Filmy młodzieżowe Netflix: co obejrzeć?

Filmy młodzieżowe Netflix - które warto znać i obejrzeć? Lista jest imponująca, stąd młodzi widzowie mają z czego wybierać. Wiele produkcji nie tylko bawi i wypełnia czas, ale i skłania do refleksji oraz stawiania sobie ważnych pytań. Ich wspólne oglądanie może stać się początkiem wielu interesujących rodzinnych dyskusji. Jakie filmy młodzieżowe Netflix warto obejrzeć?

Filmy młodzieżowe Netflix to spora baza tytułów, dzięki czemu szansę na dobrą rozrywkę filmową mają także młodsi widzowie. Które warto obejrzeć? Do obejrzenia jakich pozycji warto zachęcać młodzież?

Netflix - jakie filmy może bądź powinna zobaczyć młodzież? Netflix filmy to zarówno lekkie komedie, jak i pełne wzruszeń dramaty. Nie brakuje filmów akcji i scence fiction, jak również horrorów dla młodzieży. Jest z czego wybierać. Nasze propozycje „Netflix lista filmów” wygląda następująco:

Filmy młodzieżowe Netflix: komedie

„Do wszystkich chłopców, których kochałam"

"To All the Boys I've Loved Before" reżyseria Susan Johnson (2017)

Zestawienie „Filmy młodzieżowe Netflix” otwiera bardzo udana komedia. Lara Jean Covey jest spokojną nastolatką, która większość czasu spędza w domu: przed telewizorem lub z książką. Każdy miłosny epizod w jej życiu wiąże się z napisaniem listu miłosnego, którego adresatem jest aktualny obiekt westchnień. Kilka lat później listy te - w tajemniczy sposób - zostają wysłane. Sekretne wyznania nastolatki zostają odkryte i zaczynają siać spustoszenie w jej życiu miłosnym. Film jest świetny. Nie zabrakło dużej dawki humoru, ale i powagi. Historia jest urocza, naiwna, słodka, ale zdecydowanie warto ją obejrzeć.

"Sierra Burgess jest przegrywem"

"Sierra Burgess Is a Loser" reżyseria Ian Samuels (2018)

Inteligentna, choć nieszczególnie lubiana licealistka Sierra Burgess nawiązuje internetową znajomość z przystojniakiem, który myśli, że dziewczyna jest kimś innym. Czy mają szanse na szczerą relację? Sierra jest współczesną amerykańską nastolatką, której kompleksem jest zbyt duża waga. W filmie są też kujony, niegrzeczne dziewczyny, gwiazda drużyny futbolowej i cheerleaderki. Film jest może nieco sztampowy i naiwny, fabuła zaś nie zaskakuje, niemniej naprawdę warto go obejrzeć.

Stragner Things powraca z 4 sezonem, na który wszyscy czekali:

Zobacz wideo

Filmy młodzieżowe Netflix: dramaty

"Aż do kości"

"To the Bone" reżyseria Marti Noxon (2017)

Filmy młodzieżowe Netflix to także dramaty. Jednym z głośniejszych z nich jest „Aż do kości". Opowiada on o Ellen, 20-letniej dziewczynie o skomplikowanej naturze, która od długiego czasu cierpi na anoreksję. Ma za sobą wiele terapii. Zdesperowana rodzina wysyła dziewczynę do ośrodka dla młodzieży prowadzonego przez lekarza stosującego dość niekonwencjonalne metody. Terapia, początkowo trudna, pomaga jej zrozumieć samą siebie. Czy Ellen pokona własne demony?

"Zanim odejdę"

"Before I Fall" reżyseria Ry Russo-Young (2017)

Nastoletnia Samantha ma idealne życie: doskonałe przyjaciółki, przystojnego chłopaka i perfekcyjną przyszłość. Niestety ulega wypadkowi i codziennie, na nowo, przeżywa ten sam dzień. Uwięziona w pętli czasu dziewczyna zaczyna dostrzegać, że jej pozornie idealne życie wcale takie nie było. Widz z kolei dostrzega, że fabuła tylko z pozoru jest schematyczna. Dla wielu odbiorców film ten to jeden z lepszych ekranizacji młodzieżowych ostatnich lat. To poruszający, mądry film, który wytłuszcza wiele istotnych kwestii i zmusza do głębokich refleksji.

Filmy młodzieżowe Netflix: science fiction, thriller, horror

"You Get Me"

reżyseria Brent Bonacorso (2017)

gatunek: thriller

Po nocy spędzonej z nowo poznanym chłopakiem Holly ogarnia niezdrowa obsesja na jego punkcie. Przenosi się do i chłopaka próbuje kontynuować ich „związek”. Choć wiadomo, że nic dobrego z tego wyjść nie może, warto się historii przyjrzeć bliżej.

„Eli”

reżyseria Ciaran Foy (2019)

gatunek: horror

„Eli” tomrozacy krew w żyłach horror dla młodzieży (16+). Cierpiący na wyniszczającą chorobę jedenastolatek jedzie wraz z rodzicami do odizolowanej kliniki, aby poddać się eksperymentalnej terapii. Podczas leczenia Eli doświadcza przeżyć, przez które zaczyna tracić zaufanie do otaczających go ludzi i dostrzega, że dom może skrywać tajemnicę.

„Niezgodna”

"Divergent" reżyseria Neil Burger (2014)

gatunek: akcja, science fiction

Lista filmów młodzieżowych Netflix nie byłaby pełna bez trylogii z Tris i Four w rolach głównych. Pierwsza część, „Niezgodna”, jest adaptacja pierwszej części trylogii Veroniki Roth pt. „Niezgodna”. Jej kontynuacją są dwie kolejne części i dwa filmy: „Zbuntowana” (Insurgent - 2015) oraz „Wierna” (Allegiant - 2016).

„Niezgodna” przedstawia świat niedalekiej przyszłości i społeczność, która składa się z pięciu frakcji. Podziału dokonano na podstawie cech charakteru. Nastoletnia Tris zostaje przydzielona do kilku partii i uznana za zagrożenie. Jest niezgodna. Jakie będą jej losy? Film jest bardzo udany, trzyma w napięciu od początku do końca. Zmusza też do refleksji i postawienia sobie wielu ważnych pytań.

Więcej o: