Filmy przygodowe. Najciekawsze propozycje dla dzieci i młodzieży

Filmy przygodowe zawsze wzbudzają wiele emocji, rozpalają wyobraźnię i zachęcają do odkrywania wspaniałego świata. Młodzi odbiorcy mogą wybierać z rozmaitych produkcji, by spędzić czas na interesującym filmie, który często może też czegoś nauczyć.

Filmy przygodowe - ciekawy wybór dla każdego

Uwielbiane przez wielu filmy przygodowe opowiadają o poszukiwaczach skarbów, piratach i pełnych niebezpieczeństw podróżach. Wśród nowych, jak i nieco starszych produkcji, można odnaleźć ciekawe tytuły, które z pewnością zainteresują nie tylko młodego widza. Pełne niesamowitych wydarzeń, pościgów czy ucieczek obrazy, przedstawiające wyjątkowe historie o morzach i oceanach, zaginionych miastach czy tajemniczych skarbach. Popularne „przygodówki” to nie tylko filmy aktorskie, ale również fantastyczne animacje. Zobacz, które tytuły przypadną do gustu młodym poszukiwaczom przygód.

Najlepsze filmy przygodowe o piratach

Ekranizacje opowiadające o niebezpiecznych piratach, wielkich okrętach, tajemniczych mapach i zaginionych skarbach od zawsze przyciągały uwagę młodego widza. Nic więc dziwnego, że wśród współczesnych produkcji nie brakuje opowieści o morskich rozbójnikach, rabujących statki i walczących z przeciwnikami. Jakie najlepsze filmy przygodowe o piratach warto zobaczyć?

  • „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”

„Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”, reżyseria Gore Verbinski (2003)

Pełna przygód opowieść, w której nie brakuje humoru, akcji, odrobiny czarów i wątku romantycznego. Kiedy ukochana Willa Turnera (Orlando Bloom), piękna Elizabeth Swann (Keira Knightley) zostaje uprowadzona przez kapitana Barbossę, chłopak prosi o pomoc w jej odnalezieniu nieco ekscentrycznego pirata, kapitana Jacka Sparrowe’a (Johny Depp).     

Fajne filmy przygodowe dla całej rodziny

Filmy przygodowe często trafiają do odbiorców w różnym wieku. Wśród tego typu obrazów znajdują się również produkcje familijne. Jakie fajne filmy przygodowe spodobają się całej rodzinie?

  • „Jumanji”, reżyseria Joe Johnston (1995)

Pewnego dnia dwunastoletni Alan Parrish natrafia na tajemniczą skrzynię, zakopaną na terenie budowy. Okazuje się, że w jej wnętrzu zamknięta jest gra planszowa. Rozpoczyna rozgrywkę razem z przyjaciółką Sarą. Najpierw, za sprawą gry, w pokoju pojawiają się nietoperze, a następnie Alan zostaje wciągnięty prosto do świata „Jumanji”. Po dwudziestu sześciu latach do jego domu wprowadza się rodzeństwo z ciotką. Dzieci odnajdują grę i uwalniają z niej Alana, który wraca już jako dorosły mężczyzna. Bohater postanawia dokończyć niebezpieczną grę. Wyrusza z dziećmi w poszukiwaniu Sary, która musi pomóc im w dotarciu do mety. Podczas rozgrywki dzieją się niezwykłe rzeczy. Gra po każdym rzucie kostką przywołuje dzikie zwierzęta, ulewy, trzęsienia ziemi, niebezpieczne rośliny, a nawet myśliwego. Bohaterowie muszą stawić czoła swoim lękom, by ich świat wrócił do normy.

Zobacz wideo A co powiecie na nową odsłonę klasyki?

Filmy przygodowe dla dzieci o zwierzętach

Filmy przygodowe dla dzieci często opowiadają historie zwierząt. Wśród takich produkcji można odnaleźć wiele nowych tytułów, jak i obrazy z prawdziwej klasyki.

  • „Czarny książę”

„Black Beauty”, reżyseria Caroline Thompson  (1994)

Opowieść o życiu pięknego konia, spędzającego źrebięce lata jako szczęśliwe zwierzę u boku dbających o niego opiekunów. Pewnego dnia Książę zostaje jednak sprzedany i doświadcza wielu krzywd. Nowi właściciele często wykorzystują go do ciężkiej pracy. Na szczęście na swojej drodze spotyka również dobrych ludzi, którzy dają mu nadzieję na lepsze jutro.

  • „Lassie wróć”

„Lassie Come Home”, reżyseria Fred M. Wilcox (1943)

Wzruszająca historia o psie, który zostaje sprzedany przez problemy finansowe swoich właścicieli. Ze stratą zwierzaka nie może pogodzić się jego mały opiekun, Joe. Lessie, bardzo przywiązana do chłopca i swojego wcześniejszego życia, ucieka z nowego domu, by wrócić do prawdziwej rodziny. Odważny pies przemierza pół kraju, chcąc znów mieszkać u boku ukochanych właścicieli.

Dobre filmy przygodowe animowane

Wśród filmów o tematyce przygodowej można odnaleźć również animacje. Zabawne, pełne przygód i akcji opowieści o poszukiwaczach skarbów z pewnością przyciągną uwagę każdego młodego widza. Które dobre filmy przygodowe animowane są warte uwagi?

  •  „Droga do El Dorado”

„The Road to El Dorado”, reżyseria Bibo Bergeron, Jeffrey Katzenberg, Don Paul (2000)

Dwóch złodziejaszków, Tulio i Miguel, zdobywa mapę skarbów. Z jej pomocą przyjaciele trafiają do legendarnego miasta - El Dorado. Mieszkańcy krainy pełnej złota biorą ich za bogów. Mężczyźni, w obawie o własne życie, nie wyprowadzają tubylców z błędu. Postanawiają udawać potężne bóstwa, by uciec ze skarbami prosto do Hiszpanii. Realizacja planu okazuje się jednak nieco bardziej skomplikowana.

  • „Przygody Tintina”

„The Adventures of Tintin”, reżyseria Steven Spielberg (2011)

Piękna animacja 3D, opowiada o przygodach nieustraszonego reportera Tintina, kapitana Baryłki oraz uroczego psiaka Milusia. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania zaginionego statku, skrywającego starożytny skarb. Zadanie nie jest łatwe, gdyż ich tropem rusza przebiegły Sacharyna. Film został nagrodzony Złotym Globem w kategorii Najlepszy film animowany (2012).

Więcej o: