Filmy science fiction dla dzieci i młodzieży

Filmy science fiction, w których pojawiają się niezwykłe roboty, kosmici czy fantastyczne wynalazki, rozwijają wyobraźnię i wciągają bez końca. Pełne przygód historie przedstawiające losy interesujących bohaterów, potrafią zaciekawić nie tylko najmłodszych.

Filmy science fiction - nie tylko dla najmłodszych

Filmy science fiction to pełne niezwykłych przygód ekranizacje przedstawiające historie często wręcz nie z tej ziemi, potrafią przyciągać uwagę dzieci i młodzieży. Obrazy w klimatach fantastyki naukowej to zarówno propozycje uznawane za klasykę, jak i całkiem nowe produkcje. Młodsi widzowie mogą wybierać zarówno wśród filmów aktorskich, a także pełnych humoru animacji.

Filmy sci-fi dla młodzieży

Filmy sci-fi kojarzą się głównie z produkcjami przeznaczonymi dla starszego widza. Opowieści dotyczące fantastyki naukowej to jednak historie, które mogą również zainteresować młodzież. Bohaterami w takich filmach są więc młodzi ludzie, powoli wkraczający w dorosłość. Które z filmów science fiction, skierowanych do nastolatków mogą w szczególności przypaść im do gustu?

 •  „Bumblebee”, reżyseria Travis Knight (2018)

Charlie to osiemnastolatka, która stara się zrozumieć sens swojego istnienia. Kiedy zabiera z plaży zaniedbanego garbusa, nawet nie spodziewa się, z czym tak właściwie ma do czynienia. Żółty samochód okazuje się przybyszem z kosmosu. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z maszyną. Na niesamowity duet czeka jednak trudne zadanie.

 •  „Intruz”

„The Host”, reżyseria Andrew Niccol (2013)

W przyszłości na Ziemi zjawiają się najeźdźcy z kosmosu, tak zwane „Dusze”. Obcy są niewidzialni, jednak posiadają zdolność przejmowania ludzkich ciał. Ofiarą jednej z nich zostaje Melanie Stryder. Dziewczyna staje się żywicielką Wagabundy, która żyła już wcześniej w wielu ciałach na innych planetach. „Dusza” ma za zadanie ustalić, gdzie ukrywa się grupka uciekinierów, jednak Melanie bardzo stara się jej to utrudnić, chcąc chronić również swego ukochanego. Wagabunda w ciele wciąż walczącej z nią Melanie, udaje się na pustynię, nawet nie podejrzewając, czego doświadczy w czasie tej przygody. „Intruz” to adaptacja powieści Stephenie Meyer, znanej autorki sagi „Zmierzch”.

Filmy sci-fi familijne - dla widza w każdym wieku

Filmy sci-fi familijne skutecznie przyciągną przed ekran telewizora wszystkich członków rodziny. Opowieści o przybyszach z kosmosu, wędrówkach w czasie czy niezwykłych wynalazkach zainteresują każdego. Jakie produkcje w szczególności zasługują na uwagę?

 • „E.T.”

„E.T. the Extra-Terrestrial”, reżyseria Steven Spielberg (1982)

Opowieść o niezwykłej przyjaźni, która narodziła się między małym chłopcem, Eliotem i sympatycznym kosmitą, zagubionym na obcej dla siebie planecie. Pochodzący z odległego świata E.T. bardzo pragnie wrócić do domu. Eliot postanawia mu pomóc. Na ich drodze stają jednak agenci oraz naukowcy, którzy za wszelką cenę chcą schwytać kosmitę.

Jakie jeszcze produkcje w klimatach sci-fi spodobają się całej rodzinie?

 •  „Kraina jutra” („Tomorrowland”), reżyseria Brad Bird (2015)
 •  „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki” („Honey, I Shrunk the Kids”), reżyseria Joe Johnston (1989)
 •  „Zatrzymani w czasie” („Clockstoppers”), reżyseria Jonathan Frakes (2002)

Filmy sci-fi dla dzieci. Które z nich warto zobaczyć?

Filmy sci-fi dla dzieci to zwykle zabawne historie, w których najmłodsi widzowie mogą podziwiać na ekranie fantastycznych bohaterów. Wśród nich znajdują się oczywiście postacie, obdarzone niezwykłymi mocami. Jakie filmy sci-fi spodobają się najmłodszym?

 • „Ultrapies”

„ Underdog”, reżyseria Frederik Du Chau (2007))

W laboratorium szalonego naukowca dochodzi do wypadku, po którym zwyczajny psiak zyskuje niezwykłe moce. Oprócz zdolności mówienia, potrafi również latać niczym prawdziwy superbohater. W swej wspaniałej pelerynie rozpoczyna misję - chce chronić zarówno ukochaną, jak i mieszkańców miasta. Wkrótce poznaje też dwunastolatka, który postanawia go zaadoptować.

Filmy sci-fi dla najmłodszych, które również zasługują na uwagę to:

 • „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa”, reżyseria Wiktor Skrzynecki (2012)
 • „Hinokio”, reżyseria Takahiko Akiyama (2005)

Filmy science fiction dla dzieci animowane

Filmy science fiction dla dzieci to przede wszystkim animacje, które skutecznie przyciągają uwagę najmłodszych widzów. Popularne animacje bawią doskonałym humorem i zdobywają dziecięce serca, dzięki sympatycznym bohaterom. Które z nich warto obejrzeć?

 • „Megamocny”

„Megamind”, reżyseria Tom McGrath (2010)

MegaMocny to prawdziwy geniusz zła, który już od ponad dwudziestu lat snuje niecne plany podbicia Ziemi. Na jego drodze zawsze staje jednak superbohater, znany jako Metro Man. Niestety, MegaMocny przypadkowo unicestwia największego wroga, przez co nie ma już z kim się mierzyć. Wpada na pomysł, by stworzyć sobie nowego przeciwnika - znacznie silniejszego i lepszego od poprzedniego. Nie spodziewa się, że ten projekt wymknie mu się spod kontroli.

 • „WALL.E”, reżyseria Andrew Stanton (2008)

W odległej przyszłości Ziemia wygląda zupełnie inaczej. Ludzie już dawno ją opuścili, pozostawiając po sobie jedynie sterty śmieci. Na planecie mieszka jednak mały robot, WALLY.E, skrupulatnie wykonujący swoją pracę, polegającą na oczyszczaniu Ziemi z odpadów. Maszyna po czasie zaczyna czuć się samotna. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się nowoczesnego robota, pięknej EVY. WALLY.E wyrusza jej śladem, tym samym rozpoczynając niezwykłą podróż po przestrzeni kosmicznej.

Zobacz wideo "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - ostateczny zwiastun filmu. Twórcy zdradzają tajemnicę Palpatine’a
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.