Filmy przygodowe dla dzieci - przegląd najciekawszych propozycji

Sezon jesienno-zimowy to mało słoneczne, deszczowe (lub śnieżne) popołudnia i długie wieczory. Filmy przygodowe dla dzieci i młodzieży uratują każdy chłodny i nieprzyjemny dzień.

Seria o Harrym Potterze

Myśląc o filmie przygodowym nie sposób pominąć"Harry’ego Pottera". Tytułowego Harry'ego poznajemy jako małego chłopca, którego wychowuje niezbyt sympatyczne wujostwo ze świata mugoli (czytaj: zwyczajni ludzie). Chłopiec zaś nie wie, że jego rodzice byli wielkimi czarodziejami i nie jest świadomy swoich umiejętności. Pewnego dnia jednak dowiaduje się, że drzemią w nim magiczne moce i udaje się do szkoły magii. A tam odkrywa czary, poznaje prawdziwych przyjaciół, zgłębia tajemnicę swojego pochodzenia. Wnet przychodzi mu stawić czoła niebezpiecznemu wrogowi. W kolejnych częściach pokazane są przygody starszego już Harry'ego - równie wciągające. Po pierwszej części chce się więcej.

"Hugo i jego wynalazek"

"Hugo i jego wynalazek" opowiada o osieroconym chłopcu mieszkającym na paryskim dworcu. Pewnego dnia znajduje zepsutego robota, który odmieni całe jego życie. Niezwykle piękny film, doskonale zrealizowany. Zresztą trudno się dziwić, bo za reżyserię odpowiada Martin Scorsese.

"Opowieści z Narnii"

"Opowieści z Narnii" są o przygodach czwórki rodzeństwa, mających po kilkanaście lat, które odkrywają przejście do tajemniczej krainy. Zachwycający świat pełen magii wywiera na nich ogromne wrażenie - jest tam wiele niesamowitych miejsc, zwierzęta mówią w nim ludzkim głosem i dzieją się tam niezwykłe rzeczy, kiedy dobro walczy ze złem, jak to w magicznych krainach bywa. Kto wygrywa? Podczas oglądania "Opowieści z Narnii" rodzice będą się bawić równie dobrze, co młodsi widzowie. To więcej niż tylko film przygodowy dla dzieci i młodzieży.

"Bella i Sebastian"

Cudowny film przygodowy o przyjaźni między człowiekiem a psem, w dodatku rozgrywający się w pięknym krajobrazie. Temat może i zdaniem niektórych oklepany, ale dzieci go uwielbiają. Polecam oglądanie całą rodziną (pojawiły się już trzy części przygód Belli i Sebastiana).

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa"

Film, który w polskich kinach swoją premierę miał 2 listopada 2018. Ci, którzy go obejrzeli, nie mają wątpliwości, że to magiczna historia w cudownej oprawie. Choć z oryginałem powieści "Dziadek do orzechów" ma niewiele wspólnego, to fabuła spodoba się młodym widzom. Podobnie realizacja filmu, gdyż efektów specjalnych i pięknej scenografii mamy w filmie mnóstwo. Film wprowadza nas,  za sprawą świątecznego prezentu nastoletniej Klary, do magicznego świata, gdzie Klara będzie się starała zapobiec wojnie między tytułowymi czterema królestwami.

"Piotruś. Wyprawa do Nibylandii"

Kto z nas nie lubi historii o Piotrusiu Panie? Oto kolejna z nich, choć nieco w innym wydaniu. W "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii" historia tytułowego Piotrusia została pokazana od samego początku. Pewnego dnia osierocony chłopiec trafia z domu dziecka do magicznego świata - krainy zwanej Nibylandią. Odkrywa w niej swoje przeznaczenie i staje się Piotrusiem Panem. Klasyka dobra na każdą okazję.

Seria o Asterixie i Obeliksie

Przygody Asterixa i Obelixa z każdą dekadą zyskują coraz więcej fanów. Kto by się spodziewał, że ich perypetie przeniesione na wielki ekran z francuskiego komiksu wzbudzą taki zachwyt wśród publiczności w każdym wieku? Bo oglądają je zarówno młodsi, jak i starsi widzowie, a wszyscy z uśmiechem na twarzy śledzą kolejne przygody dwóch zakręconych Galów. Ciekawe połączenie filmu akcji oraz komedii.

"BFG: Bardzo Fajny Gigant"

Film w reżyserii Stevena Spielberga, nominowany do Oscara aż w 14 kategoriach. Historia opowiada o małej dziewczynce, która pewnej nocy nie może zasnąć. Walcząc z bezsennością zauważa olbrzyma i daje mu się zabrać ze sobą do kraju Gigantów. W magicznej krainie okazuje się, że olbrzym jest jednym z ostatnich Bardzo Fajnych Gigantów i potrzebuje pomocy małej Sophie. Co wyjdzie z tak nietypowej przyjaźni?  

"Księga dżungli"

Mowgli to chłopiec żyjący w dżungli, wychowany przez rodzinę wilków. Pewnego dnia zostaje zmuszony do opuszczenia swojego domu, gdzie zaczął panować przerażający tygrys Shere Khan. Chłopiec rusza w niebezpieczną podróż, by odkryć skąd pochodzi. W drodze towarzyszą mu przyjaciele - czarna pantera Bagheera oraz niedźwiedź Baloo.

"Był sobie pies"

Historia opowiada o przyjaźni psa Baileya i kilkuletniego chłopca o imieniu Ethan. Ale Bailey to nie jest zwykły pies. To pies, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia. Piękny, wzruszający i zabawny film reżysera, który na swoim koncie ma już dwa inne hity o psich losach ("Mój przyjaciel Hachiko" oraz "Moje pieskie życie"). Film warto obejrzeć również dlatego, że stanowi on w pewnym sensie lekcje dla dzieci, które marzą o posiadaniu psa.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: