkolne z zakresu techniki i plastyki mają na celu pobudzenie kreatywności dzieciaków, które swoje zdolności mogą wykorzystać np. tworząc laurkę dla mamy DIY. Jak ją zrobić? Jeśli nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, warto skorzystać z propozycji już przetestowanych, które znajdziemy w Internecie. Najpiękniejsze samodzielnie zrobione laurki można stworzyć:

  • tworząc z bibuły kwiaty róży lub inne, które następnie przyklejamy do kartki; w ten sposób laurka uzyskuje efekt trójwymiaru;
  • wycinając serduszka z kolorowego papieru, które wzdłuż jednego boku będą posiadały  dodatkowy, wąziutki fragment papieru, a ten z kolei po zagięciu będzie można przykleić do kartki; w ten sposób możemy wykleić tytułową stronę laurki sercami w różnych konfiguracjach, ponownie tworząc efekt wielowymiarowy.

Zobacz też: Życzenia na Dzień Matki: wierszyki na Dzień Matki

Więcej o: