Świąteczne filmy romantyczne: 8 propozycji

Świąteczne filmy romantyczne - czy ktoś w ogóle wyobraża sobie bez nich święta? Nic dziwnego, ponieważ bawią, wzruszają, pozwalają miło spędzić czas, a i pozostawiają po sobie miłe wrażenie i urokliwą atmosferę. Jakie świąteczne filmy romantyczne obejrzeć? Poznaj naszych 8 propozycji.

Świąteczne filmy romantyczne na dobre wpisały się w scenariusz Bożego Narodzenia. Zdecydowanie warto wpisać je zarówno w grudniowy, jak i świąteczny harmonogram dnia. Jaki film włączyć?

Świąteczne filmy romantyczne: top 8

1. "Holiday"

"The Holiday" reżyseria Nancy Meyers (2006)

Nasze zestawienie pt. ”Świąteczne filmy romantyczne” rozpoczyna klasyk – "Holiday". Iris kocha się w swoim byłym partnerze, który nagle ogłasza, że jest zaręczony z inną kobietą. Amanda Woods dowiaduje się, że jej partner sypia ze swoją recepcjonistką. Dwie kobiety, aby uciec od problemów sercowych, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.Czy będą wylewać łzy i lizać rany? Niezbyt długo. Amanda nawiązuje relację z Grahamem, a Iris – z Milesem. Co z tego wyniknie? Cóż - idealny scenariusz na świąteczny film romantyczny.

2. "Listy do M."

Reżyseria Mitja Okorn(2011)

Ten film,pierwsza część serii i ponadczasowy hit z plejadą polskich gwiazd, jest genialny. Ciepły, zabawny i wzruszający, idealnie wpisuje się w klimat świąt. Fabuła jest zapewne wszystkim znana. Drogi życiowe kilkunastu osób zmieniają się i wzajemnie krzyżują w czasie świąt Bożego Narodzenia, dzięki czemu pięć kobiet i pięciu mężczyzn odkrywa miłość. To obowiązkowa pozycja z serii "Świąteczne filmy romantyczne".

3. "Listy do M. 2"

reżyseria Maciej Dejczer (2015)

Film ten jest kontynuacją filmu Mitji Okorna "Listy do M." z 2011 roku. Po czterech latach ci sami bohaterowie borykają się z kolejnymi problemami. Członkowie pięciu rodzin w dzień Bożego Narodzenia przeżywają trudne sytuacje. Zdecydowanie trzeba to zobaczyć. Listy do M” w drugiej odsłonie są wciąż jedną z najcieplejszych świątecznych komedii romantycznych.

4. "Listy do M. 3"

reżyseria Tomasz Konecki (2017)

Film jest kontynuacją filmu "Listy do M. 2" Macieja Dejczera z 2015 roku. Wszystkie odcinki, jak i poprzednie odsłony serii, rozgrywają się w wigilię Bożego Narodzenia. I znów śledzimy poczynania mniej i bardziej znajomych osób, których losy ponownie się przeplatają.Film jest świetny, doskonale wprowadza w świąteczny nastrój, bawi i wzrusza. To przykład idealnej świątecznej komedii romantycznej.

5. "To właśnie miłość"

"Love Actually" reżyseria Richard Curtis (2003)

Ten film zwykle rozpoczyna wszelkie rankingi i zestawienia pt. "Świąteczne komedie romantyczne lista". Można powiedzieć, ze to nie tylko hit, ale i klasyka gatunku. Poznajemy dziesięć historii o miłości, a każda w innym wydaniu. Bohaterowie kochają, są kochani, nie mogą kochać, szukają miłości, niewłaściwie lokują uczucie.

6. "Rodzinny dom wariatów"

"The Family Stone" reżyseria Thomas Bezucha (2005)

Gdy najstarszy syn Stone'ów przyjeżdża z nową narzeczoną, podczas świąt Bożego Narodzenia wybucha konflikt. Zbyt elegancka i powściągliwa kobieta nie pasuje do liberalnej, obdarzonej specyficznym poczuciem humoru rodziny. Na celowniku znajduje się (nieproszony) gość, ale i przy okazji wychodzi na jaw, że rodzinka wcale nie jest tak idealna, jak się wydawało. Czy to może się dobrze skończyć?

6. "12 świątecznych randek"

"12 Dates of Christmas" reżyseria James Hayman (2011)

Katie, która cierpi po rozstaniu z chłopakiem, umawia się w Wigilię na randkę w ciemno. Oznacza to, że dostaje od losu jeszcze jedną szansę…, a następnie kolejną i kolejną.Ktoś powiedział, że film nie jest ani oryginalny, ani wybitny, ale nie zmienia to faktu, że to jeden z najlepszych filmów świątecznych romantycznych ostatnich lat. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

7. "Uwierz w święta"

"Christmas Incorporated" reżyseria Douglas Barr (2015)

Przed świętami Bożego Narodzenia asystentka bogatego przedsiębiorcy próbuje przekonać go, by ten porzucił plan zamknięcia fabryki zabawek. Zachęca do odwiedzenia rodzinnego miasta i ponownego przemyślenia decyzji.Szef deklaruje że nienawidzi Bożego Narodzenia. Czy dzięki dziewczynie William uwierzy w ich magię?

8. "Żona dla Mikołaja"

"Single Santa Seeks Mrs. Claus" reżyseria: Harvey Frost (2004)

Nadszedł czas, by święty Mikołaj przeszedł na emeryturę. Niestety, żeby mógł sobie na to pozwolić, musi przekazać pałeczkę synowi. Problem w tym, że ten nie jest na to gotowy. Nie ma stałej partnerki, nie ustatkował się. Czy wybrane zaocznie kandydatki zdobędą jego serce? Nie będzie niespodzianką odkrycie, że życie, jak to zwykle bywa, napisało swój scenariusz.

Zobacz zwiastun trzeciej części hitu Netflixa - "Świąteczny książę: Królewskie dziecko"

Zobacz wideo
Więcej o: