Filmy fantasy. Najlepsze propozycje dla całej rodziny

Filmy fantasy potrafią oczarować każdego widza. Przepełnione czarami światy, niekiedy prosto z krainy snów, olśniewają i rozbudzają wyobraźnię, zachęcając do tego, by pozostać w nich jak najdłużej i przeżyć niezwykłe przygody wraz z fantastycznymi bohaterami.

Filmy fantasy - odpowiednie dla każdego widza

Filmy fantasy to najczęściej adaptacje uwielbianych przez fanów gatunku książek. Nie brakuje tu propozycji z klasyki kina oraz najnowszych produkcji, które zachwycają efektami specjalnymi i możliwościami, jakie daje zastosowanie technologii 3D. Wśród obrazów fantasy dla młodego widza, a także idealnych filmów na rodzinny seans, można odnaleźć wiele tytułów, które pomogą odbiorcy przenieść się do magicznych krain. Najmłodsi widzowie znajdą natomiast coś w sam raz dla siebie, wybierając z kolorowych animacji, przepełnionych fantastycznymi postaciami i dobrym humorem.  

Najlepsze filmy fantasy dla młodzieży

Najlepsze filmy fantasy dla nastolatków to zarówno wciągające serie, takie jak romans, pełen wampirów i wilkołaków, czyli głośna saga „Zmierzch”, jak i pojedyncze filmy, na przykład wypełniony przygodami, wzruszający film Gaboro Csupo - „Most do Terabithii” z 2007 roku. Uwagę młodych odbiorców przyciągnie również niesamowity Percy Jackson, syn morskiego bóstwa Posejdona oraz ludzkiej kobiety. Przygody półboga można śledzić w filmach „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna” w reżyserii Chrisa Columbusa (2010) oraz „Percy Jackson: Morze potworów” (2013) w reżyserii Thora Freudenthala. Młodzi miłośnicy filmów fantasy odnajdą doskonałą okazję do zabawy podczas seansu „Gwiezdnego pyłu” z 2007 roku. Adaptacja powieści Neila Gaimana to pełne przygód widowisko w baśniowym klimacie, które czaruje i na długo zapada w pamięć. Do gustu młodych widzów może również przypaść historia Lyry (Dakota Blue Richards) z filmu „Złoty kompas” z 2007 roku. Obraz w reżyserii Chrisa Weitza jest adaptacją słynnej książki Philipa Pullmana - „Mroczne materie: Zorza północna”.

Filmy fantasy dla dzieci. Które z nich warto pokazać pociechom?

Filmy fantasy dla dzieci to zarówno animacje, jak i filmy aktorskie. Wśród nich można wybierać z wielu fascynujących historii, pełnych smoków, jak na przykład „Jak wytresować smoka” (2010) czy z bohaterami prosto z kosmosu w produkcji „Dom” (2015). Mali miłośnicy fantastycznych przygód nie oderwą również wzroku od wspaniałych „Strażników Marzeń” (2012), jak i odważnej księżniczki Meridy z filmu „Merida waleczna” (2012). Wspaniałą propozycją na fantastyczny seans dla najmłodszych jest „Mały Książę” z 2015 roku, inspirowany najsłynniejszą książką Antoine’a de Saint-Exupéry’ego o tym samym tytule.

Wśród propozycji fantasy dla najmłodszych nie może zabraknąć filmów z klasyki, po którą warto sięgać. Jedną z nich jest seria „Niekończąca się opowieść”, fascynująca tajemniczością, magicznym klimatem i piękną muzyką. Kolejną pozycją prosto z klasyki jest opowieść o uroczej Dorotce z filmu „Czarnoksiężnik z Oz” (1939). Młoda dziewczyna trafia do magicznej krainy, w której czeka na nią wiele wspaniałych przygód. Z nowszych filmów fantasy w sam raz dla najmłodszych jest dzieło w reżyserii Martina Scorsese, pt. „Hugo i jego wynalazek” (2011). Również wśród polskich produkcji można odnaleźć filmy w klimatach fantasy, które spodobają się najmłodszym. Należą do nich obrazy, takie jak pełne przygód i humoru „Magiczne drzewo” (2008) wyreżyserowane przez Andrzeja Maleszkę czy urzekający magicznym klimatem film „Za niebieskimi drzwiami” (2016) w reżyserii Mariusza Paleja.

Filmy fantasy familijne, do których chętnie będzie wracać cała rodzina

Filmy fantasy familijne są znakomitym sposobem na udany seans w rodzinnym gronie. Obrazy pełne magii, przygód i niezwykłych bohaterów pomagają przenieść się w świat fantazji, do którego czasem nawet dorosły widz chciałby choć na chwilę móc uciec. Oczywiście, filmy fantasy kochają zwłaszcza najmłodsi. Wśród rozmaitych produkcji w tym gatunku można odnaleźć najgłośniejsze serie, takie jak „Harry Potter” czy pełne baśniowości „Opowieści z Narnii”.

Filmy fantasy to również animacje. Zalicza się do nich trylogia Luca Bessona pt. „Artur i Minimki”, łączącą animację komputerową z filmem aktorskim. Cykl opowiada historię chłopca, który przenosi się do niezwykłej krainy małych ludzików, gdzie przeżywa wiele wspaniałych przygód. Miłośnicy podróży do bajkowych krain chętnie wybiorą się także na wędrówkę z odważną Alicją z filmu „Alicja w Krainie Czarów”, wyreżyserowanego przez Tima Burtona (2010). Dzielna bohaterka powraca w kolejnej odsłonie baśniowej opowieści pt. „Alicja po drugiej stronie lustra” w reżyserii Jamesa Bobina (2016). Czarów i baśniowości nie brakuje też w Disneyowskiej „Czarownicy” (2014), czyli historii o złej wróżce chrzestnej uroczej królewny Aurory. Każdy, kto da się uwieść jej czarom, powinien też obejrzeć „Czarownicę II” z 2019 roku. 

Zobacz wideo Angelina Jolie powraca w niesamowitej roli:
Więcej o: