Prezent dla dziadka na Dzień Dziadka 2023 - sentymentalne i praktyczne upominki

Prezent dla dziadka może stanowić duże wyzwanie, dobry pomysł to podstawa. Sprawdź z nami przegląd najlepszych podarunków z półki pełnej wspomnień oraz niezawodnej bazy praktycznych prezentów.

Dzień Dziadka w Polsce obchodzony jest 22 stycznia, który w tym roku wypada w niedzielę. Z tej okazji w szkołach i przedszkolach organizowane są uroczyste przedstawienia, a w domowym zaciszu kameralne spotkania w gronie najbliższych. Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dziadka? Sprawdź, co ucieszy nestora rodu. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jaki prezent dla dziadka na Dzień Dziadka? Praktyczne upominki

Typowy dziadek zamiast ładnych bibelotów doceni praktyczne prezenty, które będą nawiązaniem do hobby lub po prostu sprawią, że codzienność seniora stanie się łatwiejsza. Jaki prezent dla dziadka na Dzień Dziadka? Sprawdź z nami listę użytecznych przedmiotów. 

  • Koszula - może być flanelowa z dodatkowym ociepleniem lub elegancka w ulubionym kolorze w komplecie z krawatem. To prosty patent nie tylko na przydatny prezent, ale też oszczędność czasu, która ucieszy każdego seniora. 
  • Donica na zioła z oświetleniem LED dla dziadka, który zimą tęskni za ogrodem. Taka wewnętrzna grządka pozwoli na całoroczną uprawę ulubionych ziół oraz będzie ciekawym gadżetem. 
  • Elektryczny grill to kolejna propozycja dla kogoś, kto słynie z letnich imprez przy ruszcie. To wielofunkcyjne urządzenie, które w kilka chwil wyczaruje nie tylko grillowanego łososia, czy stek, ale też grzanki i tosty. W sam raz na spotkanie z wnukami. 
  • Para rękawiczek do pracy sprawdzi się przez wszystkie pory roku. To ciepło i bezpieczeństwo w jednym. 
  • Czapka z daszkiem z napisem: Najlepszy dziadek na świecie, jednocześnie osobisty i bardzo praktyczny prezent. 

Prezent dla dziadka na Dzień Dziadka - sentymentalna podróż 

Najlepszy prezent dla dziadka na Dzień Dziadka? Po serii praktycznych gadżetów czas na coś wyjątkowego. Poniżej znajdziesz gotowe pomysły z dużym ładunkiem pozytywnych emocji. 

  • Zestaw klocków dla dorosłych z modelem wymarzonego samochodu lub marki, którą dziadek jeździł w przeszłości. Doskonały prezent na długie, zimowe wieczory, który na koniec, można z dumą postawić na komodzie. 
  • Metalowy brelok z imionami wnuków. Praktyczny i bardzo osobisty gadżet, który można zawsze mieć przy sobie. 
  • Skórzane etui na zegarki z monogramem, elegancka opcja dla kolekcjonera dobrego stylu. 
  • Rodzinne zdjęcie w ładnej ramie, które w trudnych chwilach przypomni o wsparciu, na które zawsze można liczyć. 

Ramka na zdjęcie. Zdjęcie ilustracyjneRamka na zdjęcie. Zdjęcie ilustracyjne istock / g-stockstudio

Ciekawy prezent dla babci i dziadka - wieczory pełne filmów 

Wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka to dobra okazja do kupna prezentu dla pary. Domowe centrum dowodzenia, czyli kącik telewizyjny z rocznym pakietem na filmy odmieni zimowe wieczory seniorów. Ciekawy prezent dla babci i dziadka może być pomocną dłonią na drodze do nowych technologii.

Wspólny prezent dla dziadków - kupony na porządki 

Seniorzy często potrzebują wsparcia w codziennych obowiązkach, wspólny prezent dla dziadków w postaci kuponów na mycie okien, czy porządki na strychu to długofalowy projekt, w który warto zaangażować wszystkie wnuki. Czysty dom i bukiet świeżych kwiatów to miły gest, który z pewnością spodoba się najstarszemu pokoleniu. 

Zobacz też: Dzień Babci i Dziadka: co podarować i kiedy jest święto dziadka i babci?

Więcej o: