Filmy o superbohaterach. Dla dzieci, młodzieży i nie tylko

Filmy o superbohaterach to produkcje, które wciąż zdobywają serca młodych odbiorców, ale nie tylko. Pełne akcji i emocjonujących pojedynków historie bawią i rozbudzają wyobraźnię dzieci i dorosłych.

Filmy o superbohaterach dla każdego

Każdy młody fan komiksów chciałby chociaż na chwilę przywdziać pelerynę, założyć maskę i korzystając z niezwykłych zdolności, mierzyć się z przeciwnikami, ratując niewinnych z opresji. Aby przenieść się do fantastycznego świata superbohaterów, wystarczy znaleźć odpowiedni film, który pozwoli młodemu widzowi spędzić emocjonujące chwile podczas śledzenia nadzwyczajnych wyczynów prawdziwych herosów, walczących z siłami zła.

Najlepsze filmy o bohaterach komiksowych dla dzieci i młodzieży

Wśród filmów o superbohaterach można odnaleźć wiele historii, które zafascynują młodych fanów. Najczęściej są to opowieści o ludziach, obdarzonych niezwykłymi mocami. Jednym z herosów, szczególnie lubianym przez nastoletnich miłośników komiksów, jest Spider-Man, którego najnowsze przygody można śledzić w filmach Jona Watts’a: „Spider-Man: Homecoming” (2017) i „Spider-Man: Daleko od domu” (2019). Pełne niebezpieczeństw życie nastoletniego Petera Parkera, przywdziewającego na co dzień kostium Człowieka-Pająka nie jest łatwe. Do roli superbohatera przygotowuje go jednak doświadczony mentor, Tony Stark.

Które filmy o superbohaterach również przypadną do gustu młodym fanom komiksów?

  • „Iron Man” (2008), reż. Jon Favreau
  • „Thor” (2011), reż. Kenneth Branagh
  • „Ant-Man” (2015), reż. Peyton Reed
  • „Doktor Strange” (2016), reż. Scott Derrickson
  • „Aquaman” (2018), reż. James Wan
  • „Shazam!” (2019), reż. David F. Sandberg

Filmy o drużynach superbohaterów

Czasem, by pokonać wroga trzeba połączyć siły. W superbohaterskich światach Marvela oraz DC, herosi muszą niekiedy działać razem, by ocalić Ziemię i uratować ludzkość. Do najsłynniejszych drużyn superbohaterów należą odważni Avengersi, których poczynania przedstawione zostały w filmowej serii Avengers. Do tego zespołu wliczają się między innymi: Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk czy Thor. Kolejną drużyną ze świata Marvela są obdarzeni niezwykłymi zdolnościami mutanci, tworzący zespół „X-Man”. Filmowe przygody tych superbohaterów zawsze wzbudzają zainteresowanie fanów komiksów. Niezwykły team tworzą również Strażnicy Galaktyki. Ich kosmiczne przygody opowiedziano w filmach w reżyserii Jamesa Gunna „Strażnicy Galaktyki” (2014) i „Strażnicy Galaktyki vol. II”. Ostatnią popularną drużyną Marvela jest „Fantastyczna czwórka”, której historię przedstawiono w trzech filmach: „Fantastyczna Czwórka” (2005, reż. Tim Story), „Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera” (2007, reż. Tim Story) oraz „Fantastyczna Czwórka” z 2015 roku (reż. Josh Trank).

Oprócz bohaterów ze świata Marvela, do walki ze złem moce łączą również herosi DC. Najsłynniejszą drużyną składającą się z superbohaterów jest „Liga Sprawiedliwości”, której początki zaczynają się wraz z filmem „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” z 2015 roku (reż. Zack Snyder). Pełna ekipa superbohaterskiego teamu, składającego się z Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, Flasha i Cyborga pojawia się w filmie „Liga Sprawiedliwości” z 2017 roku. Bohaterowie łączą siły, by pokonać potężnego Steppenwolfa, zagrażającego całemu światu.

Filmy o superbohaterach - animacje

Najmłodsi fani filmów w superbohaterskich klimatach mogą wybierać również z animacji, które bawią i dają okazję do przeżywania emocjonujących potyczek. Przygody sympatycznych bohaterów z filmów animowanych często potrafią wciągnąć również dorosłego widza. Które animacje w komiksowych klimatach zainteresują młodych miłośników opowieści o obdarzonych niezwykłymi zdolnościami herosach?

Jedną z animacji, przedstawiającą oryginalną historię o superbohaterach, jest film „Iniemamocni” z 2006 roku (reż. Brad Bird). Niezwykła rodzina Parrów, obdarzona super zdolnościami, z pewnością zachwyci młodą publiczność. Rodzina superbohaterów musi połączyć siły, by pokonać groźnego złoczyńcę, który chce wyeliminować wszystkich niezwykłych ludzi, obdarzonych supermocami. Każdy, komu spodoba się ta propozycja, powinien również obejrzeć drugą jej część, czyli „Iniemamocni II” z 2018 roku.

Kolejnym ponadludzkim bohaterem jest tytułowy Megamocny, z 2010 roku (reż. Tom McGrath). Film przedstawia historię złoczyńcy, który po przypadkowym wyeliminowaniu swojego przeciwnika, postanawia stworzyć sobie znacznie silniejszego rywala. W pewnym momencie Megamocny zdaje sobie jednak sprawę, że sytuacja wymknęła mu się spod kontroli. Teraz sam musi zacząć działać, by ratować miasto. Megamocny powraca również w drugiej części animacji - „Megamocny i guzik zagłady” (2011) (reż. Simon J. Smith).

Które filmy animowane również przedstawiają historie superbohaterów?

  • „Wielka Szóstka” (2014), reż. Don Hall i Chris Williams
  • „Spider-Man Uniwersum” (2018), reż. Bob Persichetti
  • „LEGO BATMAN: FILM” (2017), reż. Chris McKay
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA