Dzień Edukacji Narodowej zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź jak napisać podziękowania dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to niewątpliwie jedno z ważniejszych świąt wśród uczniów i pracowników oświaty. To właśnie tego dnia można docenić trudną pracę nauczycieli, obdarzyć ich prezentem i słowami podziękowania. Jak napisać życzenia dla nauczyciela? Postaw na gotowe propozycje, lub ułóż je samodzielnie.

Praca nauczycieli nie jest łatwa. To na ich barkach spoczywa nie tylko przekazywanie wiedzy młodym pokoleniom, ale równie często ich wychowanie. Dotyczy to szczególnie nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych. To oni dbają o bezpieczeństwo uczniów i pod ich czujnym okiem dzieci odkrywają świat. Trudno w kilku prostych zdaniach podziękować za ogrom pracy, dlatego warto postawić na życzenia pełne wdzięczności i miłych słów. Takie podziękowania na pewno sprawią radość każdemu nauczycielowi i wychowawcy. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Nie w moim stylu ta piosenka jest" - dzieci o kultowej piosence lat 80-tych

Życzenia na dzień nauczyciela - jak napisać je samodzielnie?

Pisanie życzeń spędza wielu osobom sen z powiek. Boimy się, że pewne słowa wybrzmią źle lub żenująco, a także martwimy się, czy wszystko uda się zawrzeć w kilku zdaniach. Trzeba jednak pamiętać, że w podziękowaniach dla nauczyciela nie chodzi o wymienienie każdego aspektu i każdego wspomnienia, za które jesteśmy wdzięczni. Najlepiej skupić się na tzw. ogółach. Co zawrzeć w życzeniach na dzień nauczyciela? Przede wszystkim:

  • wyraź wdzięczność za cierpliwość i pracę, którą nauczyciel wkłada w opiekę nad klasą,
  • podziękuj za poświęcony klasie czas i podejście do uczniów,
  • podziękuj również za wszelkie rady, wskazówki, słowa krytyki i pochwały, które nawigują uczniów w rozwoju i zdobywaniu wiedzy.

Przykładowe życzenia:

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, chcielibyśmy podziękować Pani za nieskończone pokłady cierpliwości, którą obdarza nas Pani każdego dnia, a także za trud, który wkłada Pani w przekazywanie nam wartościowej wiedzy. Doskonale wiemy, jak trudną pracą jest praca nauczyciela, dlatego też chcemy życzyć Pani mnóstwa radości i satysfakcji z codziennych sukcesów, dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń. - Życzy klasa 6b

Pamiętaj, by ostrożnie dobierać słowa. Zrezygnuj z potocyzmów i skrótowców. Życzenia dla nauczyciela powinny być napisane na ładnej kartce, najlepiej ładnym pismem i w sposób, który wyraża szacunek do jego pracy. Co jednak jest w tym wszystkim najważniejsze? Przede wszystkim podziękowania na Dzień Nauczyciela powinny być szczere. Trzeba więc dokładnie zastanowić się, za co jesteśmy wdzięczni radzie pedagogicznej.

Przykładowe życzenia dla nauczycieli na Dzień Nauczyciela

Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, by napisać życzenia samodzielnie, możesz śmiało skorzystać z gotowych wierszyków, które z pewnością spodobają się nauczycielom. Doskonale sprawdzą się te rymowane:

Słowo miłość - za Ich troski, Słowo wdzięczność - za Ich trud. Dar to skromny, dar uczniowski, Wyśpiewany z serc jak z nut. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Za serce chwycą również te, które nie mają rymów:

Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Ładnie napisane życzenia, najlepiej prosto z serc uczniów, będą wzruszającym dodatkiem do drobnego upominku lub prezentu, który często klasy wręczają swoim nauczycielom i wychowawcom. 

Więcej o: