Netflix filmy świąteczne: co obejrzeć?

"Netflix filmy świąteczne" to dobre hasło na grudzień. Na platformie można znaleźć wiele ciekawych propozycji na zimowe popołudnie i wieczór. To zarówno nowości,także produkcji Netflix, jak i bożonarodzeniowe klasyki. Na co się zdecydować? Co obejrzeć?

Netflix filmy świąteczne -  Co obejrzeć? Możliwości jest naprawdę wiele. Można skusić się zarówno na filmy z historią, jak i na ekranizacje bardzo młode. Kuszą świąteczne hity, takie jak "Ekspres polarny" czy "Holiday", ale i premiery Netflix - święta Bożego Narodzenia, takie jak "Świąteczny książę: Królewskie dziecko" czy "Trzy dni świąt". Ale to nie wszystko. Zobacz nasze podpowiedzi "Netflix filmy świąteczne".

Jakie są najlepsze filmy na święta Netflix? Klasyki! Pośród filmów świątecznych na Netflix można znaleźć tytuły, które widział już pewnie każdy – to popularne, uznane hity. Znajomość fabuły jednak w niczym nie przeszkadza. Te opowieści bowiem są pełne wdzięku i mają niesamowity klimat – bawią i wzruszają. Chce się do nich wracać.

Netflix filmy świąteczne: klasyki

"Holiday"

"The Holiday” reżyseria Nancy Meyers (2006)

Dwie obce sobie kobiety, Iris i Amanda, aby uciec od problemów, zamieniają się domami. Iris przeprowadza się do Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na angielską wieś. Co z tego wyniknie? Z pewnością idealny scenariusz na świąteczny film romantyczny, bowiem żadna z pań nie pozostanie samotna zbyt długo.

"To właśnie miłość"

"Love Actually” reżyseria Richard Curtis (2003)

Ta brytyjska bożonarodzeniowa komedia romantyczna to nie tylko świąteczny hit, ale i klasyka gatunku. Film przedstawia dziesięć historii o miłości - każda w innej odsłonie. Akcja rozgrywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Londynie. Wielowątkowa fabuła zgrabnie układa się w całość. 

"Ekspres polarny"

"The Polar Express” reżyseria Robert Zemeckis (2004)

"Ekspres polarny” to piękna animacja, a także familijny film przygodowy. Opowiada o chłopcu, który nie wierzy w magię świąt Bożego Narodzenia. Co się stanie, gdy zostanie pasażerem pociągu, który zmierza na biegun północny, do siedziby świętego Mikołaja? Warto to zobaczyć i przeżyć tę opowieść.

"Kronika świąteczna"

"The ChristmasChronicles" reżyseria: Clay Kaytis (2018)

Kiedy rodzeństwo - Kate i Teddy - przypadkowo rozbija sanie świętego Mikołaja, Gwiazdka jest zagrożona. Czy dzieciom i Mikołajowi uda się naprawić szkody i uratować Boże Narodzenie? Ten film świąteczny to doskonała przygodowa komedia familijna, wyróżniająca się spośród propozycji Netflix filmy świąteczne.

Boże Narodzenie - Netflix filmy i nowości

W dziale Netflix filmy świąteczne można znaleźć produkcje studia Netflix, ale i różne inne nowości. Na co zwrócić uwagę?

"Świąteczny książę: Królewskie dziecko"

"A Christmas Prince: The Royal Baby" reżyseria John Schultz (2019)

Film, będący kontynuacją netflixowej produkcji sprzed roku, miał swoja premierę 5 grudnia. Tym razem Aldovia dostaje pod choinkę niezwykły prezent - królewskie dziecko. Amber i Richard goszczą członków rodu panującego z odległego królestwa, aby odnowić pradawny rozejm. Rodzina królewska staje w obliczu klątwy, a pokój między królestwami wisi na włosku – wszystko przez zawieruszony traktat pokojowy. Królowa Amber musi go odnaleźć, by ocalić rodzinę i królestwo.

"Świąteczny książę"

"A Christmas Prince" reżyseria Alex Zamm (2017)

Od tego wszystko się zaczęło. Młoda dziennikarka wyjeżdża za granicę, by móc przygotować materiał o pewnym księciu, który ma zostać królem. Tymczasem reporterka wplątuje się w królewską intrygę, a i zakochuje się w następcy tronu. Jak się zakończy ta historia? Czy Amber uda się utrzymać tajną misję w sekrecie? Czy pomoże objąć rządy właściwemu następcy tronu? Niby wiadomo, ale film obejrzeć warto.

"W śnieżną noc"

"Let It Snow" reżyseria Luke Snellin (2019)

W sekcji „Netflix filmy świąteczne” można znaleźć świeżutką komedię romantyczną, opowiadającą trzy historie o niespodziewanej miłości, które splatają się ze sobą podczas burzy śnieżnej podczas Bożego Narodzenia. Gdy nadejdą święta, nic już nie będzie takie jak dawniej. Film to adaptacja filmowa książki Johna Greena, jednego z najbardziej popularnych autorów powieści dla młodzieży w Stanach Zjednoczonych.

"Upalne święta"

"Holiday in the Wild" reżyseria Ernie Barbarash (2019)

Co się wydarzy, gdy mieszkanka Nowego Jorku, którą opuścił mąż, udaje się samotnie na safari do Afryki i odnajduje w życiu nowy cel? Są duże szanse na to, że powstanie z tego doskonały scenariusz melodramatu, zwłaszcza jeśli kobieta podczas podróży po Zambii pomaga przewodnikowi uratować osieroconego słonika. Co zrobi Kate, gdy na horyzoncie pojawi się nowa miłość?

"Zamiana z księżniczką"

"The Princess Switch” reżyseria Mike Rohl (2018)

Cukiernik z Chicago i przyszła księżniczka, które wyglądają jak bliźniaczki, postanawiają przed świętami zamienić się rolami. Jaki wyjdzie z tego film? Ciepły, rodzinny, magiczny? A może przesłodzony i nierealny? Warto zobaczyć i ocenić. To jeden z bardziej popularnych tytułówNetflix filmy świąteczne.

Zobacz zwiastun nowego świątecznego hitu z gwiazdą "Seksu w wielkim mieście"

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.