Filmy świąteczne dla dzieci - dorośli oglądają je równie chętnie

Święta to czas dla rodziny i każdy pragnie go spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze. Jeśli będzie za zimno na spacery, a święta zachęcą do odpoczynku przed telewizorem, proponujemy obejrzenie świątecznych filmów dla dzieci. Szczególnie takich, przy których dorośli będą się równie dobrze bawić.

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"

Te filmy to prawdziwe klasyki bez których nie wyobrażamy sobie Świąt. Fabuły nie ma co przytaczać - zna ją niemal każdy. Jednak dla tych, którzy być może zapomnieli, o czym jest "Kevin sam w domu", krótkie przypomnienie: przygotowując się do świątecznego wyjazdu do Francji, rodzina McCallisterów zostawia ośmioletniego synka, Kevina, samego w domu. Chłopiec musi radzić sobie sam nie tylko z domowymi obowiązkami, ale również z ochroną domu przed dwoma złodziejami. W drugiej części - "Kevin sam w Nowym Jorku", Kevin przypadkowo trafia do Nowego Jorku, a tam spotyka złodziei, którzy chcieli kiedyś obrabować jego dom. Niesamowite przygody Kevina bawią do łez - nie tylko dzieci.

"Kevin sam w domu" ma już 25 lat! 5 nieznanych faktów o filmie

"Renifer Niko ratuje Święta"

Bohaterem bajki jest Niko, mały renifer wychowywany przez samotną matkę. Jego tata, choć żyje, jest członkiem Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja i nie utrzymuje kontaktów z synem. Mimo tego, Niko jest w niego ślepo zapatrzony i w przyszłości chciałby być tym, kim jest jego tata. Rusza więc w długą i pełną niebezpiecznych przygód podróż, by spotkać swojego tatę. Animacja jest świetnie przygotowana - spokojnie może stanąć w jednym rzędzie obok najlepszych filmów Disneya.

"Jack Frost"

Bardzo zabawny i wzruszający świąteczny film dla dzieci, który jeszcze się nie znudził. Jest to historia członka rockowego zespołu, który ginie w wypadku samochodowym w Wigilijną Noc. Zostawia ukochaną żonę i 11-letniego syna w głębokiej żałobie. Niespodziewanie, dokładnie rok po śmierci wraca do nich jako... śniegowy bałwan. Bardzo przyjemne świąteczne kino familijne, z dobrym aktorstwem (w rolach głównych Michael Keaton i Kelly Preston), które jednocześnie bawi i dostarcza wzruszeń.

"Mikołaj i Spółka"

Jak będą wyglądały Święta, gdy wszystkie elfy się rozchorują i nie będą mogły pakować prezentów? Czy Mikołaj sam da radę sprawić, by w Święta każde dziecko dostało swój wymarzony prezent? Byłoby ciężko, gdyby Święty nie miał żadnych pomocników. Na szczęście, szukając lekarstwa, które ma uleczyć chore elfy, spotyka zwariowaną rodzinkę, która postanawia mu pomóc. Super świąteczny film dla całej rodziny.

"Opowieść Wigilijna"

Cóż to by były za Święta bez Opowieści Wigilijnej? Choć ekranizacji książki Charlesa Dickensa powstało już kilka, to naszym dzieciom z pewnością spodoba się wersja z 2009 roku, w reżyserii Roberta Zemeckisa. Opowiada o znanym, londyńskim skąpcu Ebenezerze Scrooge'u, którego w noc Bożego Narodzenia odwiedzają trzy tajemnicze duchy - świąt przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Spotkanie to odmieni stwardniałe serce bohatera i sprawi, że stanie się on lepszym człowiekiem.

"Grinch. Świąt nie będzie"

Akcja filmu "Grinch. Świąt nie będzie" dzieje się na obrzeżach małego miasteczka o nazwie Ktosiowo. Podczas, gdy wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie, jeden z nich, uparty Grinch, zrobi wszystko, by Świąt nie było. Stara się zatem za wszelką cenę jak najbardziej popsuć rodzinną, świąteczną atmosferę i magię Gwiazdki. Czy uda mu się popsuć Święta w Ktosiowie? A może znajdzie się ktoś, kto powstrzyma Grincha?

"Rudolf czerwononosy Renifer"

Młody renifer Rudolf nie ma zbyt wielu przyjaciół - jest ofiarą drwin ze względu na swój czerwony nos. Marzy o tym, że gdy podrośnie, dostanie się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Czy tam zostanie zrozumiany i przestanie być obiektem żartów? Czy zostanie polubiony za to, jaki jest, a nie jak wygląda? Piękna opowieść w świątecznym klimacie, która jednocześnie uczy tolerancji i tłumaczy czym jest odmienność. Sporo dawka humoru i nieco wzruszeń.

"Ekspres polarny"

Bohaterem filmu "Ekspres polarny" w reżyserii Roberta Zemeckisa jest 8-letni chłopiec, który przestał wierzyć w Świętego Mikołaja. Jednak w wigilię Bożego Narodzenia nieco szalony konduktor namawia go, by wsiadł do magicznego pociągu, kierującego się na Biegun Północny. A tam nasz bohater na własne oczy przekona się, że Mikołaj istnieje i pozna trójkę nowych przyjaciół.

"Madagwiazdka"

Od czasu hitu "Pingwiny z Madagaskaru" bohaterowie filmu stali się ulubieńcami naszych dzieci. W Święta możemy z nimi obejrzeć gwiazdkową wersję tej animacji. Choć jest to krótkometrażowa produkcja, trwająca zaledwie około 30 minut, to znajduje się w niej wszystko, co potrzeba: świąteczny klimat, ciekawa fabuła i sporo humoru. Tym razem Lew Alex z przyjaciółmi pomagają Świętemu Mikołajowi dostarczyć prezenty, ponieważ nieszczęśnik uległ wypadkowi i stracił pamięć.

"Artur ratuje Gwiazdkę"

"Artur ratuje Gwiazdkę" to świetne kino rozrywkowe dedykowane zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Pełno w nim humorystycznych scen i dialogów. Gdy okazuje się, że jedno dziecko nie znajdzie w tym roku prezentu pod choinką, Artur, najmłodszy syn Świętego Mikołaja, postanawia zrobić wszystko, aby temu zapobiec. Rusza w pełną przygód misję, by dostarczyć prezent na czas.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: