Szkoła zabroniła przychodzić uczniom w krótkich spodenkach. Młody Szkot sprytnie ominął ten zakaz

Szesnastoletni uczeń jednej ze szkół w Szkocji nie mógł znieść siedzenia w szkolnej ławce w długich spodniach w czasie upału. Ponieważ okazało się, że w krótkich spodenkach nie może przychodzić na lekcje, wymyślił coś, co skłoniło lokalne władze do refleksji.

Shane Richardson ma 16 lat i mieszka w południowo-zachodniej Szkocji. Na co dzień uczy się w Akademii Moffata, gdzie obowiązują bardzo rygorystyczne zasady dotyczące tego, jak uczniowie powinni się ubierać do szkoły. Chodzi oczywiście o obowiązek noszenia mundurków. Nie ma tu miejsca na żadne odstępstwa w regulaminie.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Szkolne mundurki, upały i COVID-19

Szkolne mundurki w niektórych szkołach są regułą. Jednym się podobają, bo rozwiązują poranne problemy z doborem odzieży, inni ich nie znoszą, twierdząc, że duszą ich indywidualność. Problem pojawia się wraz z nadejściem letnich upałów. W tym roku może to być szczególnie uciążliwe, zwłaszcza, że w niektórych szkołach, jak Moffat Academy, z powodu panującej epidemii koronawirusa, nie można włączać klimatyzacji. Shane Richardson wraz z kolegami stwierdził, że nie ma ochoty dłużej się męczyć w długich spodniach i wybrał się do szkoły w krótkich. Chłopcy za złamanie regulaminu zostali odesłani do domu. Szesnastolatek stwierdził, że nie da za wygraną. 

Shane Richardson ma 16 lat, mieszka i uczy się w południowo-zachodniej Szkocji.Shane Richardson ma 16 lat, mieszka i uczy się w południowo-zachodniej Szkocji. Facebook/Otu Larbi Frederick/screen

Regulaminowy strój

Chłopak pożyczył od swojej 12-letniej siostry Lexi spódnicę od szkolnego mundurku i w tym stroju poszedł do szkoły. Nie złamał regulaminu, więc tym razem nie został odesłany do domu. Zapewne fakt, że jest Szkotem nie pozostał tu bez znaczenia. Jak czytamy na portalu Daily Mail, radni z regionu Dumfries and Galloway, w którego obrębie znajduje się szkoła stwierdzili:

Zobacz wideo Hartowanie brodawek sutkowych przed porodem - najczęściej pojawiający się mit i "dobra rada"?
Opinie uczniów, rodziców i opiekunów szkoły wskazują, że nadszedł czas, aby przejrzeć politykę i wprowadzić zmiany.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław CzarnekPrzemysław Czarnek planuje przejąć kontrolę nad dyrektorami szkół

Zasady dotyczące ubioru panują w szkole od wielu lat bez zmian. Shane sprawił, że być może już niedługo w upalne dni będzie mógł przychodzić do placówki w krótkich spodenkach. Z pewnością będą mu za to wdzięczni inni uczniowie. 

Więcej o: