Nietypowe powitanie Przemysława Czarnka. Młodzież zaskoczyła reakcją: "Pogonili ministra"

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w Mysłakowicach na Dolnym Śląsku natknął się na grupę protestujących nastolatków. Wykrzykiwali hasła przeciwko upolitycznianiu szkoły, minister nazwał ich "młodzieżą LGBT" i porównał z "normalną młodzieżą".

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wraz z Adamem Niedzielskim, ministrem zdrowia 6 września odwiedził Szkołę Podstawową w Mysłakowicach (województwo dolnośląskie). Pretekstem do odwiedzin była prezentacja projektu edukacji zdrowotnej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych "Zdrowe dzieciaki to my". Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski wzięli udział w lekcji pokazowej.

Przemysław Czarnek nie został miło powitany

Pod szkołą zebrała się młodzież, która postanowiła wykorzystać wizytę szefa resortu edukacji do wyrażenia swoich poglądów na temat aktualnej sytuacji w szkołach i sprzeciwu wobec kontrowersyjnego podręcznika do nowego przedmiotu - historii i teraźniejszości. "Edukacja nie manipulacja", "HiT to shit!", "Szkoła dla ludzi, nie dla polityki!"

- krzyczeli.

[Historia i teraźniejszość - przyp. red.] nie ma nic wspólnego z rzeczywistą, ani historią, ani obiektywnym przedstawianiem faktów. Chcemy pokazać, że jesteśmy przeciwko temu, co od 2015 roku PiS robi w stosunku do osób LGBT, jak je szykanuje, indoktrynuje, demonizuje i próbuje wmówić im chorobę psychiczną

- powiedział dziennikarzowi TVN jeden z protestujących.

Minister Czarnek nie zignorował protestujących

Przemysław Czarnek nie krył niezadowolenia z powodu tej sytuacji. 

Gdybyście mogli nagrać, jak zachowuje się tęczowa młodzież, a jak zachowuje się normalna młodzież, to bylibyśmy wdzięczni

- zwrócił się Czarnek do dziennikarza, który filmował wydarzenie. 

Ideologizacja i upolitycznienie szkół, to są oni, nie my

- dodał.

WOW! Odważni młodzi ludzie pogonili ministra Czarnka ze swojej szkoły

- czytamy na Twitterze na koncie Lewica News

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

x

x

xx

Więcej o: