Laurka dla dziadka - ciekawe pomysły na najpiękniejsze laurki na Dzień Dziadka

Laurka dla dziadka to najpiękniejszy prezent, jaki może sobie wymarzyć dziadek w dniu swojego święta. Pierwsze dwie dekady stycznia to czas, kiedy najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem oddają się rękodziełu - właśnie po to, by obdarować dziadka w dniu jego święta jedyną i niepowtarzalną laurką.

Laurka dla babci i dziadka

Laurka dla babci i dziadka to najczęściej pojawiający się temat prac plastycznych na początku stycznia. Czemu dzieci tak chętnie wykonują własnoręcznie upominki dla swoich dziadków właśnie wtedy? Ponieważ 21 stycznia przypada Dzień Babci, natomiast 22 stycznia świętowany jest Dzień Dziadka. Choć nastoletnie czy pełnoletnie wnuki gustują raczej w upominkach zakupionych w sklepie, to najmłodsi stawiają na rękodzieło – a to przez dziadków jest szczególnie doceniane. Laurki namalowane niewprawną ręką malucha są dla każdego dziadka i każdej babci drogocennymi pamiątkami, które przechowywane są przez nich latami. Najmłodsi przygotowując laurkę dla babci i dziadka mogą skorzystać z gotowych szablonów do pokolorowania, które można ściągnąć i wydrukować z sieci. Nieco starsi z pewnością wykonają kartę z życzeniami jedną z wielu znanych im technik, korzystając ze swej wyobraźni i kreatywności. Dla tych, którym brakuje pomysłów, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Laurka dla dziadka na Dzień Dziadka: nie zapomnij o życzeniach

Laurka dla dziadka na Dzień Dziadka powinna oczywiście zawierać okazjonalne życzenia. Najlepiej, by były to słowa płynące z serca. Jeśli jednak nasza latorośl ma problem z ubraniem w słowa tego, co chciałaby przekazać swojemu ukochanemu dziadkowi, możemy podsunąć dziecku kilka wierszyków do wyboru. Oto, czego można życzyć dziadkowi w dniu jego święta:

Mój Dziaduniu, mój kochany,
dziś życzenia Ci składamy,
niech słońce zawsze Ci świeci,
a pociechą niech będą dzieci.

* * *

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
tylko miękki fotel i coś do chrupania.

* * *

W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste, jak letni poranek.

* * *

Krótki mój wierszyk i mowa krótka,
bo jestem dziadku bardzo malutka.
Kiedy urosnę, dziadku jedyny,
będę Ci życzyć przez dwie godziny.
A teraz tylko te słówka powiem:
niech Bóg dziadunia obdarzy zdrowiem,
niech dziadzio drogi żyje wiek cały,
i wciąż pamięta o wnusi małej.

* * *

Dziś Dzień Dziadka,
okazja ta niezwykle rzadka!
Ja całusy i życzenia
chcę Ci złożyć w oku mgnienia!
Żebyś zawsze był szczęśliwy,
pogodny i żartobliwy.
Gorące życzenia i pozdrowienia
składa wnuczek nie do zastąpienia.

Zobacz wideo Czy góra Mount Everest nadal rośnie i dlaczego jest tak niebezpieczna? [PRACOWNIA BRONKA]

Jak narysować laurkę dla dziadka?

A jak narysować laurkę dla dziadka? Najprostszym i najbardziej sprawdzonym motywem są oczywiście kwiaty. Wystarczy biały lub kolorowy brystol formatu A4 złożony na pół, ołówek, czarny flamaster i kolorowe kredki lub pisaki, by przygotować laurkę, która z pewnością spodoba się dziadkowi. Na wierzchu złożonego brystolu ołówkiem należy naszkicować kontury kwiatów – może to być ogromny, wielogatunkowy bukiet, lub skromna różyczka czy słonecznik. Kontury pociągnąć czarnym flamastrem, a następnie wypełnić je barwami z pomocą kredek lub pisaków. Nie zapomnijmy wewnątrz kartki wpisać życzeń z okazji Dnia Dziadka!

LaurkaLaurka _Alicja_, pixabay

Laurki dla dziadka: wykorzystaj odcisk dłoni

Jakie są najpiękniejsze laurki dla dziadka? Te które wykorzystują odcisk dłoni malucha. W tym celu należy przygotować kartkę z bloku technicznego lub jednokolorowy brystol, farby i pędzelek. Kartkę złożyć na pół, pomalować dłoń dziecka farbkami i odcisnąć ją na zewnętrznej stronie kartki. Odcisk dłoni stanie się przepięknym kwiatem, wystarczy domalować do niego łodygę i liście, a także ozdobną kokardę (tę można również dokleić). Jeśli tak przygotowana laurka wydaje nam się zbyt skromna, można, używając ozdobnego dziurkacza, wyciąć serduszka z kolorowego papieru i przykleić je na zewnętrznej stronie laurki. Takie kolorowe serduszka mogą się też przydać wewnątrz kartki, jako ozdoba życzeń.

Laurki dla dziadka. Zdjęcie ilustracyjneLaurki dla dziadka. Zdjęcie ilustracyjne istock / Bohdan Bevz

Fajne laurki na Dzień Babci i Dziadka

Pomysłów na fajne laurki na Dzień Babci i Dziadka jest wiele. Jedną z ciekawych inspiracji jest laurka z fartuszkiem. Można ją przygotować w wersji damskiej lub męskiej, ponadto odpowiednio dobierając elementy ozdobne sprawimy, że prezent będzie wybitnie spersonalizowany. Jeśli więc na przykład babcia jest miłośniczką ręcznych robótek, w kieszonce fartuszka warto umieścić akcesoria związane z szyciem, szydełkowaniem czy robieniem na drutach, z kolei dla dziadka spędzającego długie godziny na łowieniu ryb w fartuszku należałoby umieścić wędki i haczyki. Do stworzenia laurki z fartuszkiem potrzebne będą:

  • kartka z bloku technicznego lub brystol,
  • kawałek kolorowego kartonu,
  • elementy dekoracyjne (np. wycięte z kartonu sztućce, rysunki narzędzi, pędzli czy innych akcesoriów utożsamianych odpowiednio z babcią lub dziadkiem),
  • wstążka,
  • pianka,
  • nożyczki,
  • klej.

Z kolorowego kartonu wyciąć kształt fartucha. Od spodu przykleić kawałki wstążki, imitujące wiązania. Przyczepić do fartucha elementy ozdabiające, podkleić go kawałkiem pianki i przykleić do złożonej na pół kartki (lub brystolu). Z kolorowego kartonu wyciąć także kieszonkę fartucha, od spodu dokleić do niej dekoracje pasujące do babci lub dziadka. Przykleić kieszeń do fartucha. Wewnątrz kartki napisać życzenia.

Zobacz też: Prezent dla dziadka na Dzień Dziadka 2023 - sentymentalne i praktyczne upominki

Więcej o: