Życzenia na Dzień Ojca: najlepsze teksty życzeń w formie wierszyków i rymowanek

Życzenia na Dzień Ojca sprawiają niektórym dzieciom sporo problemu. Z naszymi podpowiedziami będzie zdecydowanie łatwiej wybrać coś odpowiedniego.

Życzenia dla taty, czyli co nieco o składaniu życzeń

Zwyczaj składania życzeń jest w Polsce bardzo pielęgnowany. Robimy to przy okazji uroczystości takich, jak śluby czy chrzciny, ale także w dniu urodzin, imienin, świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych. Również w święto ojców nie możemy się bez nich obejść. Życzenia dla taty powinny być szczere i płynące prosto z serca. Oprócz treści ważna jest także forma, w jakiej je składamy:

  • jeśli nie możemy osobiście złożyć życzeń zróbmy to telefonicznie; unikajmy zdecydowanie lakonicznych SMS-ów czy maili lub wiadomości na messengerze - taka forma może zostać uznana za nieco lekceważącą w stosunku do osoby, do której jest kierowana;
  • jeśli składamy życzenia osobiście zadbajmy o naszą postawę; niech będzie wyprostowana z podniesioną głową - patrzenie na czubki butów podczas życzeń zdecydowanie nie wygląda dobrze;
  • jeśli składaniu życzeń towarzyszy wręczanie kwiatów, pamiętajmy by były one skierowane kwitnącymi pąkami ku górze

Wierszyki na Dzień Ojca: propozycje dla najmłodszych

Wierszyki na Dzień Ojca to najlepsza forma życzeń dla taty od najmłodszych dzieci. Maluchom dość łatwo przyswoić krótkie rymowanki, które doskonale sprawdzą się podczas tego święta nie tylko na przedszkolnej akademii, ale także w domu. Pamiętajmy jednak, że naukę takiego wiersza dziecko musi rozpocząć odpowiednio wcześniej - w innym wypadku może nie zdążyć opanować treści do 23 czerwca, kiedy zwyczajowo obchodzimy w Polsce Dzień Ojca.

Kochany tato - zacznę zwyczajnie, że z Tobą w domu zawsze jest fajnie: i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości. Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować, skromny bukiecik kwiatów darować.
W dzień dzisiejszy Tatku miły, niech Ci płyną życia chwile, z duszy, z serca, z całej siły. Więcej czuję - życzę tyle.
Tatuś w moim sercu mieszka, choć mnie czasem troszkę beszta... Dzisiaj Mu przed wakacjami kolory świata chce wręczyć...To dla ciebie Tato kwiaty...I miej zawsze Święto Taty!

Krótkie życzenia na Dzień Ojca - do nauczenia się na pamięć

W przypadku małych dzieci ważne jest, aby życzenia na Dzień Ojca były krótkie. To daje im możliwość nauczenia się treści na pamięć. Sprawna recytacja przyniesie dużo satysfakcji dziecku i uszczęśliwi rodzica, do którego będzie skierowana.

Kochany Tatusiu ja dziś życzenia chcę ci złożyć, mały bukiecik podarować i miłość w mym sercu do ciebie zachować. I życzę ci dużo wspaniałej radości, byś żył dziś i zawsze w dobrej miłości. Właśnie w tej chwili cieszę się z tego, że życzyć ci mogę wszystkiego dobrego!
Na Dzień Taty chcę ci złożyć, serdeczne życzenia, byś mógł stu lat z nami dożyć. Nie wiedząc co to zmartwienia.
Niech ci się spełnią pragnienia. Niech słonko zawsze ci świeci! Przyjmij te skromne życzenia, od kochających cię dzieci.

Ładne życzenia na Dzień Ojca - gotowe czy samodzielne?

Ładne życzenia na Dzień Ojca niekoniecznie musimy wymyślić sami. Jest obecnie wiele źródeł, w których łatwo znaleźć inspirację lub gotowe teksty życzeń, a te dobrze sprawdzą się zarówno do wypowiedzenia na głos, jak i do wpisania na okolicznościową kartkę lub laurkę. Największą skarbnicą różnorodnych tekstów będzie oczywiście internet. Tu znajdziemy zarówno rymowane wierszyki o Dniu Ojca, jak i okolicznościowe życzenia. Wystarczy chwilę pomyszkować w sieci, aby znaleźć naprawdę ładne kompozycje. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji:

Drogi tatusiu - najlepszy na świecie, który mnie kochasz w zimie i w lecie, jesienią, wiosną w niezmiennej trosce w szczęśliwym domu - jak w raju rosnę. Za twoja dobroć dzisiaj dziękuje, zdrowia, łask Bożych szczęścia winszuje. Bezpiecznej szosy, spełnienia marzeń, pięknych urlopów i zawsze razem!
Drogi Ojcze! Pozwól dzisiaj, rzec mi kilka słów: ukochany, uwielbiony, żyj nam sto lat zdrów! Nie znaj nigdy co to troska, albo smutku cień. Życzę tego z serca mego, w twój ojcowski dzień.

Śmieszne życzenia na Dzień Ojca

Śmieszne życzenia na Dzień Ojca niekoniecznie muszą mieć formę rymowanki czy wiersza. Możemy znaleźć odpowiedni drobiazg, który będzie zabawnym upominkiem z tej okazji. Najczęściej przedmioty takie można wyszukać w internecie lub sklepach, które oferują zabawne, drobne upominki na różne okazje. Znajdziemy tam przede wszystkim:

  • poduszki z ciekawymi nadrukami;
  • kufle z grawerem, który sami możemy stworzyć;
  • koszulki z zabawną grafiką.

Zobacz też: Prezent na Dzień Ojca - co kupić tacie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA