Filmy familijne przygodowe 2019. Poznaj 10 gorących tytułów

Filmy familijne przygodowe 2019 - ta lista wygląda naprawdę zachęcająco. Warto ją mieć pod ręką. To doskonałe koło ratunkowe na długie, jesienne i zimowe wieczory. Dobry film familijny przygodowy spodoba się tak młodszym, jak i starszym widzom. Co warto obejrzeć?

Filmy familijne przygodowe gwarantują dobrą rozrywkę widzom w każdym wieku. Ponieważ są skierowane tak do dzieci, jak i ich rodziców, idealnie wypełniają czas wspólnych, rodzinnych wieczorów. Tytułów wartych uwagi jest naprawdę sporo. Co wybrać? Może filmy przygodowe, które charakteryzują się szybkim tempem akcji, brawurowymi efektami, ostrymi zakrętami fabularnymi i dynamiką? Jakie są najlepsze filmy familijne przygodowe 2019? Warto się przyjrzeć tym 10 tytułom.

"Avengers: Koniec gry"

Avengers: Endgame, film od 12 lat

Po tym, jak połowa populacji Wszechświata została unicestwiona, a drużyna Avengers rozbita, ci, którzy pozostali muszą stawić czoła potężnemu Thanosowi. Czwarta część serii "Avengers" (świetne filmy przygodowe) jest punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem epickiej podróży.

"Spider-Man: Daleko od domu"

Spider-Man: Far from Home, film od 12 lat

Peter Parker, czyli główny bohater serii, dołącza do swych najlepszych przyjaciół - Neda, MJ i reszty, aby razem z nimi wyruszyć na europejskie wakacje. Nie udaje mu się jednak zrealizować planu na porzucenie alter ego, czyli Spider-Mana. Decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. Cała seria ze Spider-Manem to dobre filmy przygodowe dla dzieci i dorosłych.

"Kapitan Marvel"

Captain Marvel, film od 12 lat

Akcja filmu rozgrywa się w 1990 roku, gdy Ziemia jest w samym środkugalaktycznej wojny. Carol Danvers jest oficerem armii Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce odkryje prawdę o sobie i stanie się jedną z najpotężniejszych postaci Wszechświata. Film jest świetny, ale przecież tytuły z superbohaterami to zwykle dobre filmy przygodowe dla całej rodziny.

Zobacz wideo

"Alita: Battle Ange"

Film od 13 lat

Tytułowa bohaterka - Alita budzi się w świecie przyszłości, którego nie poznają. Opiekuję się nią sympatyczny doktor Ido. Uświadamia on sobie, że w ciele porzuconego cyborga ukryta jest serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia, a Ido stara się ją ochronić. Czy główna bohaterka pozna swoją przeszłość? Czy uda jej się ocalić świat?

"Dora i Miasto Złota"

Dora and the Lost City of Gold, film od 7 lat

Dorę dzieci na pewno znają - tym razem powraca w fabularnej wersji. Główna bohaterka większość swojego życia spędziła w dżungli, której - wspólnie z rodzicami - poznawała tajemnice. Teraz musi uratować swoich opiekunów. Wspólnie z przyjaciółmi będzie usiłowała rozwikłać tajemnicę zaginionej inkaskiej cywilizacji. "Dora i Miasto Złota" powinna znaleźć się na liście "Filmy familijne przygodowe dla najmłodszych".

Zobacz wideo

"Pokémon: Detektyw Pikachu"

Pokemon Detective Pikachu, film od 7 lat

To kolejna produkcja z bohaterami, których znamy. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika prywatny detektyw Harry Goodman., Jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego - tytułowy detektyw Pikachu. Tego Pokémona kojarzy chyba każdy. Tim i Pikachu przeżywają trzymającą w napięciu przygodę.

Zobacz wideo

"Jumanji: Następny poziom"

Jumanji: The Next Level

"Jumanji: Następny poziom” to powrót słynnych bohaterów znanych z "Jumanji: Przygoda w dżungli”. Na ekranach kin film zadebiutuje pod koniec roku, 27 grudnia. Tym razem Jednak zasady gry zmienią się diametralnie. Bohaterowie muszą wrócić do świata Jumanji, aby uratować jednego ze swoich przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Czy uda im się wyjść z  z najbardziej wciągającej gry świata?

Zobacz wideo

"Wszystkowidząca"

Skammerens datter, film od 9 lat

O czym jest "Wszystkowidząca"? Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomóc rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a mężczyzna chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Ten film powinien znaleźć się na każdej rodzinnej liście "Filmy familijne przygodowe do obejrzenia".

"Shazam!"

Film od 13 lat

Billy Batson to cwany nastolatek potrafi zmienić się w superbohatera. Musi tylko wypowiedzieć tylko jedno słowo - shazam. Wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja, który właśnie tak ma na imię. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem - choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa - wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami - do zabawy!

"O Yeti!"

Abominable, film bez ograniczeń wiekowych.

To opowieść o nastolatkach, którzy na swojej drodze spotykają młodego Yeti. Nadają mu imię Everest i wyruszają w wyjątkową podróż - do najwyższego punktu Ziemi, aby odprowadzić stworzenie do jego bliskich. Ich wyprawę śledzi jednak sprytny milioner - Burnish - który pragnie schwytać Yeti. Eskapadzie przyglada się także dr Zara, która z kolei chce, aby Everest wrócił do swojego domu.

Zobacz wideo

Na podstawie opisów dystrybutorów.

Więcej o: