Świąteczne filmy dla całej rodziny: top 8

Świąteczne filmy dla całej rodziny to obowiązkowy punkt programu. Na jaki seans postawić? Na niesamowicie zabawną rodzinkę Griswaldów czy raczej na pełną wzruszeń "Opowieść wigilijną". A może po prostu sięgnąć po klasykę i zaserwować rodzince tradycyjnie, jak co roku, spotkanie z Kevinem, który zostaje sam to w domu, to w Nowym Jorku?

Świąteczne filmy dla całej rodziny rozśmieszają, wzruszają, intrygują – na ich urok i wdzięk nikt nie pozostaje obojętny. Na jaki seans warto zaprosić bliskich, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych? Zobacz nasze gwiazdkowe propozycje. Poznaj najlepsze filmy świąteczne dla całej rodziny.

Świąteczne filmy dla całej rodziny: top 8

1. "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

"Christmas Vacation" reżyseria Jeremiah S. Chechik(1989)

gatunek: komedia

Listę "Filmy na święta Bożego Narodzenia" otwiera komedia wszech czasów, czyli „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”. Clark Griswold chce zorganizować idealne Boże Narodzenie, niestety prześladuje go pech. To sprawia, że seansowi towarzyszą wręcz nieustanne salwy śmiechu. Ten film to pozycja obowiązkowa na święta.

2. "Ekspres polarny"

"The Polar Express" reżyseria Robert Zemeckis (2004)

gatunek: animacja, familijny, przygodowy, fantasy

Co się stanie, gdy chłopiec, który nie wierzy w magię świąt Bożego Narodzenia zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby św. Mikołaja? Warto przeżyć tę opowieść i zobaczyć produkcję, w której Tom Hanks wcielił się w 6 różnych ról. To kolejny świąteczny film dla całej rodziny, który trzeba zobaczyć.

3. "Opowieść wigilijna"

"A Christmas Carol" reżyseria Robert Zemeckis (2009)

gatunek: animacja, familijny, fantasy

"Opowieść wigilijna" to klasyka gatunku i pozycja obowiązkowa na liście świątecznej wielu rodzin. Nic dziwnego - to ponadczasowa opowieść nakręcona na podstawie książki Charlesa Dickensa.Tę fabułę zna właściwie każdy: Scrooge zostaje nawiedzony przez trzy duchy, uosabiające przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Przypominają mu, jakim był człowiekiem, jak wygląda jego teraźniejszość oraz co się stanie, gdy Scrooge nie będzie starać się być lepszym człowiekiem.

4. "Artur ratuje Gwiazdkę"

"Arthur Christmas Reżyseria" reżyseria Sarah Smith (2011)

gatunek: animacja, familijny, komedia

"Artur ratuje Gwiazdkę" to doskonałe kino rozrywkowe idealnie wpisujące się w klimat Bożego Narodzenia i oddające jego aurę. To film świąteczny opowiadający o ocaleniu Gwiazdki, który spodoba się zarówno najmłodszemu, jak i dorosłemu widzowi. Film bawi, wzrusza, a i może pomóc dzieciom odpowiedzieć sobie na jedno z najważniejszych pytań: w jaki sposób święty Mikołaj może objechać cały świat w jedną noc?

5. "Święta Last Minute"

"Christmas with the Kranks" reżyseria Joe Roth (2004)

gatunek: komedia

Czy ktoś nie zna tej historii? Jeśli tak, warto to zmienić. Małżeństwo Kranków, by uniknąć bożonarodzeniowego szaleństwa, całą energię wkłada w przygotowania do urlopu na Karaibach. Kiedy córka niemal w ostatniej chwili postanawia, że wpadnie do domu rodziców z narzeczonym, Krankowie postanawiają zostać w domu. Oznacza to, że mają 8 godzin, by je zorganizować. Ten film zdecydowanie warto wciągnąć na tegoroczną listę: „Świąteczne filmy dla całej rodziny”.

6. "Beethoven świąteczna przygoda"

"Beethoven's Christmas Adventure” reżyseria John Putch (2011)

Gatunek: komedia familijna

"Beethoven świąteczna przygoda” to doskonała komedia świąteczna i kolejne spotkanie z ulubieńcem dzieci, bernardynem  Beethovenem. W tej części serii pies po raz pierwszy w historii przemawia swoim głosem. Kiedy worek Mikołaja, pełen zabawek, rozbija się na drzewie na przedmieściach i trafia w niepowołane ręce, tylko od bohaterskiej postawy Beethovena oraz jego nastoletniego przyjaciela Masona zależy, czy święta zostaną uratowane. Cóż, zapowiada to świąteczny seans filmowy pełen emocji.

7. "Kevin sam w domu"

"Home Alone" reżyseria Chris Columbus (1990)

gatunek: komedia familijna

Tak naprawdę Kevina, który przez zgiełk, harmider i niedopatrzenie rodziców zostaje na święta sam w domu, nie trzeba nikomu przedstawiać. To najbardziej znany i popularny film na święta. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie bez niego Bożego Narodzenia. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Choć scenariusz niemal każdy zna na pamięć, chętnie do niego wracamy co roku. To doskonały świąteczny film dla całej rodziny.

8. "Kevin sam w Nowym Jorku"

"Home Alone 2: Lost in New York" reżyseria: Chris Columbus (1992)

gatunek: komedia familijna

Część druga serii z Kevinem, który tym razem podczas świąt zostaje sam w Nowym Jorku, jest może nieco mniej popularna niż cześć pierwsza, niemniej nie oznacza to, że nie zdobyła serc widzów. Ją też przecież uwielbiamy! Kevin tym razem przypadkowo trafia do Nowego Jorku, gdzie spotyka dobrze znanych złodziei - tych, którzy niegdyś chcieli obrabować jego dom. Warto sobie przypomnieć, jak rezolutny Kevin poradził sobie tym razem.Obydwie odsłony to doskonałe świąteczne filmy dla całej rodziny.

 "Klaus", czyli skąd wziął się Święty Mikołaj. Zwiastun świątecznego filmu Netflixa

Zobacz wideo
Więcej o: