Przerwa świąteczna 2022. W tym roku potrwa wyjątkowo krótko. Uczniowie mogą być rozczarowani

Przerwa świąteczna 2022, czyli to na co czekają uczniowie. Niestety w tym roku kalendarzowym potrwa wyjątkowo krótko, a to za sprawą świąt, które przypadają na sobotę i niedzielę. Wielu uczniów może być rozczarowanych.

Przerwa świąteczna 2022, czyli dni wolne od szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia, sylwestra i Nowego Roku. To dodatkowy czas nie tylko na świętowanie przy rodzinnym stole, ale także wolne od szkolnych obowiązków. Niestety w tym roku potrwa ona wyjątkowo krótko.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przerwa świąteczna 2022, czyli na ile dni wolnych mogą liczyć uczniowie?

W polskiej oświacie przyjęte jest już od dawna, że zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i trwa do 2 stycznia - o ile dni te przypadają w roboczym tygodniu. W tym roku jednak uczniowie muszą liczyć się z mniejszą ilością dni wolnych od szkoły. Powodem tego są święta, które przypadają w weekend. Wigilia, czyli 24 grudnia, wypada w tym roku w sobotę, a Boże Narodzenie na niedzielę. Tylko drugi dzień świąt przypada na poniedziałek, który dla uczniów i tak jest dniem wolnym. Podobnie sprawa ma się z Sylwestrem (przypada również w sobotę) i Nowym Rokiem, który świętować będziemy w niedzielę. Zatem wrócić do szkoły przyjdzie wszystkim uczniom już w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku.

Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zaraz po powrocie do szkół - przed uczniami kolejny długi weekend. Kolejne święto (Trzech Króli), które jest dniem wolnym od pracy i szkoły, przypada na 6 stycznia, co czyni pierwszy styczniowy weekend - długim weekendem. Po tym czasie już tylko pozostanie czekać na ferie.

W jakich terminach przypadają ferie zimowe?

Po przerwie od nauki z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, po kolejnym długim weekendzie, kolejnym wolnym od szkoły są ferie zimowe. Trwają one dwa tygodnie, jednak każde z województw rozpoczyna je odrębnie. Harmonogram ferii zimowych 2023 przedstawia się następująco:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim,
  • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim,
  • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - w województwach świętokrzyskim, małopolskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
  • 13-26 lutego 2023 r. - w województwach opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.
Więcej o:
Copyright © Agora SA