Prezent na Dzień Ojca - co kupić tacie?

Prezent na Dzień Ojca, co roku przysparza nam bólu głowy. Co kupić tacie, jeśli ma on już wszystko? Zobacz propozycje uniwersalnych prezentów, albo takich, które możesz stworzyć własnoręcznie!

Prezent dla taty - co wybrać

Dzień Ojca w Polsce zwyczajowo obchodzony jest, co roku 23 czerwca. Przywędrował do nas, jak inne tego typu święta, z zachodu. Początki Dnia Ojca miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w pierwszej dekadzie XX wieku, gdzie sukces Dnia Matki zaowocował ustanowieniem święta ojców. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go w 1965 roku. Z czasem, podobnie, jak w przypadku dnia dedykowanego mamie, chęć uczczenia i wyrażenia podziękowań tatom, przerodził się w zwyczaj dawania prezentów.

Prezent dla taty powinien wyrażać uczucia, wskazywać na to, że jest on dla nas jedną z najbliższych osób. W przypadku upominku dla mężczyzny ważne jest, aby był on zbieżny z jego zainteresowaniami lub z czymś, co lubi. Wtedy widać wyraźnie, że dziecko zna swojego rodziciela i jest w stanie dobrać odpowiedni upominek.

Co kupić tacie na Dzień Ojca? Uniwersalne propozycje

Co kupić tacie na Dzień Ojca, kiedy ma on już wszystko i ciężko jest nam powiedzieć, z czego będzie naprawdę zadowolony? Mamy kilka uniwersalnych propozycji, które spodobają się każdemu mężczyźnie:

  • zegarek - elegancki, markowy zegarek jest zawsze dobrym prezentem, także dla taty; pamiętaj jednak, aby wybrać model z precyzyjnym mechanizmem i wzmocnionym szkiełkiem, które będzie odporne na zarysowania i uszkodzenia;
  • spinki do mankietów lub krawata - tego typu dodatków nigdy dość; srebrne spinki zawsze przydadzą się do koszuli, a już zwłaszcza panom, którzy na co dzień zobowiązani są do noszenia oficjalnych stylizacji;
  • alkohol - choć wiele osób nie lubi dawać go w prezencie, to w sytuacji kiedy nie mam pomysłu lub brakuje nam czasu na odpowiedni wybór, może być dobrym rozwiązaniem; wino z dobrego rocznika, albo kilkunastoletnie whisky będzie na pewno dobrym uzupełnieniem ojcowskiego barku.
Zobacz wideo Piknik na Dzień Ojca

Prezent dla taty na Dzień Ojca od najmłodszych

Prezenty dla taty na Dzień Ojca od najmłodszych dzieci, samodzielnie wykonane są najbardziej rozczulające. Czasem ich zrobienie wymaga pomocy ze strony starszego rodzeństwa lub mamy, ale mimo to sprawiają najwięcej przyjemności. Jakie prezenty mogą przygotować przedszkolaki?

  • brelok do kluczy - technik wykonania takiego dodatku jest wiele: mogą być to koraliki nawleczone na nitce lub przywieszki własnoręcznie ulepione z masy solnej;
  • ramka na zdjęcie - wystarczy kupić gotowy korpus, a zewnętrzną część dziecko ozdobi według własnej inwencji;
  • przywieszka do samochodu z zapachem - znaleźć się na niej może odbicie rączek dziecka lub jego zdjęcie.

Jaki prezent na Dzień Ojca podarować? Podziękowanie dla taty

Jaki inny prezent na Dzień Ojca można podarować? Dobrym pomysłem może być zorganizowanie rodzinnego wypadu do restauracji lub wycieczka za miasto. Wspólnie spędzony czas w gronie najbliższych jest doskonałym upominkiem w czasach, kiedy każdy ciągle znajduje się w biegu, a jedynym momentem, w którym spotykamy się jest poranne śniadanie. Warto więc wykorzystać okazje takie, jak święto naszych ojców, aby zatrzymać się na chwilę w tym pędzie, pobyć ze sobą i zająć się tym, co naprawdę lubimy robić. Taki wspólny czas okaże się lepszym prezentem niż najdroższy upominek. 

Ciekawy prezent na Dzień Ojca: zrób to sam!

Upominki hand-made są ostatnio na topie. Jeśli chcesz zrobić ciekawy prezent na Dzień Ojca, zaplanuj to wcześniej. W domowym zaciszu możesz samodzielnie wykonać:

  • kubek do kawy - wystarczy kupić porcelanowy kubek w kolorze białym i samodzielnie wykonać zdobienie odpowiednią farbą; personalizowany kubek ucieszy każdego tatę;
  • przybornik na narzędzia - twój tato ma bałagan w warsztacie? Już wiele razy mówił, że musi go uporządkować? Wykonaj organizer na wszystkie drobiazgi: może mieć on formę tablicy do przyczepiania kluczy lub pojemników do segregacji śrubek, kołków;
  • pudełko na drobiazgi - może służyć do przechowywania długopisów i innych papierniczych przyborów albo cygar, jeśli tato jest ich fanem. 

Pamiętajmy, że w Dniu Ojca nie tylko prezenty się liczą. Ważna jest pamięć, zwłaszcza w czasach, kiedy często nie możemy spotkać się osobiście. Dbajmy o nasze relacje.

Więcej o: