Katecheta: "Plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki"

Na szkolnych lekcjach religii wciąż dochodzi do wielu kontrowersyjnych sytuacji. Na Śląsku uczniowie dowiedzieli się ostatnio na katechezie, że "tampony noszą tylko zboczone dziewczyny, które nie potrafią wytrzymać bez niczego w pochwie. Że jeżeli mąż chce seksu, to żona musi się zgodzić".

Więcej podobnych tematów na Gazeta.pl

Szkolne lekcje religii to źródło niesłabnących kontrowersji. Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego, w sieci rozgorzały dyskusje dotyczące wypisywania się uczniów z religii, planów lekcji (religia w środku dnia) oraz informacje, jakie na katechezie są przekazywane uczniom. Ostatnie zagadnienie jest szczególnie interesujące dla Klaudii Szubert, społeczniczki z Wodzisławia Śląskiego, która tropi i ujawnia przykłady skandalicznych treści przekazywane naszym dzieciom na lekcjach religii. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kontrowersje w katowickim liceum

Niedawno Klaudię Szubert zainteresowała tematyka lekcji religii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Katowicach. W czasie katechezy uczniom została wyświetlona prezentacja multimedialna dotycząca zagadnienia prawdy i manipulacji. Katechetka wspomniała o wyolbrzymianiu korzyści wynikających z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, antysemickich incydentach z udziałem Polaków, rakotwórczej antykoncepcji, czy syndromie postaborcyjnym.  

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Klaudia Szubert w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedziała: 

Katecheci mówią na przykład, że homoseksualizm to choroba, którą można leczyć m.in. elektrowstrząsami albo wycięciem macicy, że tampony noszą tylko zboczone dziewczyny, które nie potrafią wytrzymać bez niczego w pochwie. Że jeżeli mąż chce seksu, to żona musi się zgodzić. Że plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki, a tabletki antykoncepcyjne zabijają zarodki

- wymienia.

Między dwiema falami pandemii, gdy dzieci dowiedziały się, że znów muszą wrócić do nauki zdalnej, zaczęły płakaćKiedy będą zdalne? Przemysław Czarnek: "Nie jest aż tak tragicznie"

Upubliczniam skandaliczne sytuacje, do których dochodzi na lekcjach religii, i fałszywe informacje, które są przekazywane uczniom. Oni wiedzą, że pomogę im z tym walczyć, nie ujawniając tożsamości informatorów

- dodała Klaudia Szubert. To przykłady stwierdzeń, które pojawiają się na katechezach w różnych szkołach. Klaudia Szubert dostaje od uczniów zdjęcia prezentacji, notatek czy kart pracy.

Jeżeli chodzi o prezentację, w której znalazło się stwierdzenie, że homoseksualizm to choroba, którą można leczyć elektrowstrząsami to jest to sprawa ze szkoły w Limanowej. Dostałam całą prezentację od uczennicy na e-maila i znalazło się w niej wiele absurdalnych i szkodliwych tez [...] Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił sprawę do prokuratury

- powiedziała redakcji eDziecka Szubert. 

Więcej o: