Zdalne nauczanie 2021 listopad. Dane niepokoją. Ogniska zakażeń wykryto w ponad tysiącu szkół

Zdalne nauczanie 2021 - listopad może zaskoczyć nas przypływem zakażeń. Przypadków zachorowań stale przybywa, o czym świadczy liczba szkół, które nie funkcjonują w trybie stacjonarnym.

Minęły dwa miesiące od kiedy uczniowie wrócili do szkół. Chociaż przeważająca większość placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym, rodzice boją się powtórki sytuacji z ubiegłego roku. Wówczas z powodu zagrożenia epidemicznego szybko podjęto decyzję o wprowadzeniu edukacji zdalnej, która finalnie trwała wiele miesięcy.

Zdalne nauczanie 2021 - listopad

Więcej podobnych treści o podobnej tematyce znajdziecie na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Anna Lewandowska chwali się talentami córki

Zarówno minister Zdrowia Adam Niedzielski, jak i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uspokajają nauczycieli, dzieci i rodziców. Twierdzą, że chociaż chorych faktycznie przybywa, nie przewidują wprowadzenia nauki online we wszystkich placówkach.

Szkoły na pewno nie zostaną zamknięte. Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej.

- przekonywał Adam Niedzielski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Takiego samego zdania jest szef MEiN, który razem z wiceministrem Dariuszem Piontkowskim uczestniczył w rządowym zespole zarządzania kryzysowego.

Przedstawialiśmy sytuację o szkołach w całej Polsce, ale także w poszczególnych województwach, które są najbardziej dotknięte tą czwartą falą. Możemy powiedzieć, że nie rozważamy żadnych zmian systemowych, tzn. pracujemy dalej stacjonarnie

- powiedział.

Przemysław Czarnek przyznał jednak, że szczególnie kontrolowane będzie przestrzeganie wymogów sanitarnych oraz wytycznych i zaleceń resortów nauki, zdrowia, a także inspekcji sanitarnej, zwłaszcza w regionach, w których mamy do czynienia z większą liczbą zakażeń koronawirusem.

O tym, w ilu szkołach odnotowano przypadki zakażenia koronawriusem na bieżąco informuje MEiN na swoim profilu na Twitterze. Ze statystyk z poniedziałku 25 października opartych o dane otrzymane od Kuratorów Oświaty wynika, że w trybie stacjonarnym funkcjonowało 13624 szkół podstawowych, czyli 94,4 proc. wszystkich placówek. W 16 z nich wprowadzono naukę w trybie zdalnym, a w 748 w trybie mieszanym. W przypadku szkół ponadpodstawowych 7462, czyli 95,5 proc. wszystkich placówek funkcjonowało w trybie stacjonarnym. W 13 wprowadzono naukę w trybie zdalnym, a w 337 w trybie mieszanym. Podsumowując, aż łącznie aż 1114 szkół nie funkcjonuje tradycyjnie.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA