Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Czym obdarować kochanych dziadków?

Prezent na Dzień Babci i Dziadka to upominek, który jest symbolem pamięci i miłości, jaką wnuki otaczają swoich dziadków. Jaki wybrać?

Dzień Babci i Dziadka 2021: kiedy przypada święto?

Dzień Babci i Dziadka w 2021 roku przypada odpowiednio w czwartek, 21 stycznia oraz piątek 22 stycznia. Dni te obchodzone są stosunkowo od niedawna, jednak bardzo szybko zyskały sobie społeczną aprobatę. W polskim społeczeństwie "instytucja dziadków" jest niezwykle ważna dla wychowania i rozwoju kolejnych pokoleń. Dziadkowie chętnie i aktywnie angażują się w opiekę nad wnukami, spędzają z nimi czas wolny, a także opiekują się podczas choroby, gdy rodzice są w pracy. Dlatego też tak wielką popularnością cieszy się styczniowe święto Babci i Dziadka, które stanowi idealny pretekst do tego by okazać jak ważnymi osobami są dziadkowie. Jest to moment na wzruszające podziękowania, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Przy okazji staje się też dobrą okazją do obdarowania ich ciekawymi upominkami. 

Prezent dla babci i dziadka: przedszkole zawsze przygotowuje upominki dla babci i dziadka

Od lat przyjęło się, że przedszkolaki podczas zajęć w przedszkolu przygotowują dla dziadków uroczyste przedstawienie, często połączone z poczęstunkiem i wręczaniem prezentów. W tym roku ze względu na panującą epidemię koronawirusa tego typu wydarzenia nie mogą odbywać się na terenie placówek zapewniających opiekę dzieciom. Nie oznacza to jednak, że przedszkolaki nie przygotowują żadnych "atrakcji" w związku z nadchodzącym świętem. W ramach zajęć mogą wykonać laurki z życzeniami dla swoich dziadków, a także drobne upominki, np. bukieciki kwiatów wykonanych z bibuły. Ciekawym projektem może być także nagranie filmu z życzeniami lub okolicznościowym wierszykiem, który można wysłać do dziadków mailem lub za pośrednictwem smartfona.

Prezent dla babci i dziadka: co jeszcze można podarować?

Co jeszcze można podarować dla babci i dziadka w dniu ich święta?

  • zestawy kosmetyków
  • kosze pełne słodyczy
  • apaszkę dla babci i szalik dla dziadka
  • ciepłe koce
  • zestaw kubków z dedykacją
  • zestaw z kawą i herbatą
  • upominki związane z hobby seniorów
  • kijki do Nordic walkingu.

Laurka dla babci i dziadka: jak zrobić?

Tradycyjnym elementem świętowania Dnia Babci i Dziadka jest wręczanie przez dzieci własnoręcznie wykonanych laurek. Laurki są to kartki okolicznościowe, które w zależności od koncepcji i stopnia umiejętności dziecka, mogą składać się jedynie z obrazka wykonanego dowolną techniką lub zawierać także odręcznie napisane życzenia. 

Aby wykonać laurkę dla babci i dziadka wystarczy arkusz w formacie A4, przybory do pisania oraz przedmioty niezbędne do wykonania obrazka. Najczęściej dzieci wykonują swoje rysunki z użyciem różnego rodzaju kredek i flamastrów. Bardziej zaawansowane są laurki malowane farbami lub pastelami. Piękną kartkę można zrobić, używając wycinków z gazet, serwetek, papieru czy resztek tapet. Jest to tzw. technika decoupage. Chcąc wykonać laurkę, należy także pamiętać o życzeniach, które powinny się w niej znaleźć. Niżej znajdziesz kilka tekstów, które idealnie sprawdzą się w tej roli.

Życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka: przykłady

Poniższe życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka mogą znaleźć się na laurce, kartce pocztowej, ale także można przesłać je za pośrednictwem nowoczesnych kanałów komunikacyjnych.

Kochani, dziś okazja rzadka. Mamy Dzień Babci oraz Dziadka. Jak wiecie jest ich razem czworo, co można sprawdzić, gdy się zbiorą. Wciąż mówią wtedy o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem był mój tata. A nasza mama bez swych lalek, do łóżka iść nie chciała wcale. A teraz, jak ten czas wciąż leci! Cieszą się z dzieci swoich dzieci. I myślą, widząc ich gromadkę, że miło babcią być i dziadkiem. Więc dziś spróbujcie zapamiętać. Czym są dla dziadków ich wnuczęta? I pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie dziadków swych i babcie!
Dla kogo ta laurka, W słońcu, zieleni, chmurkach? Dla kogo każda wnuczka, Dla kogo każdy wnuczek, Maluje dzisiaj kwiaty, Przynosi upominek? Dla kogo jest ten wierszyk, I życzenia od dzieci? Już wiecie? Oczywiście! Dla wszystkich Babć i Dziadków na świecie!"
Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują. Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku. W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze. Wnusio już podaje kapcie, bardzo kocha swoją babcię. Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków - ważna rzecz!
Zobacz wideo Ciekawostki o rekinach [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o:
Copyright © Agora SA