Filmy animowane dla dzieci. Które warto im pokazać? Jakie animacje warto obejrzeć z dziećmi?

Filmy animowane to produkcje, które w łatwy sposób angażują najmłodszych. To za ich sprawą mogą śledzić różnego rodzaju historie zaprezentowane w bardzo atrakcyjny dla nich sposób. Będą bawić i uczyć. Jakie filmy animowane są najlepsze? Sprawdźcie nasze propozycje.

Filmy animowane - coś dla najmłodszych koneserów kina

Magia kina przyciąga przed ekrany widzów w każdym wieku - również tych najmłodszych. Oczywiście, najatrakcyjniejsze dla młodych odbiorców w filmowym świecie są animacje - pełne przygód, niezwykłych bohaterów i czarów. Niesamowite produkcje rozwijają wyobraźnię i dają okazję do śmiechu. Wiele z nich posiada walory edukacyjne i uczy najmłodszych, jakie wartości są w życiu ważne.

Fajne filmy animowane - które zobaczyć?

Zabawne, pełne ciepła i fajne filmy animowane wywołują wiele śmiechu i dają okazję do fantastycznej zabawy. W produkcjach, które wciągają bez końca nie może oczywiście zabraknąć niesamowitych przygód. Które opowieści z pewnością skradną dziecięce serca?

  • "Jak wytresować smoka"

"How to Train Your Dragon" reżyseria Dean DeBlois (2010)

Wzruszająca historia o Czkawce, młodym wikingu, który zamiast zabijać smoki, postanawia się z nimi zaprzyjaźnić. Wrażliwy chłopiec nawiązuje niezwykłą więź z budzącym postrach stworzeniem. Syn wodza, uznawany wcześniej za nieudacznika, poznaje smocze sekrety, a zdobyta wiedza pozwala mu zyskać szacunek w oczach innych Wikingów. Chłopiec nie wie jednak, jak przekonać mieszkańców wioski, że ze smokami wcale nie trzeba walczyć.

Film został stworzony na podstawie twórczości brytyjskiej pisarki literatury dla dzieci i młodzieży, Cressidy Cowell. W 2011 roku animację nagrodzono Oscarem w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

Rysunkowe filmy animowane dla dzieci 

    Najnowsze animacje zachwycają efektami i pięknie wykreowanymi światami, stworzonymi całkowicie w technologii 3D. Czasem jednak klasyczna kreska potrafi oczarować o wiele bardziej, niż mogłoby się wydawać. Filmy animowane dla dzieci to również animacje rysunkowe, które zdecydowanie warto znać.

"The Lion King" reżyseria Rob Minkoff i Roger Allers (1994)

Jednym z najpiękniejszych przykładów klasycznych animacji jest historia lwa Simby, który przygotowuje się do roli przyszłego władcy Lwiej Ziemi. Młody książę pada ofiarą okrutnej intrygi, uknutej przez stryja, zaślepionego żądzą władzy. Po tragicznym wypadku Simba ucieka. W dżungli poznaje sympatycznego guźca Pumbę i błyskotliwą surykatkę Timona. Po kilku latach odnajduje go dawna przyjaciółka. Młody lew zaczyna rozumieć, że przed przeszłością nie należy uciekać i postanawia odzyskać tron.

Zobacz wideo Porównaliśmy sceny z klasycznego 'Króla Lwa' z nowym. Wygląda niesamowicie
  • "Mustang z Dzikiej Doliny"

"Spirit: Stallion of the Cimarron" reżyseria Lorna Cook i Kelly Asbury  (2002)

Spirit, piękny mustang, cieszy się życiem na wolności pewnego dnia zostaje schwytany. Nie chce dać się podporządkować człowiekowi. Na swej drodze spotyka również młodego Indianina, który pomaga mu i pokazuje, że nie każdy człowiek jest zły. Wzruszająca opowieść o odwadze, miłości i walce o wolność z pewnością przyciągnie uwagę młodego widza. Animacja łączy w sobie klasyczny rysunek z efektami trójwymiarowymi, wygenerowanymi komputerowo.

Animowane filmy dla całej rodziny      

Zabawne i pełne przygód animowane filmy, potrafią oczarować widza w każdym wieku. Wśród popularnych produkcji łatwo odnaleźć tytuły, idealne na seans dla całej rodziny.

  • "Iniemamocni"

"The Incredibles" reżyseria Brad Bird (2004)

W świecie, w którym superbohaterowie muszą ukrywać swoje moce, żyje również rodzina Parrów: ojciec Bob (obdarzony niezwykłą siłą), mama Helen (potrafiąca rozciągać swoje ciało), córka Wiola (która może stawać się niewidzialna), syn Maks (szybki jak błyskawica) i maluszek Jack-Jack (z pozoru całkiem zwyczajne dziecko). Pewnego dnia Pan Iniemamocny dostaje szansę, by zmienić dotychczasowe życie. Wyrusza w sekrecie na misję, nawet nie zdając sobie sprawy, że z nieoczekiwanych kłopotów wybawi go jego niezwykła rodzina. Animacja pełna akcji i dobrego humoru pokazuje najmłodszym, że w rodzinie trzeba sobie pomagać, a dzięki zaufaniu i pracy zespołowej można osiągnąć naprawdę wiele. Produkcja otrzymała mnóstwo nagród i wyróżnień (między innymi w 2005 roku Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany).

  • "Odlot"

"Up" reżyseria Pete Docter i Bob Peterson (2009)

Carl, samotny staruszek, postanawia podążyć za marzeniami. Kiedy nie ma już nic do stracenia, wyrusza w podróż do Ameryki Południowej. Za środek transportu służy mu własny dom, do którego zamocowane zostały setki kolorowych balonów. Mężczyzna nie zdaje sobie jednak sprawy, że ma pasażera na gapę - ośmioletniego Russella. Na miejscu spotykają gadającego psa i niezwykłego ptaka. Nietypowy duet i ich nowi towarzysze przeżywają wiele niebezpiecznych przygód. Wzruszająca, zabawna i pełna humoru opowieść o przyjaźni.

Film animowany, który bawi i uczy

Wiele produkcji skierowanych do młodego widza niesie ze sobą głębsze przesłanie i pozwala zrozumieć ważne rzeczy. Jaki film animowany dostarczy młodemu odbiorcy wyśmienitej rozrywki, a także nauczy go czegoś istotnego?

  • "WALL-E" reżyseria Andrew Stanton (2008)

Sympatyczny robot oczyszcza Ziemię z odpadów, które pozostawili po sobie niemieszkający już na planecie ludzie. Maszyna dzielnie wykonuje swoje obowiązki, jednak czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia jej życie zmienia się za sprawą EVE - nowoczesnego robota, zesłanego w celu poszukiwania na Ziemi śladów życia. WALL-E wyrusza za nią w podróż przez galaktykę. Mądra i wzruszająca historia, mimo skromnej ilości dialogów, daje doskonałą okazję do zabawy.

Obraz otrzymał Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany w 2009 roku, a także został wyróżniony Saturnem (Najlepszy film animowany).

Zobacz też: Filmy Disneya. Bajkowe propozycje dla dzieci i młodzieży

Więcej o:
Copyright © Agora SA