"Katechetka kazała kąpać się w majtkach, bo oglądanie swoich narządów płciowych to grzech"

- W jednej z pierwszych klas podstawówki katechetka kazała nam kąpać się w majtkach, bo oglądanie swoich narządów płciowych to grzech. Dopiero awantura rodziców spowodowała, że przenieśli ją do innej szkoły. Jestem z rocznika 83. i jak dla mnie to nic się tam nie zmienia - opowiedział jeden z internautów w szczerym wpisie na Twitterze, przyznając, że do dziś ma traumę po lekcjach religii w szkole.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>
W sieci pojawia się wiele głosów o tym, czego katecheci nauczają na religii. Wiele z tych kwestii dotyczy tematów wprost kontrowersyjnych. Uczniowie uczą się o tym, że "plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki", "producenci antykoncepcji hormonalnej zaczynali działalność w Auschwitz", a "choroby są karą za straszne grzechy". Jakby tego było mało, ostatnio jeden z księży zasugerował, że nie akceptuje "szatańskiej jogi, diabelskich tatuaży i nauki niemieckiego". Tym razem dorosły mężczyzna wrócił wspomnieniami do czasów młodości i opowiedział o tym, co działo się na lekcji religii w jego placówce. Katechetka kazała robić im coś, co jest niedorzeczne i zwyczajnie dziwne.

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Katechetka wydała dzieciom nietypowe polecenie. "Kazała kąpać się w majtkach, bo oglądanie swoich narządów płciowych to grzech"

Mężczyzna zdradził, że jego katechetka poleciła dzieciom, aby kąpały się w wannie w bieliźnie, bo to grzech widzieć swoje narządy płciowe. Z jego relacji wynika, że incydent nie spodobał się rodzicom, którzy interweniowali u dyrektora. W efekcie nauczycielka została zwolniona. 

W jednej z pierwszych trzech klas podstawówki, katechetka kazała nam kąpać się w majtkach, bo oglądanie swoich narządów płciowych to grzech. Dopiero awantura rodziców spowodowała, że przenieśli ją do innej szkoły. Jestem z rocznika 83 i jak dla mnie to nic się tam nie zmienia

- przyznał mężczyzna. 

Religia w szkołach jest obowiązkowa? Uczniowie powinni wiedzieć, że jeszcze mają wybór

Uczniowie w polskich szkołach aktualnie mają cztery opcje do wyboru: uczęszczanie na religię, udział w lekcjach etyki zamiast religii, zapisanie się na obydwa przedmioty lub na żaden z nich. Już niedługo mogą pojawić się jednak pewne zmiany w tym zakresie. Przemysław Czarnek chce, aby dzieci i młodzież obowiązkowo uczęszczały na jeden z tych przedmiotów - religię albo etykę. "Religia nigdy nie będzie obowiązkowa. Najwcześniej za dwa lata chcemy wprowadzić obowiązek uczęszczania na lekcje religii lub etyki" - mówił jakiś czas temu w rozmowie z TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według ankiety CBOS w grupie wiekowej 18–24 lata liczba praktykujących z blisko 70 proc. w 1992 r. stopniała do 23 proc.
Jeżeli i wy macie podobne historie, którymi chcielibyście się z nami podzielić, napiszcie nam o nich na adres mailowy: edziecko@agora.pl lub na naszym Facebooku lub Instagramie.

Więcej o: