Filmy dla dzieci 2020: premiery w kinie. Animacje i filmy familijne na dużym ekranie

Filmy dla dzieci 2020 to coś, na co czekają wielbiciele nowości. Premiery kinowe zapowiadają się obiecująco, przed nami m.in. "Doktor Dolittle", "Naprzód" czy "Trolle 2".

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - styczeń

3 stycznia w kinach zadebiutowała animacja "Urwis". Głównym bohaterem jest sympatyczny psiak, któremu w życiu niczego nie brakowało. Do czasu. Gdy umiera jego bogata właścicielka, musi nauczyć się żyć bez jej pomocy. Przyzwyczajonemu do luksusów czworonogowi na początku nie jest łatwo... Zobaczcie sami:

Zobacz wideo

"Tajni i fajni" to animacja, która na dużym ekranie zadebiutuje 10 stycznia. To opowieść o tajnych agentach, a główni bohaterowie to superagent Lance Sterling i naukowiec Walter Beckett. Różni ich wszystko, a muszą ze sobą współpracować. Czy im się to uda? Tydzień później, 17 stycznia, w kinach pojawi się "Doktor Dolittle". To kolejna produkcja nawiązująca do książekHugha Loftinga. Tym razem lekarza, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami zagrał Robert Downey Jr. Doktor Dolittle wyrusza na mityczną wyspę, aby znaleźć lekarstwo do chorej królowej. Towarzyszyć mu będą zwierzęta i... mnóstwo przygód. 24 stycznia na ekranach kin zadebiutuje film, której główną bohaterkę dobrze znamy. Na pewno? "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka" pokazuje historię Śnieżki na nowo. 31 stycznia na dużym ekranie zadebiutują dwie produkcje. "Szybcy i śnieżni" to opowieść o wyścigu saneczkowym i jego kulisach. W końcu każdy chce wygrać i każdy ma (nie zawsze dobry) przepis na zwycięstwo. "Superpies i Turbokot" to z kolei historia zwierzęcych bohaterów, którzy będą pomagać "zwykłym" zwierzakom.

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - luty

Premiera dla dzieci w lutym to animacja "Gang zwierzaków" - zadebiutuje 7 lutego.

Pełna przygód animowana komedia o paczce czworonogów, która musi wspólnymi siłami ocalić swoje miasto. W świecie przyszłości, gdy ludzie przegrywają rywalizację z robotami, cała nadzieja w zwierzakach domowych

- czytamy na stronie dystrybutora. Czy zwierzakom uda się połączyć siły i uratować Robopolis? Przekonamy się za miesiąc.

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - marzec

W marcu czekają na nas dwie premiery filmów ze studia Disneya. 6 marca zadebiutuje animacja "Naprzód", nowa produkcja Disney/Pixar. To opowieść o braciach, dwóch elfach, którzy wyruszają w podróż, aby poznać rodzinne tajemnice i odnaleźć magię. Zobaczcie: "Naprzód" - zwiastun po polsku.

Tydzień później na dużym ekranie pojawi się fabularna wersja dobrze znanej historii - "Mulan". Chociaż główne wątki nie zostały zmienione, to aktorska wersja różni się od animowanej. W produkcji zobaczymy nowe postacie, nie będzie natomiast ulubieńca wielu widzów, czyli smoka Mushu. Główną bohaterką tym razem będzie opiekować się feniks. Zobaczcie: "Mulan" - zwiastun nowego filmu Disneya. Lepszy od klasycznej wersji?

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - kwiecień

17 kwietnia w kinach zadebiutuje "Piotruś Królik 2: Na gigancie". Tytułowy bohater jest dobrze znany fanom twórczości Beatrix Potter. Co narozrabia tym razem? Będzie musiał zdecydować, czy woli żyć z rodziną i być miłym czy być złośliwym i daleko od nich.

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - maj

15 maja na dużym ekranie pojawi się film z najbardziej strachliwym psem w roli głównej, czyli "Scooby-Doo!". Tym razem będziemy mogli prześledzić szczenięce lata czworonoga. Jak zaczęła się jego przyjaźń z Kudłatym? Dowiemy się już za kilka miesięcy. 29 maja premierę będzie miała produkcja, na którą czeka wiele osób. "Trolle 2" to gratka dla fanów Poppy i spółki. Od czasów premiery animacji w 2016 mogliśmy obejrzeć kilka krótkometrażówek, ale dopiero teraz ulubieni bohaterowie wrócą na duży ekran. Co będziemy nucić tym razem?

Filmy dla dzieci 2020. Premiery kinowe - czerwiec

19 czerwca w kinach zadebiutuje animacja "Co w duszy gra". To kolejna produkcja Disney/Pixar, którą zobaczymy w tym roku. To nowy film twórców "W głowie się nie mieści", "Odlot" czy "Coco" - jeśli podobały wam się tamte historie, "Co w duszy gra" również skradnie wasze serca.

A co nas czeka w drugiej połowie roku? Artykuł będziemy aktualizować, gdy pojawią się informacje o kolejnych premierach. Filmy dla dzieci to coś, czego nie zabraknie w 2020 roku. W lipcu na dużym ekranie zobaczymy bohatera, którego dobrze znamy z telewizorów. "SpongeBob Film: Na ratunek" zadebiutuje 31 lipca. Kolejne miesiące zapewne również będą obfitować w filmy dla dzieci w kinie.

Więcej o: